Skocz do zawartości

Zestaw słuchawki + karta dźwiękowa przeznaczony do gier fps do 330zł.


Recommended Posts

Witam jako iż bardzo lubię grać w fpsy to mam problem z zlokalizowaniem

przeciwnika :< W grze typu Cs czy urban terror jest to łatwiejsze ale np:

Modern warfare 3 po prostu się nie da.

Obecnie mam integre i senki hd 201 które mam od 2 lat.

Miałem je wymienić rok temu ale postanowiłem spróbować się przyzwyczaić

do nich przez rok i nici.

Teraz szukam czegoś lepszego do gier.

Budżet ok 330zł w to wchodzi słuchawki i karta.

Będę ich używał w domu.

Zależy mi tylko na pozycjonowaniu i przestrzenności i wygodzie.

Słuchawki otwarte i nie muszą dobrze izolować.

Czy sennheiser 330 nadają się do tego typu zastosowania i czy

potrzebują dobrego źródła ?

Nie muszą mieć wbudowanego mikrofonu.

Link to post
Share on other sites

Zwiększ budrzet o 140 zł wtedy możesz myśleć o zmianie obecnego sprzętu z korzyścią lepszego dźwięku.

 

http://sklep.rms.pl/index.php?p547,sluchawki-przewodowe-audio-technica-ath-ad300

 

http://sklep.rms.pl/index.php?p9927,hifiman-hm-101-hm101-przenosna-karta-dzwiekowa-muzyczna-zewnetrzna-usb-z-dac-z-wzmacniaczem-sluchawkowym

 

Pytanie ( zapewne )

 

Taka mała karta dźwiękowa w tej cenie i wzmacniacz , nie dzięki.

 

- Ten wzmacniacz słuchawkowy i DAC w jednym są stosowane w jednym z najlepszych odtwarzaczy

mp3 na rynku ( znacznie lepszy dźwięk niż w iphone )

 

Słuchawki

 

Jedna z brandowych firm

bardzo dobre przestrzenne brzmienie i pozycjonowanie dźwięku tak ważne w grach

do tego nienaganna stylistyka i komfort.

Dźwięk  dwie klasy wyżej niż twój obecny :)

Edytowane przez daniel93
Link to post
Share on other sites

Witam przepraszam za nieobecność lecz właśnie przybyło mi trochę pieniążków.
Mój limit to 650zł z przesyłką na słuchawki bez karty dźwiękowej którą dokupię
za jakiś czas.
Jak już powiedziałem:
Wygoda,przestrzenność,POZYCJONOWANIE,bass,i jakoś wykonania tak żeby
jak mi spadną z metra na ziemię się nie rozwaliły albo że kabel się urwie.
No i też duże muszle.
Moja propozycja Senki PC 360.Według strony techfanatyk piszą że
właśnie mają dobre pozycjonowanie.Ile w tym prawdy ?

Link to post
Share on other sites

Ale dla czego komputerowe gówna do noszenia po za domem  :o

 

Pro 380 są the best !  http://sklep.rms.pl/index.php?p3348,sennheiser-hd-380-pro-hd380-sluchawki-przewodowe

 

Do tego fiio albo hifiman

 

Hifi man jest dobrym DAC ' iem przenośnym ma podzespoły stosowane w mp3 hifiman'a 

który jest uznawany za bezkonkurencyjny odtważacz ze świetnym dźwiękiem

hm-101 jest jakby wnętrznością tego odtważacza bez możliwości odtważania

fiio też jest dobry ale imo hifi lepszy

Link to post
Share on other sites

Senki moga mieć dobre pozycjonowanie, ponieważ to słuchawki do gier. Ale oprócz tego nic specjalnego sobą nie reprezentują. Jak zależy Ci na dobrych słuchawkach do użytku w domu to weź to

 

http://sklep.rms.pl/index.php?p2905,sluchawki-przewodowe-audio-technica-ath-ad500

 

kup do tego jakąś dźwiękówkę od Creative albo Asus (to nie do mnie tutaj jakby co), bo to starczy do samych gier, resztę pieniędzy odłóż i dozbieraj ze 150 zł na Fiio E11. Albo od razu kup np. Maya 5 ale ta pierwsza opcja chyba będzie lepsza. Wtedy słuchawki odżyją przy muzyce, a na pewno jak będziesz miał fajne słuchawki, to muzyki też będziesz chciał posłuchać. Sceny generalnie nie zabraknie, pozycjonowanie będzie ok, bas znośny choć dla mnie raczej za mały, wygoda spora i ogólnie będize lepiej od Sennków. Jedyny mankament to to, że są otwarte i będzie słychać dużo na zewnątrz, ale dzięki temu masz tą super scenę.

 

Koledze wyżej chyba coś się pokiełbasiło. PC 360 są do noszenia poza domem? Myślałem że słuchawki z mikrofonem to raczej tylko do kompa. 8)

Link to post
Share on other sites

I właśnie dla tego napisałem ( dla czego )

Poniważ jak kupi takie słuchawki to będzie ograniczony do używania ich tylko w domu a jak wybierz seenkii

pro 380 to będą też świetne do noszenia po za domem

Link to post
Share on other sites

Ale po co mu takie słuchawki poza domem? Poza domem to niech sobie później pomyśli nad czymś. A na razie póki ma kasę, to niech wyda jak najwięcej na sprzęt w domu, bo u niego głównie tutaj będzie się odbywał odsłuch. Poza domem to sobie może używać jakieś pchełki. Ja jestem za tym że odsłuch poważny, czy poważne granie, w spokojnych warunkach domowych to jest. Poza tym te sennki stracą przy jakimś gównianym MP3. Już by miał następny wydatek, bo musiałby dokupić kieszonkowy wzmacniacz. Niech się skupi na tym co najważniejsze teraz. 

Link to post
Share on other sites

Poza domem ? Nigdy.

Szczerze to one nie muszą być super w muzyce bo pewnie jak kupię

słuchawki do gier to będę używać tych nowych a do muzyki moje hd 201.

Kiedyś miałem trust gxt10 które miały tak duży bass że spadały z głowy ale

miały bardzo fajne pozycjonowanie a raczej o wiele lepsze niż w hd 201

bo raczej ktoś kto ma takie małe doświadczenie z słuchawkami jak ja

nie może mówić że jakieś trusty mają dobre pozycjonowanie.

Nie wymagam super jakości dźwięku tylko na poziomie hd 201 lub lepszej tylko

że z precyzyjniejszym pozycjonowaniem i przestrzennością.

Link to post
Share on other sites

Spokojnie możesz brać te Audiotechnica jeśli uważasz za słuszne. Tylko tak jak mówię. Jak do muzyki to przyda się źródło lepsze. One i tak jakieś tam super do muzyki nie będą ostatecznie, ale na pewno już wiele rzeczy się w nich usłyszy, jak będziesz miał dźwiękówkę.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

kupując te słuchawki zostanie mi 210zł na kartę dźwiękową.

Rozumiem że to za mało do słuchawek takiej klasy ?

Bo szczerze to za przeproszeniem przywaliłem się do tych

sennków.Bo jeżeli mają mieć dobre pozycjonowanie a gorszą

jakość dźwięku to po prostu jak będę chciał sobie posłuchać

np: dubstepu to wezmę moje hd 201

Znalazłem jeszcze wersję PC 350.Różnią się czymś pomiędzy 360?

Link to post
Share on other sites

No i mamy pat

Kolega widze że jest ciemny jak ciemna strona księżyca a audio

słuchawki do komputera zawsze będą miały gorszy dźwięk jak head monitors

Jak kupisz dobre słuchawki to będziesz miał ogólnie super jakość dźwięku we wszystkim czego będziesz słuchał odkryjesz nowe detale

nie ważne czy to dubsrep czy muzyka klasyczna.

Te seenki - http://sklep.rms.pl/index.php?p7193,sennheiser-hd-558-hd558-sluchawki-przewodowe-otwarte-nastepca-hd555

do tego ta karta - http://www.morele.net/karta-dzwiekowa-audiotrak-prodigy-hd2-advance-de-466669/

 

I masz jakość dźwięku jak z kolumn podłogowych za 8000 zł

Edytowane przez daniel93
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A karta dźwiękowa sound blaster Z jest godna poleceniu ?Według testów

wynika że jest dobra.Ale pachnie mi gamingowym chwytem marketingowym.

 

Nic się nie stanie jak bym wygrzał te słuchawki na integrze czy to nie ma znaczenia ?

Rozumiem że bez karty to tak jakby nie słuchać muzyki a słuchać deszcz i szum ?

Link to post
Share on other sites

A karta dźwiękowa sound blaster Z jest godna poleceniu ?Według testów wynika że jest dobra.Ale pachnie mi gamingowym chwytem marketingowym.

jakbyś zgadł i cena nie adekwatna do jakości.

 

Nic się nie stanie jak bym wygrzał te słuchawki na integrze czy to nie ma znaczenia

.Oczywiście nic się nie stanie.

Edytowane przez adivxv5
Link to post
Share on other sites

@Vermi

 

To wszystko zależy od tego co słyszysz. Dla mnie jest tak jak mówisz dokładnie, szum. Wygrzewać należy na dobrej karcie, chociażby na tym, na czym będziesz słuchał. Dla mnie większość słuchawek bez wzmacniacza to w ogóle abstrakt, ale to moje zdanie.

 

@daniel93

 

Proszę nie obrażać ludzi na forum od ciemniaków itp. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Może źle to sformułowałem ale pisałem żartobliwie i miałem poza tym racje że kolega się nie zna.

 

 

karta dźwiękowa sound blaster Z jest godna poleceniu ?Według testów wynika że jest dobra.Ale pachnie mi gamingowym chwytem marketingowym.

 

Tak to też racja creative asus itp nawet w cenie 400 zł nie osiągną takiego brzmienia jak audiotrack

jedyne godne polecenia są karty asusa z serii titanium i xonar.

 

To tyle jeśli chcesz się dowiedzieć co to znaczy brzmienie analogowe

to wybierz audiotrack'a i Sennheiser'y pro 380 / hd 558

do tego obowiązkowo pliki muzyczne minimum 320kb a najlepiej FLAC + AIMP 3

 

Heh jeszcze będziesz mi dziękował i mówił jak to twoja cała kolekcja muzyczna i gry

przeszły ogromną zmianę i słyszysz znacznie więcej szczegółów :)

 

Miałem to samo :]

Edytowane przez daniel93
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

E tam ja się zgodzę że jestem ciemniak : p

Ehh.. czyli rozumiem że pierw karta dźwiękowa

a potem przyjemności ? Problem taki że jak kupię

kartę to średnio będzie z uzbieraniem 400zł na słuchawki :<

A moje hd 201 dostaną przysłowiowego "kopa" jak kupię tego

audiotracka ?

Ymm jak już wspomniałem to nie słucham dużo muzyki.Jedynie

dupstep z yt.

Rozumiem że Xonar dx to za mało ?

Link to post
Share on other sites

Jeśli dupstep z youtube to wystarczy. Do gier też starczy. Tylko że wiesz jak to jest? Jak poczujesz jakość fajną choć raz, i usłyszysz muzykę i okaże się że masz dobre ucho, to będziesz chciał więcej. Możesz kupić DX a potem za jakiś czas sprzedać i wymienić, jeśli stwierdzisz że chciałbyś słuchać muzyki. Tyle. Do gier wzmaka nie potrzeba. Tam liczy się trochę co innego. Dlatego producenci tak wciskają te różne śmieszne słuchawki dla graczy, które moim zdaniem to szajs, bo muzyki w dobrej jakości nie uświadczysz na tym.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Kabak 1991

 

Pytanie znasz się ?

 

Miałem na myśli ogólnie zestaw stereo za 8 k bo tak to jest ze słuchawkami .

 

Ta seria seenek ma akustyke i drivery E.A.R czyli jeden z topowych driverów jakie mają

nie wiele odbiegają od 598 brzmieniem a więc są bardzo dore.

 

Nie mówie o szkole grania ani o przestrzeni i tego co płynie z odsłuchu na kolumnach stereo

ale o jakości detali , a to akurat jest prawdą że np dobre słuchawki za 800 reprezętują poziom detali

jak kolumny za 6 tyś a najlepsze słuchawki STAX elektrostatyczne

są nie do pobicia przez najdroższe kolumny.

Miałem creative aurvanna live na driverach fostera od denona 1001

a w pokoju zestaw kina domowego za 3000 zł

z amplitunerem yamaha i subem JBL E150

 

Jak się domyślasz Aurvanny gniotły to kino domowe na strzępy :)

 

Jeśli chcesz cieszyć się w samotności najlepszą muzyką to bez wątpienia

dobry zestaw słuchawek ze wzmacniaczem za 1000 zł jest nie do pobicia w naszym zakresie cenowym

wolnostojące stereo jest raczej do dzielenia się muzyką z innymi.

 

 

 

Zakładam też że kolega Vermi jest jeszcze w młodym wieku "dubstep" itp

ale z czasem dorastania jak zmieni gatunek muzyki to wtedy doceni ten sprzęt

bo tak na serio jeśli to ma być tylko do tego psycho walenia

to troszke zmarnowany sprzęt będzie tym bardziej do muzyki z YT

 

Widać że Vermi wybiegł daleko w las z tematem po pierwsze to ta jakość muzyki z YT nie wykorzystuje nawet

jego marnych hd 2xx z integrą.

 

Vermi odkrywanie muzyki to długi proces pobierz jakąś muzyke którą często słuchasz

i znasz w formacie FLAC i do tego program AIMP3 a zobaczysz o czym mówie :)

 

Pozdrawiam :)

Edytowane przez daniel93
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Szczerze mówiąc na kolumnach się nie znam za bardzo jeśli chodzi o to co daje a czego nie daje konkretny model, bo od paru lat nie siedzę w temacie, ale rozbieżność jakości w podobnej cenie bywa spora. Kolumny za 8000 tys + wzmacniacz jakiś potężny na pewno zrobią lepszy efekt niż te słuchawki i ta karta. O detalach nie mówię, chodziło mi o efekt końcowy. Kolumny mają coś co lubię, czyli tworzą efekt takiej "lawiny" która przytłacza Cię, w tym przypadku dźwiękiem i poczucie niesamowitej przestrzeni (w słuchawkach ten efekt jest wytworzony sztucznie). Nigdy nie uświadczyłem tego na słuchawkach, ale i tak wolę słuchać na słuchawkach. W ogóle porównywanie kolumn do słuchawek nie jest właściwe bo to zupełnie dwa inne typy odsłuchu, i zupełnie inaczej definiują dźwięk.

 

Pod  pewnymi względami słuchawki nigdy nie będą równe kolumnom ale to działa w drugą stronę także. Zgadzam się że słuchawki Staxa są dobre, ale najlepszą technologią aktualnie na rynku jeśli chodzi o hi-end dysponuje Hi-Fi Man. Wrażenia płynące z przetworników planarnych, czy jak kto woli ortodynamicznych są niezrównane. W opiniach audiofili nie ma sensu przesiadać się na kolumny, jeśli posiadasz parę HE-500. I na takie słuchawki czekałem właśnie. Najlepszy model słuchawek na świecie to aktualnie okrzyknięte mistrzem wszech czasów HE-6.

 

Mi generalnie wiecznie brakuje basu i czasem mam taką potrzebę po prostu żeby siąść i dać volume na 100% :D

 

Dobrze byłoby mieć kolumny zarąbiaste jak i dobry zestaw wzmacniacz + słuchawki z górnej półki. Myślę że z tym że kolumny to odsłuch do dzielenia się z innymi to też niekoniecznie to. Przecież istnieją kolumny np. za 800 000 zł których wcale nie używa się do nagłaśniania imprez, tylko do salonu w domu bogaczy. Jak tu ktoś powiedział: dostęp do tego typu zabawek ma tylko kasta, która nabija się cięgiem z przeciętnego Kowalskiego. Kolumny za 30 000 zł w świecie prawdziwych profesjonałów to absolutne przeciętniaki, więc nie dziwię się Twojej opinii w sumie, skoro najlepszy odsłuch na świecie jeśli chodzi o słuchawki, można mieć za 12 000 zł, a kolumny w tej cenie to dalej nic specjalnego.

 

Dlatego planuję postawić w najbliższej przyszłości na HE-500 + EF-5, czyli taka "mini audiofilska ro*********a" od kolegów z Ameryki. Starczy to na parę lat. No i panowie nie napinajmy się tak. I kto to mówi... :P

Edytowane przez kabak 1991
Link to post
Share on other sites

Heh, ano można. 8)  To tylko była taka sugestia z mojej strony, bo często bywa tak że produkujesz się 2 dni w temacie, i nawet dziękuję ani pocałuj mnie w... czółko.  To tylko taki sposób na okazanie wdzięczności albo wskazanie pomocnych użytkowników.

 

Ściągnij sobie parę płyt, bądź na początek może parę utworów właśnie w FLAC i posłuchaj jaka to jest różnica. Dobre są też ścieżki VBR albo 320 kb/s. Poniżej tego pułapu słychać już pogorszenie jakości. Choć mi już nawet 320-stki przestają odpowiadać. Ogólnie muzyki z youtube nie zalecam słuchać. 

 

Z odtwarzaczy systemowych najpopularniejszy jest Foobar 2000, skonstruowany przez twórcę programu Winamp. Winamp też daje radę.

Link to post
Share on other sites

Heh mówiłem że się zdziwisz a to dopiero początek :)
Wracając do słuchawek to ze wszystkim się zgadzam ale w niektórych słuchawkach np Beyerdynamic T1 albo HiFiMAN HE-6
według znawców jest takie ułożenie przetwornika że powoduje autentyczny efekt jakbyś słuchał z kolumn w pomieszczeniu.
Ale co do zakupu drogich słuchawek , przerabiałem to.
Miałem zamiar zbierać pieniądze na taki zestaw za 7 tyś ale zmieniłem zdanie.
Dla czego , ponieważ słuchawki w moim odczuciu nie są długowieczne 12 lat maximum na dobre słuchawki
no a stereo wiadomo 20 lat to pierwsza młodość raz a dobrze zakupione stereo wystarczy na cały żywot
no i można się tym dzielić a słuchawek nie posłuchasz z innymi.


Obecnie plumka u mnie 20 letni zestaw technics su-v500 + tonsil samba 250
wiem że według wielu gra to co najmniej źle ale jak dla mnie to kwestia przyzwyczajenia.
Przez następne dwa lata będę zbierał na wzmacniacz Yamaha A-S1000 i kolumny Yamaha soavo 3 :)

Edytowane przez daniel93
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...