Skocz do zawartości

Crysis 3 MP- FX8320 vs i7 2600K--Na zegarach 4.8GHz


Recommended Posts

Co prawda to dopiero beta ale nie jeden sobie zadaje pytanie jak nowe FXy wypadają w tej najnowszej grze która się niedługo ukaże.
A więc bez owijania w bawełnę.

 

Konfiguracja testowa



AMD


FX8320@4.8GHz


MSI 990FXA-GD80


G.SKILL Sniper Series 8GB (2 x 4GB)  DDR3 2133 (PC3 17000) F3-17000CL11D-8GBSR @1866 9-9-9-24


ASUS HD7970 3GB DirectCU II 1000MHz/1500MHz


Mushkin Chronos Deluxe 240 GB SATA 6.0 Gb


Windows 8 PRO 64bit



Intel


i7 2600K@4800GHz


Gigabyte Z68XP-UD5


G.SKILL Sniper Series 8GB (2 x 4GB)  DDR3 2133 (PC3 17000) F3-17000CL11D-8GBSR @1866 9-9-9-24


Gigabyte HD7970 1000MHz/1500MHz


Mushkin Chronos Deluxe 240 GB SATA 6.0 Gb


Windows 8 PRO 64bit



Monitor Hanns G HZ281



Procedura


Ze względu że to MP to do tematu troszkę inaczej niż zwykle. Nie będzie wykresów słupkowych a liniowe.
Wykresy z normalnej rozgrywki bez żadnych miejsc testowych tak jak po prostu naparzacie w grę. Całkowicie niepowtarzalne i jeden wykres nic by tu nie dał dlatego będą trzy takie wykresy.
Każda rozgrywka trwał ponad 3 minuty. Mapa :  Crash Site - Airport. Da nam to jako takie zobrazowanie jak procesory zachowują się w tej grze.
 

http://i288.photobucket.com/albums/ll168/maxforces/crysis%203/c1-1.jpg



http://i288.photobucket.com/albums/ll168/maxforces/c2-4.jpg



http://i288.photobucket.com/albums/ll168/maxforces/crysis%203/c3.jpg




Każdy może sobie podsumować te wykresy ;)  Grało się dość porównywalnie.

 

 

A na koniec bo zapomiałem.

Pobór prądu



Na grafa ustawione te same napięcie.
AMD- 376W
Intel 312W

Edytowane przez maxforces
  • Popieram 5
Link to post
Share on other sites

im częściej biegasz po wodzie tym większe spadki :P więc takie testy chu.. dadzą, widać że jest porównywalnie ale to nie jest takie konkretne porównanie

Z miłą chęcią posłucham jak konkretnie zrobić.

Tak jak gracie też jest żle to nie wiem czego chłopie oczekujesz gwiazdki z nieba.

 

A poprosze jeszcze wykres lub chociaż średni pobór mocy obu komputerów. Będzie będzie to 150 czy 200% i7?

Już dodaje

Edytowane przez Igoruss
Link to post
Share on other sites

no i jednak cos jest na rzeczy ze crysis wykorzystuje w wiekszym stopniu potencjal amd. Jedna uwaga, mozesz zrobic test z wylaczonym ht na inteju i 2 modulami na amd ??? bo na xbench widzialem testy na inteju bez th i ciekawe jakby sie to odnosilo do amd czy tez wydajnosc byla by porownywalna.

Link to post
Share on other sites

Z miłą chęciom posłucham jak konkretnie zrobić.

Tak jak gracie też jest żle to nie wiem czego chłopie oczekujesz gwiazdki z nieba.

 

Już dodaje

 

EEEE nie jest taka duża ta różnica. 65W poboru samego CPU to nie aż tak wiele. Pewnie gdyby nie fakt że to wishera to by było ze 100W więcej :D.

Link to post
Share on other sites

ten FX mógł byćna 5ghz bo dość łatwo jest to zrobić "D

nie tak łatwo, mowa o ustawieniach 24/7 i tak 4.8 już mam lekko maciągnięte. I nie pykła by chyba że walnoł byś duże vcore i do benchmarków procka miał a nie do domu.

Link to post
Share on other sites

1.5750 v i spokojnie 4840 mhz stabilnie 24/7 będzie działać przy akceptowalnych temperaturach

Po co siebie okłamujesz i innych. Nikt zdrowy na umyśle tych porcków nie trzyma z takim Vcore na codzień.

 

dalbys rade zrobic test z wylaczonym HT?

dało by się jak śniadanie zjem.

Link to post
Share on other sites

Aktualizacja o 2600K aka 2500K 4 rdzenie



http://i288.photobucket.com/albums/ll168/maxforces/crysis%203/c4.jpg



http://i288.photobucket.com/albums/ll168/maxforces/crysis%203/c5.jpg



http://i288.photobucket.com/albums/ll168/maxforces/crysis%203/c6.jpg

Gra jedzie maksymalnie z 4 rdzeni i to w dosłownym słowie tego znaczenie 95-97%.



nikogo nie oszukuje ... widać że masz malutkie pojęcie o tym sprzęcie :D

Szczerze powiedziawszy  to dużo byś się nauczył jak byś tak nie walił w kulki z takimi tekstami.

Edytowane przez maxforces
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

z własnych doświadczeń ze sprzętem jestem wstanie, zaprzeczać wszystkim twoim newsom z udziałem fxa, jestem ciekaw czy przy OC wyłączyłeś APM o ile wiesz co to

PS. może mi jeszcze napiszesz że podnoszenie bezsensownie zegarów i testowanie stabilności w gierkach i gdy się nie wyłoży to można powiedzieć że stabilny, to wg ciebie jest Overclocking ?

 

Przy takim napięciu to chyba tylko nienormalny będzie trzymał ten sprzęt.

do uzyskania pełnej stabilności niezbędne jest takie napięcie, gdybym miał stabilność gdzieś mógłbym mieć nawet 5400 mhz ale co z tego gdyby się zawieszał przy konwersji

Edytowane przez Anthony DiNozzo
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

z własnych doświadczeń ze sprzętem jestem wstanie, zaprzeczać wszystkim twoim newsom z udziałem fxa, jestem ciekaw czy przy OC wyłączyłeś APM o ile wiesz co to

PS. może mi jeszcze napiszesz że podnoszenie bezsensownie zegarów i testowanie stabilności w gierkach i gdy się nie wyłoży to można powiedzieć że stabilny, to wg ciebie jest Overclocking ?

 

do uzyskania pełnej stabilności niezbędne jest takie napięcie, gdybym miał stabilność gdzieś mógłbym mieć nawet 5400 mhz ale co z tego gdyby się zawieszał przy konwersji

 

 

Zaprzeczaj sobie do woli w poprzednich tematach zostałeś zgaszony swoją wspaniałą wiedzą.

PS temperatury teraz się zgadzają czy nadal patrzysz tam gdzie nie powinieneś.

Ugryź się w język zanim coś napiszesz.

 

wiec inteja mieli bysmy zalatwionego pod wzgledem testowania z ht i bez ht :D czas na amd jakbys mogl podeslac testy Amd w wylaczonymi 2 modulami wtedy bysmy mieli jakie takie prognozy co do modeli 4xxx i 6xxx 

Oczywiście że się da kasza nic praktycznie nie daje. Daj chwilkę kompy przełożę.

Edytowane przez maxforces
Link to post
Share on other sites

@maxforces - może to offtop, ale zrób coś ze swoja stroną, bo mi samemu wczytuje się extremalnie wolno (kiedyś gdy kolega mi polecił twój profil wczytywanie trwało znacznie szybciej).

 

I jeszcze rte zdanie pod każdą recenzją "Zapraszam do najnowszej publikacji na łamach MaxForces.". Coś dużo tych "najnowszych ;)

 

EDIT

AMD Radeon Team to nick CzesiaBF2, 100x JohnShepard, Blue AMD ATI Radeon i Bóg wie jakie on jeszcze ma nicki :D

Edytowane przez Lightning
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...