Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkim 
 
...Jestem nowy na forum wiec proszę o wyrozumiałość ...
 
W najbliższym czasie chciałbym złożyć PC tak do 2200 ( bez obudowy dysku HDD i napędu DVD )
 
Wybrałem sobie komponenty : 
 
 
Płyta główna - ASRcok P67 pro3 (b3)
Procesor - Intel Core i5 3470
Karta graficzna- Radeon HD 6870 ( wersja Power color PCS+)
Zasilacz - Ocz 500W
RAM- DDR3 CL9 2*4GB 1600MHz - Corsair
Dysk SSD - Ocz vertex 3 lub 4 - 64gb 
 
I teraz pytanie , czy dobrze go złożyłem , czy nie powstanie mi wąskie gardło ?
Jeśli tak to jaki komponent należało by wymienić i na jaki ? 
​I czy wg dobry będzie ten zestaw w skali 1- 10

Edytowane przez krystiann97
Link to post
Share on other sites

Czyli OC procka tj. dodatkowe chłodzenie na CPU. Skoro ma być OC procka to proponuje taki zestaw http://imageshack.us/photo/my-images/542/67075453.jpg/

 

Dolożysz w przyszłosci dysk SSD i bedzie lux. Nie pchaj sie w dyski 64 Gb.  128 Gb Samsung 830, Vertex4 lub Crucial M4

Edytowane przez damianox89
Link to post
Share on other sites

6870 przy dzisiejszej cenie jest nieoplacalny. Skoro wiesz jak podkrecać to nawet nie zastanawiałbym sie nad wyborem procesora. Pamietaj ze po dobrym OC procek zyskuje 30-40% wydajnosci. No ale nie bede namawiał. Skoro proc bez OC to moze byc wyzej wymieniony i5 3470 albo 3330p do tego MSI B75-G43, wtedy tez Deus 500W i radek 7870, cooler na CPU Spartan Pro.

 

Co do SSD. 64GB to jest proprostu mało, system i jakies programy i full. 128Gb styknie Ci na system, programy i jakies gierki. HDD jako magazyn, wtedy bedzie ok.

Link to post
Share on other sites

6870 przy dzisiejszej cenie jest nieoplacalny. Skoro wiesz jak podkrecać to nawet nie zastanawiałbym sie nad wyborem procesora. Pamietaj ze po dobrym OC procek zyskuje 30-40% wydajnosci. No ale nie bede namawiał. Skoro proc bez OC to moze byc wyzej wymieniony i5 3470 albo 3330p do tego MSI B75-G43, wtedy tez Deus 500W i radek 7870, cooler na CPU Spartan Pro.

 

Co do SSD. 64GB to jest proprostu mało, system i jakies programy i full. 128Gb styknie Ci na system, programy i jakies gierki. HDD jako magazyn, wtedy bedzie ok.

Jak bedzie chcial krecic to twoj zestaw bedzie jak najbardziej dobry lecz jesli nie to mozna inny procek i do grafy dolozyc tylko niech sie stanowczo autor wypowie czy bedzie czy nie

 

 

6870 przy dzisiejszej cenie jest nieoplacalny. Skoro wiesz jak podkrecać to nawet nie zastanawiałbym sie nad wyborem procesora. Pamietaj ze po dobrym OC procek zyskuje 30-40% wydajnosci. No ale nie bede namawiał. Skoro proc bez OC to moze byc wyzej wymieniony i5 3470 albo 3330p do tego MSI B75-G43, wtedy tez Deus 500W i radek 7870, cooler na CPU Spartan Pro.

 

Co do SSD. 64GB to jest proprostu mało, system i jakies programy i full. 128Gb styknie Ci na system, programy i jakies gierki. HDD jako magazyn, wtedy bedzie ok.

Link to post
Share on other sites

To szkoda, bo jak wiesz jak to robic a nie chcesz korzystac to Twoja strata.

Bez OC - i5 3350p/3470 + MSI B75-G43 do tego Sapphiere 7870 Ghz Ed. a reszta zostaje jak wczesniej.

 

EDIT: tak to wyglada: http://imageshack.us/photo/my-images/441/12670741.jpg/

Edytowane przez damianox89
Link to post
Share on other sites

nie koniecznie wiem jak podrecić , ale jestem kumaty i szybko łapie 

jestem nowy ale bardzo interesuje mnie ta dziedzina i chce się tym zajmować w przyszłości :) 

 

znalazłem w jednym ze sklepów grafike hd 6870 podkręcona fabrycznie 

http://www.kurtmedia.pl/product-pol-301852-Powercolor-Radeon-HD-6870-PCS-1GB-DDR5-256-.html

za bardzo ładna cenę , co wy na to ? 

Link to post
Share on other sites

nie koniecznie wiem jak podrecić , ale jestem kumaty i szybko łapie 

jestem nowy ale bardzo interesuje mnie ta dziedzina i chce się tym zajmować w przyszłości  :)

 

znalazłem w jednym ze sklepów grafike hd 6870 podkręcona fabrycznie 

http://www.kurtmedia.pl/product-pol-301852-Powercolor-Radeon-HD-6870-PCS-1GB-DDR5-256-.html

za bardzo ładna cenę , co wy na to ? 

zostaw ta 6870 w spokoju damianox dal ci sto razy lepsza 

Link to post
Share on other sites

Dobra Panowie jeden komp juz jest ;)

teraz coś do mojego kolegi ;) 

Kumpel chciałby kompa , ma 2100

 Nie gra za dużo w gry , PC głownie mu służy do neta oglądania filmów fullHD pracy itp.

Mowił ze nie koniecznie będzie podkręcał , wiec nie musi byś tej opcji 

co byście proponowali ? AMD czy Intel ? 

Pomożecie ?

Link to post
Share on other sites

John, taka mocna karta z takim słabym processorem, to będzie do kitu, klatki będą się znizały. Co do sprzętu, jak wczęsniej panowie pisali, jeśli możesz weź tego 7870, mój kumpel ma taką z Sapphire. Jest naprawdę wyśmienita! Processor ujdzie. !



Dla twojego kolegi, tak? Jeśli nie będzie grał w gry radziłbym wejść w i3 jest on 2 rdzeniowy, ale jest bardzo wydajny. Co do Karty graficznej, może pójść w Radeon HD 7770. Będzie to normalny zestaw dla osoby, w jego stylu i za taką cenę. Pozdro.

Link to post
Share on other sites

Kolega mówił ze chciałbym coś co najmniej 4 rdzeniowego .

Komp ma byś wydajny i szybki , ma posłużyć też parę lat

Mówi ze jak będzie dobry to może zacznie grac w gierki typu bf3 czy nfs hot prusit 

 

Nie wiem koledzy , zaproponujcie jakiś gotowy zestaw ;) 2100 z hakiem podejrzewam ze 2200 da ;)

co proponujecie ?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...