Skocz do zawartości

GTX680 vs. GTX670 vs. HD7970 GHz Edition.


Recommended Posts

to i tak mija się z celem ... 2200 zł za cały zestaw ?, trochę ciekawie marnotrawstwo kasy, za tyle to będą nowe HD 8970 ...

Nie mam zamiaru wodować. Polecisz w takim razie jakąś kartę? Tak, aby się dobrze kręciła, a przy tym żarła mało prądu i była w miarę cicha. Wiem, że mam wymagania ;P

 

Chyba, że mam czekać na następną serię.

Link to post
Share on other sites

Ja polecam coś od siebie:

http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/gigabyte-ati-radeon-hd7970-3gb-ddr5384bit-dvihdmimdp-pci-express-ver-oc-to,33811.html

Bardzo wydajnie, do tego możesz zaoszczędzić! :) ja w Marcu dopiero będę kupował, sporo się zastanawiałem i po wielu opiniach i testach jestem pewien że gigabyte trafił w sam środek 1600zł wystarczy na długo i tak za pare lat trzeba coś nowego kupować. Chcesz wydać więcej bierz coś od MSI 7970 Lightning, Asus 7970 Matrix

 

Nie jestem fanbojem Nvidii, ani radeona, choć przyznam się że teraz mam nvidie, dodam że odradzam gtx 680, nowe 7970 bija go na leb.

Edytowane przez bols244
Link to post
Share on other sites

Ja polecam coś od siebie:

http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/gigabyte-ati-radeon-hd7970-3gb-ddr5384bit-dvihdmimdp-pci-express-ver-oc-to,33811.html

Bardzo wydajnie, do tego możesz zaoszczędzić! :) ja w Marcu dopiero będę kupował, sporo się zastanawiałem i po wielu opiniach i testach jestem pewien że gigabyte trafił w sam środek 1600zł wystarczy na długo i tak za pare lat trzeba coś nowego kupować. Chcesz wydać więcej bierz coś od MSI 7970 Lightning, Asus 7970 Matrix

 

Nie jestem fanbojem Nvidii, ani radeona, choć przyznam się że teraz mam nvidie, dodam że odradzam gtx 680, nowe 7970 bija go na leb.

Już nastawiłem się na 7970, więc spoko ;D

Wybór między Vaporem, Lightningiem oraz Matrixem

 

No chyba, że poczekam na HD8970 ;)

 

Pytanie tylko, czy premiery tych kart to kwestia dwóch, trzech miesięcy czy dłużej :/

Ale któż to wie :D

 

IceMan2991

 

Cynix i Anthony to fanboje, jeden nvidii, drugi radeona... także uważaj.

Spoko. To nie jest tak, że ktoś mi napisze GTX680 i już go biorę. Za chwilę ktoś rzuci hasło 7970 i zmieniam wybór na 7970 xD

 

Ogólnie dzięki WSZYSTKIM za odzew. Myślałem, że temat utonie już w pierwszych godzinach, ale na szczęście się myliłem.

Dzięki Panowie.

Link to post
Share on other sites

Hmmm... jeśli premiera ma być w ciągu kilku miechów, to chętnie poczekam na HD8970.

No wiesz, kilka miechów to może być i październik. Plotki głoszą, że nowe karty wyjdą w czwartym kwartale dopiero. Ja w to za bardzo nie wierzę, ale zobaczymy. Jeśli poczekam te dwa-trzy miechy to dalej tym bardziej nie widzę sensu kupna obecnej karty 7970.

Link to post
Share on other sites

ostatnio czytałem, że serie 8xxx i 7xx mają się pojawić pod koniec roku, ile w tym prawdy, nie wiem...

 

gdzie indziej znów było, że nvidia niedługo wypuszcza Titan 780, na procku tesli k20, ale to będzie kosztować pewnie ok. 3k....

Link to post
Share on other sites

Nie bierz Asusa, nie wiem dlaczego nikt Ci nie polecił msi lightening lub poprostu sapphire vapor X..

Znane i dobre karty, nie kombinuj bo przekombinunesz.

Nic nie kombinuje tylko pytam się Was. I polecali mi te karty, jak najbardziej. Pisali też, że MSI i Asus to ta sama półka. Asus jest tańszy, więc byłem nastawiony ogólnie na niego, ale... Jescze się zastanawiam ;D

Link to post
Share on other sites

weź mojego polecanego od gigabyte, tani a jeszcze się kręci! a jak bedziesz miał szczęscie to dostaniesz wersie z odblokowanym voltage, ja akurat voltage nie potrzebuje bo wiadomo temp leca na łeb.

Ile będzie szedl na stock napieciu tyle pojdzie a ludzie pisza ze mimo 1100 na rdzeniu kreci sie dalej, windforcex3 zapewnia dobra cyrkulacje wiec nie ma zle.

Link to post
Share on other sites

Dobra Panowie. Jeżeli chodzi o 7970 to zastanawiam się nad dwiema, które już padły w odpowiedziach.
Lightning oraz Vapor. Która lepsza pod względem podkręcania, temperatur i głośności. Wybór już padł ostateczny. Jedna z tych dwóch.

Osobiście wolę Vapora. Tańsza, a parametrowo taka sama jak MSI.



weź mojego polecanego od gigabyte, tani a jeszcze się kręci! a jak bedziesz miał szczęscie to dostaniesz wersie z odblokowanym voltage, ja akurat voltage nie potrzebuje bo wiadomo temp leca na łeb.

Ile będzie szedl na stock napieciu tyle pojdzie a ludzie pisza ze mimo 1100 na rdzeniu kreci sie dalej, windforcex3 zapewnia dobra cyrkulacje wiec nie ma zle.

Gdyby to było takie proste. Wziąłbym ją (i pewnie nie tylko ja), gdyby nie było blokady napięcia. Z drugiej strony... Wtedy nie byłaby taka tania ;)

Link to post
Share on other sites

Sapphire/Asus ew. MSI, gigabyte'a nie bierz pod uwagę, bo tego nie podkręcisz, voltage locked :P

A jednak również Asus... Powoli nie ogarniam, ale spoko. Najgorsze, że z wyborem karty mam cholerny problem. Wybór Proca, ramu, zasilacza, płyty "gównej" to była pestka.  

Link to post
Share on other sites

motywacja jak cholera ...

A powinienem kłamać ?

 

A jednak również Asus... Powoli nie ogarniam, ale spoko. Najgorsze, że z wyborem karty mam cholerny problem. Wybór Proca, ramu, zasilacza, płyty "gównej" to była pestka.  

Hehe miałem podobnie, tylko że u mnie budżet był ograniczony, 1600 na karte ni grosza wiecej padlo na gigabyte teraz wyczekuje Marca :D

Sporo czytaj a znajdziesz:)

„Proście, a otrzymacie, szukajcie, a znajdziecie" - Jezus Chrystus.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli mi napiszecie, która karta (Asus, MSI, Sapphire) jest lepsza pod względem OC, kultury pracy i temperatury to będę Wam dozgonnie wdzięczny. Wiem, że trudny ze mnie gość i sorry za to :)

Zależy od sztuki jaką dostaniesz, to moje zdanie.

(jesli chodzi o OC)

jesli chodzi o temp zapoznaj sie z: http://www.tomshardware.com/reviews/radeon-hd-7970-overclock-review,3186-11.html

 

Chyba sam wezme : http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/sapphire-ati-radeon-hd7970-vapor-x-3gb-ddr5384bit-dvihdmidp-pci-express,33705.html

 

ps. dziś potaniała nieźle za 1600 wytargasz ja ;d

Edytowane przez bols244
Link to post
Share on other sites

A jednak również Asus...

Asusem nie zaprzątaj już sobie głowy, bo gdyby coś się stało z grafiką mógłbyś mieć problem z gwarancją, chodzi tu o działanie polskiego serwisu, a raczej jego brak działania, zostań przy Sapphire Vapor-X HD 7970, lepiej i bezpieczniej

Edytowane przez Anthony DiNozzo
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Asusem nie zaprzątaj już sobie głowy, bo gdyby coś się stało z grafiką mógłbyś mieć problem z gwarancją, chodzi tu o działanie polskiego serwisu, a raczej jego brak działania, zostań przy Sapphire Vapor-X HD 7970, lepiej i bezpieczniej

Zostaje, więc Vapor, albo MSI. MSI z testu, który został podesłany przez kolegę BOLSA wydaje się być konkretniejszą kartą - mniejszy hałas, pobór prądu czy temperatura. Dobra, niepodkręcony MSI bierze najwięcej prądu, ale podkręcony już nie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...