Skocz do zawartości

2500K vs 3570K


Recommended Posts

Przymierzam się do kupna któregoś z tych procesorów, chciałbym podkręcić procka do 4,5Ghz - który z nich będzie lepszy? Tzn. wiem że 2500K jest lepszy do podkręcania, ale ma HD3000 a 3570K HD4000 - co jest dla mnie ważne, bo będę jakiś czas siedział na integrze. Da się na tym 3570K dobić 4,5Ghz z normalnymi temperaturami, żeby procesor pracował stabilnie? + Jakie chłodzenie polecacie? Myślałem o SPC Fortis i Zalman Performa - pułap cenowy powiedzmy 200zł.

Zależy mi także na tym aby procesor wystarczył jak najdłużej :)

 

Płyta będzie to Asrock Z77 PRO4 bądź MSI Z77A-G45. Która lepsza? Może jakaś inna? (400zł).

Obudowa: SPC Gladius M40

Edytowane przez xKacp3R
Link to post
Share on other sites

Przy takim OC wydajniejszy będzie 3570k. Da się zrobić na nim 4,5Ghza spokojnie. Do 200 złotych najrozsądniejszy będzie Macho. To klasa wyżej niż fortis czy performa- tak pod względem wydajności jak i kultury pracy. 

Link to post
Share on other sites

W testach mocno obciążających procek potrafi się rozgrzać ale w grach (przynajmniej u mnie)  temperatura jeszcze nie przekroczyła 65 stopni na 4,5ghz z dwoma wentylami skręconymi do 1200rpm. Co do twojej obudowy to Macho albo nie wejdzie albo wejdzie na styk , lepszym wyjściem było by kupić Macho ale wersję 120. A co do płyty głównej myślę , że MSI g45 będzie wystarczająca ( do podkręcania Ivy nie potrzeba płyty z bardzo mocną sekcją zasilania).

Edytowane przez drunk
Link to post
Share on other sites

To nic lepszego od Macho 120 w tej cenie do tej obudowy nie będzie ?

Ta płyta MSI ma bios UEFI?



Podpinam się do pytania o mobo, myślałeś może o Asrock Z77 EXTREME 4 tylko że kosztuje około 450 chyba.

Prawie 500:( Trochę za dużo dla mnie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...