Skocz do zawartości

GTX680 vs. GTX670 vs. HD7970 GHz Edition.


Recommended Posts

Wiem, że podobne (a może nawet takie same) tematy już były, ale nigdzie nie przeczytałem w 100% satysfakcjonującej mnie odpowiedzi.
Otóż, testów kart jest sporo, ale nigdzie nie ma testów kart producenckich. Jak już są to porównanie
GB GTX680 z referencyjną GTX680 + GTX670 tak samo i do tego dwie karty 7970GHz Edition.

IMO, jeśli juz robimy testy tak wydajnych kart, to dlaczego nie zrobimy samych kart autorskich?
Zamiast tego obok GTX680 widzę takie karty jak 7870 co jest lekkim nieporozumieniem.
Rozumiem, że w swoim przedziale cenowym 7870 jest świetna, ale co ona robi przy kartach za ponad 1500zł?

Dlatego pytam się Was. Zastanawiam się nad tymi trzema kartami. Mnie już szlag trafia powiem szczerze.
Najpierw chciałem HD6870, potem byłem pewien - HD7870. Później przeżuciłem się na GTX670, a teraz jestem w kropce, bo te 3 karty są świetne i nie wiem, którą.

Oczywiście chodzi mi o karty autorskie i tylko autorskie.
Jak już mam kasę 1700zł na 7970GE to czy warto dokładać do GTX680 (oczywiście autorskiej), czy może zostać przy GTX670, która jest za ok. 1500zł? Sam osobiście bardziej nastawiam się na 7970, albo GTX680, ale gdybym ja wiedział, to nie zakładałbym tego durnego tematu! ;)

Nie mam uprzedzeń do żadnej z firm, ale jak czytam "po nowych catalystach 7970GE miażdży GTX680" to raczej stawiam, że napisał to jakiś fan radeona, a nie rzetelny użytkownik. 
Dlatego chciałbym poznać Waszą opinię. Ja wiem, że każda z tych trzech jest dobra (zwłaszcza
w 1080p), ale dzisiaj poczytałem opinie o nowym C3 (który mnie co prawda nie interesuje), ale z tego co wyczytałem radeon7970GE miał się w niej nijak do GTXów i znowu zwątpiłem. Niby wszystkie parametry są na korzyść Radka, ale nie przekłada się to w praktyce. Wniosek mój był prosty. Wychodzi nowa gra, a mocniejszy Radek już nie domaga. To co będzie później? Zwłaszcza mając na uwadze GTAV.

Nigdy tego nie piszę, ale... POMOCY!!! ;D ;D ;D

Pozdrawiam wszystkich.

Link to post
Share on other sites

Ok, kilka tematów niżej jest dokładnie o tym samym...
Co prawda nadal nie wiem, którą wybrać (zwłaszcza jakiej konkretnej firmy), ale przynajmniej wiem, że odpada GTX670 ;)



7970+vapor x będzie cicho i wydajnie ;)

Hehe. Ok, dzięki. Akurat pisałem mojego posta zanim wyświetlił się twój. Pozdro



7970+vapor x będzie cicho i wydajnie ;)

A co myślisz o Matriksie od Asusa? Opłaca się?
Wolę spytać zanim wydam 2000zł ;D

Link to post
Share on other sites

jak masz kasę to matrix albo lightning... podobne jakościowo karty, podobne OC, podobne chłodzenie... kwestia tak naprawdę wyglądu...

Właśnie czytałem wrażenia po ograniu bety Crysisa 3 i jak przeczytałem min. FPS poniżej 30 na 7970GE to raczej zbladłem...

GTXy680 też nie jakoś rewelacyjnie, ale tyciu tyciu lepiej. W każdym razie nikt nie odpalił C3 na full, a kompy mieli mocarne, więc kurcze nieróżowo :/

 

Jeden gość na 7950 miał poniżej 20kl/s, a nie miał ustawień maksymalnych.

Link to post
Share on other sites

Wyczytałem, że Matrix bez problemu osiąga 1400MHz. Poszukam jak z temp. i głośnością po podkręceniu. 



oraz lightning, to też świetna karta, chyba jakościowo najlepsza i nie zajmuję tyle miejsca co Asus..

No właśnie. Jakie wymiary ma ten kolos? Zmieści się do Z11+? Bo ten mój Zalman niby kloc, ale tylko z zewnątrz.

Link to post
Share on other sites

Pokrótce, Szafir Vapor-X to najlepszy wybór cena/wydajnośc, oc będzie pewnie trochę gorszę niż u msi i asusa, ale i cena lepsza, chłodzenie sam już nie wiem, myślałem, że lepsze a tak niekoniecznie jest, powiedzmy, że porównywalne...

 

Natomiast msi i asus to karty dla "koneserów", najwyższa jakość, rozbudowana sekcja zasilania(powinno być świetne oc), fajny wygląd oraz rok gwarancji więcej(asus ma słabiutki serwis jakby co)... asus ma ten feler, że duży jest.

 

Decyzja należy do Ciebie.

 

ps. platinum chyba rożni się tylko większym podkręceniem producenta.. nie warto raczej dopłacać.

Edytowane przez Barsa
Link to post
Share on other sites

oraz lightning, to też świetna karta, chyba jakościowo najlepsza i nie zajmuję tyle miejsca co Asus..

A ta od MSI nie jest czasem głośna? Spotkałem takie opinie.

No i jaką konkretnie MSI. Bo jest jeszcze Boost Edition, ale nie ma wyjścia HDMI...

Edytowane przez IceMan2991
Link to post
Share on other sites

http://www.overclock.net/t/1286218/twin-frozr-4-vs-directcu-ii

 

wedle tego testu, a wygląda na rzetelny, chłodzenie msi jest lekko lepsze od dcu 2 asusa, czyli pewnie porównywalne do matrixa...

 

Chodzi o tę kartę, pisałem kilka razy "Lightning":

 

http://www.msi.com/product/vga/R7970-Lightning-BE.html

 

a z tym hdmi to dziwna sprawa, głupotę zrobili.. ale w asusie to samo...

Edytowane przez Barsa
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...