Skocz do zawartości

Komputer do pracy oraz do gier


Recommended Posts

Witam  :)

Jako że mój laptop odmawia posłuszeństwa rozglądam się za nowym sprzętem i tym razem będzie to stacjonarka.

 

Mniej więcej mam już pewien zarys w głowie jak to ma wyglądać lecz nie do końca jestem pewny wszystkich komponentów. Sprzęt ma służyć do pracy choć w wolnych chwilach chciałbym pograć w nowe gry.

 

Procesor: Intel Core i5-3570k Ivy Bridge LGA1155 BOX

Płyta główna: Asrock Z77 Extreme4 Intel Z77 lub Asrock Z77 Extreme6 Intel Z77

Karta graficzna: no i tu zaczynają się schody. Gigabyte GeForce GTX660Ti 3GB (mój faworyt) lub za niewielką dopłatą Gigabyte ATI Radeon HD7970 3GB (choć nie znalazłem za dużo opinii o nim)

Zasilacz: XFX Core 550W (myślę że powinien taki setup udźwignąć)

Obudowa: Zalman Z11 Plus

 

Jeszcze wypadało by się rozejrzeć za kartami pamięci oraz dyskiem twardym ale to akurat jest najmniejszym problemem. Z racji tego że procesor w najbliższym czasie nie będzie podkręcany zostawiam seryjne chłodzenie, w razie czego zawsze można je później dokupić. 

Co do płyty głównej o asrock'u naczytałem się trochę i za cholerę nie potrafię się zdecydować. Czy dołożyć tą 100 do 6'tki która jest odrobinę chłodniejsza czy zostać przy 4'ce.

Z kart graficznych z chęcią bym widział u siebie GTX 660ti choć ATI jest tylko 200zł droższe ale jak pisałem już wyżej nie znalazłem o nim z byt wiele opinii. 

Skoro napisałem już co potrzebuję to szybko wymienię czego nie potrzebuję: monitora(ponieważ posiadam telewizor 32cale + monitor 23cale), karty dźwiękowej, nagrywarki, myszki, klawiatury i innych wodotrysków.

 

Z góry dziękuje wszystkim za opinie  :D 

Edytowane przez Pehdesign
Link to post
Share on other sites
Mi chodzi o budżet na cały zestaw. Dużo ludzi narzekało na karty Gigabyte, często są z nimi problemy, też część kart ma zablokowaną zmianę napięć.

Karty Gigabyte nie wyrozniaja sie niczym innym od pozostałych. Zmiany napięc sa spotykane tylko w rev. 2.1 w wiekszosci przypadków Asus GPU Tweak radzi sobie z tym problemem wiec nie wiem o co halo? W dodatku duzym + gigabyte jest chłodzenie.

Link to post
Share on other sites

Czemu płyta główna MSI Z77A-GD55 Intel Z77 a nie Extreme4??

Dysk 1TB w ostateczności ponieważ nie potrzebuje tak dużego a w przyszłości z chęcią taki lub 2TB dokupię.

Chłodzenie na procek nie potrzebne bo w najbliższym czasie nie będę robić OC a jak znajdę na to środki to chciałbym już jakieś wodne chłodzenie zamontować.

Obudowa zelman bardziej mi pasuję i myślę że przy paru modyfikacjach jej będzie można uzyskać całkiem sympatyczne temp.

 

Ale nadal główne pytanie sprowadza się do karty graficznej

MSI GeForce GTX670 Power Edition 2GB vs Gigabyte ATI Radeon HD7970 3GB

Link to post
Share on other sites
Czemu płyta główna MSI Z77A-GD55 Intel Z77 a nie Extreme4??

Dysk 1TB w ostateczności ponieważ nie potrzebuje tak dużego a w przyszłości z chęcią taki lub 2TB dokupię.

Chłodzenie na procek nie potrzebne bo w najbliższym czasie nie będę robić OC a jak znajdę na to środki to chciałbym już jakieś wodne chłodzenie zamontować.

Obudowa zelman bardziej mi pasuję i myślę że przy paru modyfikacjach jej będzie można uzyskać całkiem sympatyczne temp.

 

Ale nadal główne pytanie sprowadza się do karty graficznej

MSI GeForce GTX670 Power Edition 2GB vs Gigabyte ATI Radeon HD7970 3GB

MSI są mniej awaryjne.

1TB to dopłata 50zł względem 500GB.

Chłodzenie i tak kup, chłodzenie wodne wyjdzie Ciebie ponad tysiąc złotych, a te tańsze, kompaktowe są co najmniej średnie ;)

Poczytaj te testy: 1 2

Edytowane przez Jaazik
Link to post
Share on other sites
Budżet max 1600zł bo w lutym chciałbym parę gratów do auta jeszcze dokupić  :D 

Jaazik czemu nie polecasz Gigabyte? 

gigabyte sprzedaje tyle gpu , że jakieś sztuki wadliwe muszą się trafić , jednak porównując procentowo ,  ta ilość nie odbiega od normy względem innych prod. , więc smiało można brać tego 7970 GHZ ED. http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-radeon-hd-7970-ghz-edition-3gb-ddr5-384-bit-hdmi-dvi-minidp-box-gv-r797to-3gd-510487/ , wersja na nowszym rdzeniu Tahiti XT2 , z zegarami 1100MHz , ze sporym potencjałem OC

 

testy patrz najnowsze z 2013r , polecam chociażby od maxforces 

 

to co na minus po lewej na korzyść gtx-a , po prawo na korzyść radka

http://i288.photobucket.com/albums/ll168/maxforces/c1-5.jpg

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Co to ma być za test? Co na korzyść GTXa? Do tego zrobione przez jakiś polski portal o którym nie słyszałem, proszę daj mi test z jakiegoś rzetelnego źródła.

 

W FPS akurat AMD jest lepsze, ale liczą się wszystkie aspekty, dlatego lepiej nie patrzeć na testy FPS tylko na podsumowania testujących.

Link to post
Share on other sites
proszę daj mi test z jakiegoś rzetelnego źródła

czy Ty sie urodziłeś wczoraj , polecasz zestawy , a nie wiesz kto to jest maxforces ?

 

zawsze możesz nadrobić zaległości i to u źródła http://forum.benchmark.pl/user/69754-maxforces/

 

może w końcu zakumasz , że obecnie relacja cena/wydajność , stoi po stronie HD79XX , choć zakładam , że będziesz szedł w zaparte

Link to post
Share on other sites
Co to ma być za test? Co na korzyść GTXa? Do tego zrobione przez jakiś polski portal o którym nie słyszałem, proszę daj mi test z jakiegoś rzetelnego źródła.

 

W FPS akurat AMD jest lepsze, ale liczą się wszystkie aspekty, dlatego lepiej nie patrzeć na testy FPS tylko na podsumowania testujących.

Co do twojej wiedzy patrz na sygnaturke. Chcesz miec wieksza roznice w FPS??? włacz wszystkie filtrowania  :D Nvidia sie zadusi, cała prawda.

 

gando + dla Ciebie 1100 na rdzeniu(stock) to tak jak mowie Gigabyte i matrix od Asusa.

Edytowane przez damianox89
Link to post
Share on other sites

http://techplanet.pl/zamowienie/f89123f26ae311e28eab4c72b94edc4a/platnosc-i-dostawa/

Co myślicie o takim zastawie?

Zastanawiam się cały czas nad tą kartą graficzną, i mam nadzieję że da sobie dobrze radę podpięta pod 3 monitory 21calowe



chyba że zamiast GTX'a np tego http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/gigabyte-ati-radeon-hd7970-3gb-ddr5384bit-dvihdmimdp-pci-express-ver-oc-to,33811.html

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...