Skocz do zawartości

Crysis 3 MP- FX8320 vs i7 2600K--Na zegarach 4.8GHz


Recommended Posts

to chyba wina bety bo jak sie dobrze przypatrzec to i7 tez ma podobne dropy, ale jednak w pozostalych gra fx sa pod tym wzgledem przodownikami co mnie bardzo dobija

Są dropy i dropy. Huśtawka fx-a jest wręcz niezwykła. To jest właśnie to czego ja już miałem dosyć.

ciekawi mnie jak to będzie wyglądać po premierze :D

@@trybcio86, wg mnie teraz FX będą bardziej wykorzystywane w grach - w końcu konsole nowej generacji będą korzystać z rozwiązań AMD

czas pokaże jak to będzie i osobiście mam nadzieję, że AMD wreszcie zyska :)

Fx nie potrzebuje cudów. Wystarczą 8 wątkowe gry. Takich praktycznie nie ma. i5 ma taką samą wydajność jak 6 rdzeniowy intel za 2k.

W chwili gdy taka rozrywka wejdzie pod strzechy obecne i7 oraz fx będą wolnymi klocuszkami. I tak będziesz musiał w tedy kupić coś nowego.

Link to post
Share on other sites

gshepherd

FX dobrze rozwija na tle najnowszych sterowników widać jak podbija moc i zniknęły mikroprzycięcia , AMD robi krok naprzód.

 

Jeszcze parę poprawek i za rok im oczy otworzą , FX potrzebuje jeszcze sporo mocy na kartach graficznych. :]

Edytowane przez fejzer
Link to post
Share on other sites

gshepherd

FX dobrze rozwija na tle najnowszych sterowników widać jak podbija moc i zniknęły mikroprzycięcia , AMD robi krok naprzód.

 

Jeszcze parę poprawek i za rok im oczy otworzą , FX potrzebuje jeszcze sporo mocy na kartach graficznych. :]

 

W jakim to języku analfabeto?

Link to post
Share on other sites

gshepherd

FX dobrze rozwija na tle najnowszych sterowników widać jak podbija moc i zniknęły mikroprzycięcia , AMD robi krok naprzód.

 

Jeszcze parę poprawek i za rok im oczy otworzą , FX potrzebuje jeszcze sporo mocy na kartach graficznych. :]

O czym ty piszesz o sterownikach do kart graficznych, ty masz jakieś pojęcie :rotfl:

Link to post
Share on other sites

Po co wy te testy robicie? Za każdym razem kiedy wejdzie się do wody ma się dużego dropa co widać na SS'ach. Z ocenianiem poczekajcie do singla, bo tam będzie można zrobić powtarzalny test, a nie loterie - multiplayer.

 

 

 

 

Są dropy i dropy. Huśtawka fx-a jest wręcz niezwykła. To jest właśnie to czego ja już miałem dosyć.

 

W kryzysie jak wejdziesz do wody to nawet na 2600k masz dropa takiego samego jak dla FX'a -_-

Edytowane przez Anoizm
Link to post
Share on other sites

Po co wy te testy robicie? Za każdym razem kiedy wejdzie się do wody ma się dużego dropa co widać na SS'ach. Z ocenianiem poczekajcie do singla, bo tam będzie można zrobić powtarzalny test, a nie loterie - multiplayer.

 

 

 

 

W kryzysie jak wejdziesz do wody to nawet na 2600k masz dropa takiego samego jak dla FX'a -_-

No popatrz specjalnie nie wchodzę do wody żeby i7 lepiej wypadł.....

A poważnie - zastanawiałeś się jak chcesz uzyskać lepszy wynik w aplikacji która wykorzystuje 4 rdzenie

na procesorze który ma kilkadziesiąt procent wolniejszy wątek ?

To już jakaś magia. Gdyby Crysis 3 przyśpieszał wyraźnie na 4 i wiecej nie było by nic dziwnego w tym że FX miał by lepsze lub 

porównywalne wyniki z i7.

Idąc dalej twoim tokiem rozumowania w app 8 wątkowych 8320-8350 powinien zmieść z powierzchni ziemi i7. Nie wiem po co zaklinać rzeczywistość ?

To jak by posiadacz i7 na siłę udowadniał że w dzisiejszych grach ma dużą przewagę nad i5. Nie ma. Z tego samego powodu FX  w większości nie wyjdzie poza 4 wątki które są takie jakie są.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/crysis-3-wydajnosc-test-amd-intel-gra-procesor.html



http://www.purepc.pl/karty_graficzne/jaki_sprzet_do_crysis_3_test_20_kart_graficznych_amd_i_nvidia?page=0,11

"W naszych testach pojawia się również bardzo istotna informacja, bowiem
naprzeciw siebie stanęły nie tylko karty graficzne AMD i NVIDII, ale
także procesory Core i5-3570K i FX-8350. Wyniki mówią chyba same za
siebie - znaczącej różnicy między Intelem oraz AMD nie odnotowaliśmy na
żadnych ustawieniach. Co więcej, spędziliśmy kilka długich godzin na
poszukiwaniu idealnego miejsca testowego, grając jednocześnie na
platformie AMD i Intel, często zmieniając stanowiskami. FPS nawet w
krytycznych momentach (dużo akcji, wybuchy, fruwające elementy
otoczenia) był na obydwu zestawach niemal identyczny. Studio CryTek
podobno optymalizowało swój silnik pod architekturę modułową AMD, czemu
początkowo niezbyt dawaliśmy wiarę, ale z wynikami nie można już
polemizować. Zapewne znajdzie się miejsce, gdzie jedna bądź druga strona
będzie dominować, ale zwykle nie powinno być różnic między AMD FX i
Intel Core i5."

No to oficjalnie.



2 stówki róznicy pomiedzy fx 8320 a i5 3570k tez robia swoje.

Link to post
Share on other sites

niech pokaze kiedys filmik z testow.

 

Proszę Was, nie ośmieszajcie się już... Focus jako jeden z nielicznych potrafi poprawnie dobrać miejsce testowe. Zresztą, gdybyście uważnie przeczytali artykuł, to byście wiedzieli, czemu innym serwisom mogły wyjść tak dobre wyniki na AMD.

Link to post
Share on other sites

Idź rób swoje testy piesków, a nie za poważne testy procesorów się bierzesz. Ja chętnie zobaczę filmik "słynnego focusa" jak dobiera miejsce, bo jakoś zawsze ma inne wyniki niż inni. 

 

 

Typowy test procesora w wykonaniu "redaktora tomcuga"

 

Edytowane przez Anoizm
Link to post
Share on other sites

Osobny komentarz należy się wynikom, które osiągnął AMD FX. W jednym z miejsc testowych (Welcome to the Jungle) wypada on nadzwyczaj dobrze: pokonuje Core i7-3770K i niemal się zrównuje z podkręconym do 4500 MHz Core i5-3570K. Wystarczy jednak spojrzeć na wartości, by właściwie ocenić ten test. Wygrana ta ma znaczenie wyłącznie symboliczne, gdyż AMD FX-8350 uzyskuje tam 70 kl./s zamiast 65 kl./s (Intel Core i5-3570K), podczas gdy w innych miejscach AMD FX zapewnia około 30 kl./s zamiast 35–40 kl./s.

 

Jakieś niejasności?

Edytowane przez tomcug
Link to post
Share on other sites

Jak zwykle wojna platform trwa w najlepsze i zawsze mam z tego super ubaw. Focus na PcLab daje tylko minimalny FPS na wykresach, a ten często potrafi płatać figle :P

Wczoraj grałem w C3 na FX8350 ocniętym do @4,5 Ghz i w sumie mogę potwierdzić wyniki które uzyskał Focus, ale i to co jest na PurePc nie odbiega w żaden sposób od rzeczywistości, z którą się wczoraj zmierzyłem :)

Żałuje tylko, że nie mam tej gry u siebie bo mógł bym skonfrontować wczorajsze wyniki ze swoim zestawem :)

 

Pozdrawiam wszystkich bojówkarzy, AMD i Intela, walczcie dalej i dostarczajcie mi rozrywki :P  

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Proszę Was, nie ośmieszajcie się już... Focus jako jeden z nielicznych potrafi poprawnie dobrać miejsce testowe. Zresztą, gdybyście uważnie przeczytali artykuł, to byście wiedzieli, czemu innym serwisom mogły wyjść tak dobre wyniki na AMD.

Tomek czyli sprawa znowu się wyjaśniła :-)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...