Skocz do zawartości

Recommended Posts

Daj sobie spokój z takimi głośnikami. Postaw na prawdziwe głośniki. Weź używki na allegro (dwa głośniki i wzmacniacz). Jak będzie mało basu to na jakiegoś suba sobie dozbierasz tak ze 150 zł wystarczy. Napisz na PW do Iwsesa albo do Bandyto3xx i Ci doradzą jak trzeba. Co to jest w ogóle Genius? Panowie żarty na bok. No chyba że chce koniecznie budżetowe surround, ale to i tak do jakiegoś kompa z dobrą dźwiękówką trzeba podpiąć.

Edytowane przez kabak 1991
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Za 4 stówy nie kupi dobrego wzmacniacza i kolumn w zestawie (taki sprzęt kupuje się na lata), na samą sekcję zasilania ''może'' by wystarczyło. To nie jest sztuka kupić coś i poskładać z byle czego razem bo to nigdy nie będzie grało solidnie. Poza tym, gdyby nie był zadowolony z efektu na integrze to co za problem dokupić kartę dźwiękową za jakiś czas.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Czasem ludzie sprzedają coś bo potrzebują pieniędzy i tutaj należy szukać okazji. Dobry wzmacniacz trochę używany można kupić za śmieszne pieniądze czasem. Może faktycznie 4 stówy to przesada trochę, ale jakby miał jeszcze ze 2 czy 3 stówki to naprawdę można coś pokombinować. Nowy komplet głośników KODA można kupić w promocji 800zł (nie będę rzucał nazewnictwem) a używki na pewno znajdzie się taniej. Jakieś małe Altusy może są rozwiązaniem tutaj. Do pokoju starczą. Jak kupować, to tak żeby to miało ręce i nogi, i tutaj zgoda że trzeba złożyć to tak żeby zagrało, ale tutaj właśnie jest cały sęk. Odpowiedni dobór elementów. Ale to trudniejsze niż kupić gotowca.

 

A Genius to słaba firma. Może akurat ten zestaw jest jakiś górnolotny, ale ja się nie podpiszę pod tym. Każdy sprzęt tej firmy z jakim miałem styczność to słabizna. Ostatnio przerzuciłem się na słuchawki i kolumny poszły w odstawkę, i w ogóle mi ich nie żal. :P

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja nie twierdze, że musi kupić Geniusa, to była tylko propozycja z mojej strony. To że dana firma nie posiada dobrej reputacji nie oznacza wcale, że nie zdarzają się dobre produkty, ja swego czasu miałem potrzebę wymiany głośników do kompa i kupiłem Media-tech'y 2.1, co stwierdzam po 5 latach użytkowania?? Poza tym, iż jestem wybredny co do jakości, brzmienia itd, jestem zadowolony z tego produktu w 100%, do dnia dzisiejszego grają jak nowe.

 

Co do zestawu Hi-Fi czy HTSS to w zupełności się z tobą zgadzam, za nieduże pieniądze można sobie sprawić naprawdę dobry zestaw grający (podstawa to czas i cierpliwość), ale trzeba mieć przynajmniej minimum wiedzy na ten temat, bo łatwo jest kupić kota w worku, a na pewno nie kupuje się gotowców (pieniądze wyrzucone w błoto).

Link to post
Share on other sites

Dzieki , co do dźwięku , jak narazie jest integra dopiero na nowym sprzęcie będzie jakas dobra dźwiękowa , teraz posiadam jakiś zestaw logitacha 4 głosniki + jeden ,,płaski''(leżący taki jak inne tyle , że leży)  + sub w zestawie , fajnie grają ale to nie jest to co słyszałem u kolegi który wydał właśnie też na jakieś 5.1 kolo 400zł -500zł i graja 2 nieba wyżej od moich , dlatego spytałem :)

Link to post
Share on other sites

Dzieki , co do dźwięku , jak narazie jest integra dopiero na nowym sprzęcie będzie jakas dobra dźwiękowa , teraz posiadam jakiś zestaw logitacha 4 głosniki + jeden ,,płaski''(leżący taki jak inne tyle , że leży)  + sub w zestawie , fajnie grają ale to nie jest to co słyszałem u kolegi który wydał właśnie też na jakieś 5.1 kolo 400zł -500zł i graja 2 nieba wyżej od moich , dlatego spytałem :)

 

Jak chcesz "basiasty" zestaw do muzyki, to odpuść sobie zestawy 5.1 - niestety jak na mój gust to kiepsko się emuluje na tym stereo.... (Tak muzyka zapisywana jest zazwyczaj za pomocą tylko 2 kanałów).

Druga sprawa - czego oczekujesz od Basu ? Kopnięcia, głośności po prostu, a może dużego "zejścia" ?

Kolejna sprawa  - nie uważam siebie za specjalistę. Ale słuchając wielu zestawów komputerowych, stwierdzam, ze lepiej coś kupić normalnego, klasycznego (choć Diego_90 mnie skrytykował). 

Mając 400 zł... hmm - nowe ciężko dostać, zmuszać Ciebie do roboty nie będę (zajmowałem się składaniem jednego zestawu i to mordęga... znajdź stolarza, który zrobi Ci frezy... ale nie lepiej powiedzieć" "nie, nie opłaca mi się"). Bawiłem się też kolumnami Tonsila , ale teraz nie kupi się używanych - sprawnych, nie grzebanych (po latach się sypie zawieszenie membrany).

 

Jeśli chodzi o bas proponowałbym jakiś zestaw 3-drożny (głośnik basowy, średniotonowy i wysoko - w 1 kolumnie). Tylko pojawia się problem :/ 400 zł to mało - jakbyś miał z więcej to już śmiało można takiego zestawu szukać (zdecydowanie lepiej dopłacić niż kupować teraz "dźwiękówkę".)

 

Jeśli nie chcesz nic innego (zestaw PC) to z623 - wydaje się ok. Geniusy strasznie pierdzą (wzmacniacze mają jakby za słabe). 

 

 

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wcale nie jest OK. Lepiej te pieniądze zgubić albo oddać biednym niż wydać na te głośniki.

 

Porównując co do niektórych innych głośników i zwracając jednocześnie uwagę na preferencje kupującego to - akurat ten zestaw rzucił mi się w oczy. 

I tez bez przesady... bo zaraz wyjdzie, ze nic nie warto kupować - możliwe  że Microlab'y są lepsze - ale niestety nie miałem okazji ich widzieć :/ .

I fakt faktem, sam nie jestem zwolennikiem tego typu zestawów - no ale są pewne ograniczenia (budżet). 

Link to post
Share on other sites

 

No to ładnie :/ Kiedyś jak czytałem o głośnikach Logitech'a to słyszałem, że są montowane głośniki Tang Band'a (a ten producent złej opinii nie miał) - ale widzę... już chyba w tych nowszych nie. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...