Skocz do zawartości

szum w nowych słuchawkach USB


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Lukson,

Recommended Posts

Witam,

wczoraj siedziałem pół dnia i rozkminiłem trochę, jednak nie wiem co z tym fantem zrobić..

 

mam słuchawki:

1 usb

2 jacki 3.5mm (mikrofon i głośniki)

gdy podłączę nawet samo usb do komputera to w słuchawkach słyszę szum/pisk itp.. i jest to uzależnione od myszki/klawiatury/komputera tzn jak nie ruszam myszką to jest ciszej, jak ruszam to głośniej -.-?

 

usb podłączałem do wszystkiego co ma wejście USB

komputer/laptop/telewizor/podkładka pod laptopa(słyszałem wiatrak ;O)/drukarka/wszystkie gniazda usb u mnie

 

i doszedłem do wniosku, że zakłóceń pozbyłbym się kupując osobny zasilacz 5V 100ma (tyle biorą słuchawki)

gdy podłączałem do drukarki/telewizora był mały, prawie nie słyszalny szum

 

może ktoś miał podobny problem i poleci mi jakieś rozwiązanie? bo oddzielny zasilacz to jest rozwiązanie..

ale to nie ma tak działać przecież...

Link to post
Share on other sites

Może wklej link do wypocin z innych forów bo jak Ci 100 będzie radziło to na pewno rozwiążesz problem.

 

http://forum.pclab.pl/topic/853856-szum-w-nowych-s%C5%82uchawkach-USB-Razer-carcharias/

 

Nie rozumiem po jakiego grzyba potrzebne Ci to USB skoro słuchawki mają wtyki jack?

Link to post
Share on other sites

Wstaw zdjęcia całości bo to co znalazłem na sieci i w manualu do nich przeczy temu co piszesz.

 

Albo ja jestem ślepy albo to USB jest nie widzialne:

http://www.pcgameware.co.uk/images/razer-carcharias-3.jpg

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Mają źle zaprojektowany wzmacniacz, który ma gówniane filtrowanie i przez to słychać szum. Do tego jak znam życie jest słaba separacja sygnału wejściowego od zasilania i wprowadzane są zakłócenia do karty muzycznej.

 

Koniec końców słuchawki nadają się tylko do oddania. Tak to jest ze sprzętem "for gamers" a tym bardziej od Razera.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Łap plusa lukson.

 

Temat Razerów przewija się nawet często przez forum. Polecam poczytać i przekonać się o "superlatywach" słuchawek tej zacnej firmy.

 

Jakby ktoś tu jeszcze zaglądnął - niech się zastanowi nad kupnem Razerów tych, czy Barracura Hp-1 czy innych.



Spróbuj oddać na gwarancję. Jak naprawią - to okej, nie - poproś o zwrot i kup sobie normalne słuchawki, będziesz szczęsliwszy :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

mam plan skorzystać z opcji zwrotu w ciągu 10dni od kupna

niestety w słuchawkach razer się nie popisał.. a szkoda

 

polecacie jakieś w cenie 200-300zł? muszą mieć mikrofon, pilot z wyciszeniem/głośnością i nauszniki z materiału, a nie z skóry

no i miło byłoby aby były z kartą dźwiękową-chociaż nie muszą..

 

 

a co do samych słuchawek, byłyby dobre dla osób, które słuchają czegoś głośno i tego szumu nie słyszą

np mój tata nie słyszał nic, a mama lekko, a ja dokładnie ;x

Edytowane przez SanFable
Link to post
Share on other sites

Ale po co Ci to? Lepiej kupić słuchawki niesygnowane jakimś tam logo "FOR GAMES", bo to zazwyczaj buble. Kup porządne słuchawki jakiejś renomowanej firmy, ale z niższej półki, mikrofon osobno i do tego jakąś dźwiękówkę. Do grania starczy bez wzmacniacza. Jak już tak chcesz koniecznie to dołóż do Sennków PC320 ale moim skromnym zdaniem "słuchawki do grania" to skok na kasę w większości przypadków. I tak nikt z słuchawkowych nowicjuszy nie bierze tego pod uwagę, bo naczytali się opinii w internecie że dobre, więc to musi być dobre, bo jest 10/10 od 37 użytkowników. Oczywiście same superlatywy. :)

P.S. Te wzmacniacze przy kablach to jakiś żart.

Edytowane przez kabak 1991
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tzn tak, słuchawki muszę mieć z mikrofonem, ponieważ już miałem pchełkę doczepianą i po miesiącu 30minut musiałem kminić jak cały kabel odzyskać (tak się zaplątał..)

 

nie szukam słuchawek typowo z napisem "for gejmers"

 

tylko chciałbym aby miały:

pilot głośności/wyciszenie mikrofonu

mikrofon

nauszniki, które nie odparzają uszu-bez skóry

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...