Skocz do zawartości

Dziwne "reklamy" wyskakujące na forum.


Recommended Posts

Gość nasciturus

Dla tych co piszą "problem nie występuje", "mi się nie wyświetla", "u mnie wszystko ok":

-macie zainstalowanego antywirusa/ad blocka (etc.)

-lub mieliście szczęście do tej pory

 

Problem jest i występuje od jakiegoś czasu. Ta wiruso-reklama nie zawsze wyskakuje i nie zawsze jest ten sam schemat pojawiania się jej.

 

Dziwi jedynie postawa administracji, że tak długo trzymają robala na serwerze.

Link to post
Share on other sites

 

macie zainstalowanego antywirusa/ad blocka

 

Ja mam zainstalowane jedno i drugie. Zresztą kto serfuje po sieci bez zainstalowanego antywirusa :roll:  Wiadomą rzeczą jest że w sieci pełno różnych zagrożeń i posiadanie dobrego antywirusa to podstawa. A jak kogoś nie stać na wykupienie licencji to zawsze może pobrać darmowego, Avasta czy coś podobnego. Ja od trzech lat korzystam z Eset'a i nigdy nie miałem żadnych problemów.  

Link to post
Share on other sites

Ja mam Firefoxa 17.0.1 jeszcze i powiem, że ta reklama nie wyskakuje mi jak wchodzę na stronę przez google, lecz jak wchodzę w swoje posty z pozycji zakładek. 3 razy już mi to wyskoczyło i 3 razy avast zablokował.

 

Ten komunikat o potrzebie zaktualizowania firefoxa mi nie wyskakuje po reklamie. Czasem sam z siebie mi wyskakuje ale nie wygląda tak jak ten kolegi wyżej tylko normalnie jak to zawsze informacja od programu. Czyli ta aktualizacja firefoxa jest bezpieczna?

Link to post
Share on other sites

O tej wersji firefoxa nie mówię tylko właśnie o normalnej do której można się dostać przykładowo przez "pomoc" i dalej o programie firefox" i tam jest znajdź aktualizację. To chyba jest bezpieczne co nie?

Edytowane przez Ationx
Link to post
Share on other sites

@adivxv5 Mam to samo na wyżej wymienionych stronach. Musi to być jakiś robak na serwerach, bo wątpię, aby aż tylu ludziom to nie działało. Sam po znalezieniu tego ustrojstwa, włączyłem anti-malware i pełny skan, ale nic nie wykryło. Zauważcie też, że jak wam wyskakuje ta pseudo aktualizacja firefoxa, to macie podany adres jakiejś strony, serwera, a gdy ja skopiujecie do google, to wyświetli się wam jedynie jakąś informacje ze strony anti-malware. Nie wiem co to jest, mam czysty dysk, więc albo wyłapaliśmy to wszyscy (wątpię) albo wina tych wszystkich serwerów na stronach, które zostały zaatakowane.

Link to post
Share on other sites

Teraz jest głupawka z Crysisem 3. Każde kliknięcie na link powoduje wyświetlenie się reklamy crysisa 3 na całą stronę i aby ją ominąć trzeba klikną na "przejdź do serwisu" bardzo małym drukiem. Oczywiście jak się spudłuje to ląduje się na stronie EA

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...