Skocz do zawartości

Dziwne "reklamy" wyskakujące na forum.


Recommended Posts

Od jakiegoś czasu na Waszym forum wyskakują mi dziwne okienka z niby "reklamami", po kliknięciu w nie

antywirus natychmiast blokuje atak na komputer.

 

Screen:

 

http://img687.imageshack.us/img687/4986/51336236.jpg

 

Tak tylko mówię, ale moglibyście coś z tym zrobić:)

 

(mój komputer nie jest niczym zainfekowany, takowe "reklamy" wyskakują tylko tutaj.

Edytowane przez xKacp3R
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Masz to prawdo-podobnie zainstalowane gdzieś w dodatkach do przeglądarki kiedyś miałem podobnie opis mojego problemu jest tu: http://forum.benchmark.pl/topic/64944-co-to-jest-i-jak-to-wylaczyc/

 

Ale to z pewnością inny szmelc zainstalowany z jakimś programem lub aktualizacją 

 

Nie mam, mam tylko podstawowe pluginy. AdBlocka mam zainstalowanego, nie blokuje tego i te "reklamy" występują TYLKO TUTAJ.

 

Przyznaję, jak wyszukałem stronę forum w Google to faktycznie wyskoczyła ta reklama. Nie ma jej jednak wchodząc i przeglądając forum bezpośrednio, może wiec to Google uracza nas takimi atrakcjami  :co:.

No właśnie :)

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY__79

Od jakiegoś czasu na Waszym forum wyskakują mi dziwne okienka z niby "reklamami", po kliknięciu w nie antywirus natychmiast blokuje atak na komputer.

 

Też mi się zdarzyło, ale tylko gdy szukałem czegoś w google i miałem odnośnik do jakiegoś tematu na forum bmk.

Gdy wejdzie się na forum poprzez benchmark.pl i forum takie "kwiatki" nie pojawiają się :)

Link to post
Share on other sites

To o czym mówi autor tematu jest to dosyć zmyślny trojan o nazwie weelsof , który powoduje blokadę komputera typu "blokada komputera przez policję" - dosyć popularny trojan od kilku miesięcy. Jak się przejdzie tą reklamę podobno wyskakuje aktualizacja firefox'a. Co do samego wiruska , pokazuje ekran z opcją płatną wykupienia za 500zł (niby grzwywna a gó**o prawda). Bardzo prosto go usunąć , chociaż nie którzy czasem panikowali i wpłacali te 500zł. A wystarczy wrzucić sobie ComboFix'a na pena i w wierszu polecenia to ogarnąć i blokada znika.

Link to post
Share on other sites

Ja mam Adblock i Adblock Plus i od 5 lat mam 0 reklam. 0 trojans. 0 wirus. 0 backdoors.  :]

 

W razie używania innej przeglądarki lub P2P, skutecznie blokuje Botnet , program chroni wszystkie ataki ze stron http. polecam sobie zainstalować program (  Malwarebytes Anti-Malware )

Edytowane przez vertexe
Link to post
Share on other sites

To o czym mówi autor tematu jest to dosyć zmyślny trojan o nazwie weelsof , który powoduje blokadę komputera typu "blokada komputera przez policję" - dosyć popularny trojan od kilku miesięcy. Jak się przejdzie tą reklamę podobno wyskakuje aktualizacja firefox'a. Co do samego wiruska , pokazuje ekran z opcją płatną wykupienia za 500zł (niby grzwywna a gó**o prawda). Bardzo prosto go usunąć , chociaż nie którzy czasem panikowali i wpłacali te 500zł. A wystarczy wrzucić sobie ComboFix'a na pena i w wierszu polecenia to ogarnąć i blokada znika.

Tylko dziwne że antywirus nie zablokował strony, tylko atak na komputer:)

Tak wgl, skąd wiesz że to akurat weelsof?

Edytowane przez xKacp3R
Link to post
Share on other sites

Wstyd się przyznać ale dzisiaj po robocie jak wpadłem na kompa to się zagapiłem i zanim zdążyłem się połapać o co biega było , że tak powiem "po ptokach". No ale rozwiązanie jest proste i zlikwidowanie tego syfa zajęło mi może z 15 minut. A i bym zapomniał poza zablokowaniem komputera nie powoduje żadnych innych "szkód".

Edytowane przez drunk
Link to post
Share on other sites

Wstyd się przyznać ale dzisiaj po robocie jak wpadłem na kompa to się zagapiłem i zanim zdążyłem się połapać o co biega było , że tak powiem "po ptokach". No ale rozwiązanie jest proste i zlikwidowanie tego syfa zajęło mi może z 15 minut. A i bym zapomniał poza zablokowaniem komputera nie powoduje żadnych innych "szkód".

Polecam zaopatrzyć się w antywirusa, Polecam Nortona IS - wszystko ładnie zablokował :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...