Skocz do zawartości

Co to za karta?


Recommended Posts

kolega nigdy nie słyszał o AGP? Toż to przodek PCI-E ;)

 

Ja kiedyś byłem posiadaczem jeszcze innego "rarytasu" :)

 

 

ATI Radeon 9100 :D karta miała oszałamiające 64MB RAM! :D

http://www.ixbt.com/video2/images/connect3d/connect3d-r9100-64-scan-front.jpg

Link to post
Share on other sites

mówicie o AGP "historia" :D

 

a ja kiedyś miałem karty graficzne na VesaLocalBus , ktoś słyszał o czymś takim ?

 

a wcześniej było ISALocalBus.

 

Ale to było w czasach kiedy królował monitor bw VGA o wielkości cały 14".

Link to post
Share on other sites

 

a ja kiedyś miałem karty graficzne na VesaLocalBus , ktoś słyszał o czymś takim ? a wcześniej było ISALocalBus. Ale to było w czasach kiedy królował monitor bw VGA o wielkości cały 14".

 

VESA była popularna w erze WinFastów 200MHz (to CPU jakby ktoś nie wiedział), 32MB RAM i dysków rzędu 2-4GB :D

Pamiętam jak wujek miał takiego kompa :) Karta graficzna miała wówczas 2MB i nie można było tego nawet nazwać akceleratorem 3D

 

ISA chyba za czasów 486? Dobrze kojarzę? :D

Link to post
Share on other sites

ISA była w kompach AT (286).

 

w 386(SX/DX)/486(SX/DX) było VESALocalBus , ale bardzo krótko. Potem były karty PCI, później AGP. 

 

ale nie mów, karty VLB były nazywane akceleratorami 3D. No i dyski miały pojemnośc rzędu 40-200MB (a nie GB).

Link to post
Share on other sites

tak jest ;D też miałem kiedyś sławnego voodooo co miał 4mb akcelerator 3d i 8mb grafike :P:P:P jakby ktoś nie wiedział to były dwie osobne karty połączone w jakby dzisiejsze sli albo crosfire xD wszystko hulało z celeronem 433@488 i 192mb ramu, aż łezka się w oku kręci na te piękne stare czasy  ... potem zmieniłem voodacza na geforce 2 tit i była podnieta bo gta III śmigało-płynnie ! ;D

Link to post
Share on other sites

tak jest ;D też miałem kiedyś sławnego voodooo co miał 4mb akcelerator 3d i 8mb grafike :P:P:P jakby ktoś nie wiedział to były dwie osobne karty połączone w jakby dzisiejsze sli albo crosfire xD wszystko hulało z celeronem 433@488 i 192mb ramu, aż łezka się w oku kręci na te piękne stare czasy  ... potem zmieniłem voodacza na geforce 2 tit i była podnieta bo gta III śmigało-płynnie ! ;D

to sie nazywalo SLI :D

nvidia ma ta nazwe od czasu kidy wykupila 3dfx-a i pozostalosci po nim ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...