Skocz do zawartości

Nowy radeon hd7850 piszczy


Recommended Posts

Witam,jestem nowy na forum jeżeli w złym dziale założyłem temat to proszę o przeniesienie :D,może odrazu przejdę do rzeczy.Kupiłem ponad 2tyg temu nowiutkiego radeona hd7850 1gb od szafira,jestem z karty zadowolony lecz posiada jedną wadę która mnie bardzo irytuję karta przy uruchamianiu gier piszczy no to ok wymusiłem w sterownikach v-sync już nie piszczy lecz w grach gdy karta jest obciązona to dosyć głośno brzęczy,słychać to nawet po za obudową :/ .Pomyślałem że moze wentylatory brzęczą lecz po zatrzymaniu ich palcem dalej słychać ten irytujący dzwięk..najdziwniejsze jest to że gdy odpalę furmarka i karta jest maksymalnie obciążona to tylko słychać szum wentylatorów a obojętnie jaka wymagająca gra i już słychać brzęczenie.. Proszę o pomoc 

Link to post
Share on other sites

To tzw. z ang. Coil whine lub poprostu piszczące cewki,zakładałem temat o tymże problemie.Wydaje mi się że przy dużym i długim obciążeniu karty trochę się uspokoiło,najgorzej było w hitman 5 w menu tak więc zostawiłem gre na noc.Jest to spowodowane najczęściej zbyt dużą ilością fps.Możesz wymusić vsync w opcjacj catalyst.Ja do tego poprostu przywykłem.

Nie chciało zostawiać mi się kompa na 3noce aczkolwiek znalazłem na zagranicznych forach że nie którym to pomaga pozostawienie np. menu gry.Co do zwrotu na gwarancję słyszałem że akceptują i nie,zalwży od producenta karty.

Czytałem też że przemycie ich z zewnątrz porządnie zmywaczem dobpaznokcji pomaga.Śmieszne ale kto wie.

To tyle jak coś to pisz.

Edytowane przez decrypterie
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tak ale w HD7850 są zabudowane cewki z tego co wiem.. Karta piszczeć już nie piszczy bo ustawiłem limit 60fps ale tak jak pisałem bardzo głośno brzęczy w grach 3d a w furmaku już nie (dziwne).. U ciebie pomogło zostawienie kompa na 3noce? jakim cudem pomogło z tego co czytałem na innych forach jest to drut zle nawinięty na cewke i są luzy więc piszczy .. hmm sam juz nie wiem , na gwarancję nie zabardzo chcę słać bo będę bez karty zapewne z 2tyg+ a jeszcze jak się okaże że wróci z tym samym problemem to mnie krew zaleje :/

Link to post
Share on other sites

U mnie też to jest, ale tylko w "skrajnych" przypadkach, jak np ładownie gry w City Car Driving (fps sięga 4k) i tylko przy takich ogromnych wartościach to występuję, także mi nie przeszkadza. Co do twojego brzęczenia to nie wiem czym to jest spowodowane ale na dawnym GTX460 miałem podobny problem, ale jako że komp stał w wnęce w biurku w zamkniętej obudowie i nie było tego słychać po prostu to olałem.

Link to post
Share on other sites

Przy dużym fps u mnie piszczała lecz wymusiłem vsync i nie piszczy tylko brzęczy dosyć głośno w grach 3d a w furmaku , video card stability test , msi kombusotr nic nie brzęczy więc w czym może leżec problem? Przecież taki furmark bardziej obciąza kartę niż taki bf3..

Link to post
Share on other sites

U mnie to samo się dzieje co na tym filmie 

Jaka jest szansa że jak oddam kartę na gwarancję to wróci bez tego problemu? bo z tego co czytałem na innych forach w serwisie uznają że karta sprawna a piszczące / brzęczące cewki ich nie interesują

 

 

 

@Edit 

 

@Pietrov Zauważyłem w sygnie że też posiadasz tą samą karte tylko że z pamięcią 2 gb, też ci tak brzęczy w 3d ?

Edytowane przez payne123
Link to post
Share on other sites

Jeśli karta ma mniej niż 10dni spakuj tak żeby nie wyglądała jak używana i oddaj bo masz do tego prawo.Zakupisz taką badź innego producenta gdzie indziej.Z tą gwaranchą nie wydaje mi się by Ci uznali jak kolega wyżej pisze bo jakby nie patrzeć karta jest sprawna i niema z nią kłopotów.

Link to post
Share on other sites

Kartę mam już prawie miesiąc więc odpada :/

 

@EDIT

 

Ta karta to największy nie wypał jaki zakupiłem ..700zł wydane na kupe złomu w którym są kopnięte cewki a w dodatku ten shit jest głośniejszy od mojego starego gtx275

Edytowane przez payne123
Link to post
Share on other sites

Kartę mam już prawie miesiąc więc odpada :/

 

@EDIT

 

Ta karta to największy nie wypał jaki zakupiłem ..700zł wydane na kupe złomu w którym są kopnięte cewki a w dodatku ten shit jest głośniejszy od mojego starego gtx275

No to przykre

A wszyscy na tym forum zachwalają sapphire.

Ja też przejechałem się na ich karcie - maskarycznie hałasowała

Na szczęście oddałem po 4 dniach.

Link to post
Share on other sites

A spróbuj jak masz możliwosc pod innym zasilaczem ja mam MSI 78501gb tą z jednym wentylem ,też piszczała na 500w HUNTKEYU  wkurzało mnie to bo jest upierdliwe.sprawdziłem u synów na 400w delcie nie piszczy na 400w fortronie też nie.a wiec podmieniem zasiłki i jest ok 

Link to post
Share on other sites

@Pietrov Zauważyłem w sygnie że też posiadasz tą samą karte tylko że z pamięcią 2 gb, też ci tak brzęczy w 3d ?

Karta działa jak marzenie, nic nie brzęczy i jest cicha :) jedynie piszczy przy wyświetlaniu tyś fps ale dla mnie to nie problem

Edytowane przez pietrov
Link to post
Share on other sites

tzn taki dźwięk bardziej piszczący, taki cięzki do opisania, ale na 100% cewy, i po miesiącu przeszło, poczekaj jeszcze, zawsze możesz zareklamować, bo ja wiedziałem kupując sapphire że to znany problem w tych radeuszach, i spytałem przed zakupem czy w wypadku piszczących cewek uwzględnią gwarancje, i powiedzieli że wymiana od ręki, ale mi się nie chciało reklamować, i samo przeszło

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Kolego specjalnie dla Ciebie zostawie komp dziś na całą noc w menu hitmana 5 i zobaczymy co z tego wyjdzie,dam znać rano.

A że karta chodzi +/- 3 tyg. to wszystko zależy przez ile i w jakich grach tak więc są użytkownicy co rocznie grają mniej niż co poniektórzy w 1 miesiąć.

Jak masz hitmana 5 to włącz sobie tylko przed tym zapodaj coś na uspokojenie bo tak źle jak jest tam to nie było i raczej nie będzie nigdzie.

Edytowane przez decrypterie
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...