Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

W najbliższym czasie chce zakupić nowy komputer. Cenowo do 6000. Przeznaczenie - oprogramowanie CAD/CAM, amatorska obróbka grafiki oraz centrum rozrywki w domu (gry, filmy HD)

W tej cenie chciałbym zakupic również monitor 24-27 cali np http://www.skapiec.pl/site/cat/12/comp/5804714_techniczne

Zastanawiałem sie nad procesorem Intel Core i7-3770K z podstawką 1155 lub Intel Core i7-3820K z podstawką 2011 - miła była by możliwość podkęcenia procka z czasem

Z tego testu  wynika że bardziej opłacalny jest i7-3770 tylko czy rozwojowo jego podstawka bedzie dalej obsługiwana przez kilka kolejnych lat  ?

Początkowo chciałbym zakupić dysk SSD ok 120 gb do postawienia sysyemu i podstawowego oprogramowania a z czasem dorzucić jakiegoś talerza

Jako że narazie nie mam więcej kasy to dopierow w dalszych planach mam zakup dedykowanie karty graficznej do CAD/CAM (Karta graficzna NVIDIA Quadro 2000 1GB) a na teraz to jakiegos GF lub Radka np Radeon HD7950 3GB DDR5/384bit do 1500 pln

 

 

 

 

 


 

Edytowane przez KerUr
Link to post
Share on other sites
amatorska obróbka grafiki

 

Jakie programy wchodzą grę i co mniej więcej robisz.

 

Jeżeli to pakiecik Adobe to polecał bym jednak GFa (szczególnie pod PR, AE i PSa) - posiadam aktualnie 7950 :

PS - tryb wsparcia przez GPU : Advanced > artefakty w głównym oknie projektu (view port), w trybie "Basic" artefakty znikają - dotyczy to na pewno ati 5770, oraz 7950 - według mnie wina leży po stronie sterowników. Na GFie jest znacznie lepiej z tym i póki co to tego producenta bym polecał. Do CADa quadro rządzi bez dwóch zdań, byle q600 lepiej sobie radzi niż 7950/gtx670 - FPS mniej, ale wolę stabilne 30fpsów na quadro, niż szarpanie z ponad setką FPSów na liczniku na gamingowym układzie.

 

Co do procka to zdecydowanie polecam platformę LGA2011, masz zapewnioną możliwość "rozwoju" w formie zmiany CPU na 6rdzeniowca (3930) już na samym starcie - w przyszłości dojdą jeszcze wydajniejsze procki. Oczywiście OC wchodzi w grę - bez OC to 3770 bym polecał.

 

Moja propozycja to :\

i7 3820 + Noctua D14 

MSi X79A GD65 (8d)

16GB ddr3 1600MHz Cl9 LowProfile (4*4) < 4 kanałowy kontroler na lga2011

gtx660Ti 2GB Gigabyte

SSD 128GB Crucial M4 (pewnie zaraz zostanie Tobie polecony OCZ Vertex4 - osobiście mam urazę do tej firmy czego nie kryję (miałem sporo problemów przez ich wspaniałe SSDki) - Cruciale użytkuje (2szt) od ponad roku i szczerze polecam  ;)

Zasilacz Seasonic M12II 620W (modularny)

Buda Fractal Define R4 (jak dla mnie najlepsze co jest do maszynki do pracy, nawet w cięższych warunkach z racji pełnego o filtrowania (mowa o pracy na warsztatach itp.) - ogólnie zauroczyła mnie ta buda   :D (użytkuje R3)

LCD: Dell 24" 2412HM (e-IPS)

5999,53 (Morele.net)

 

Bez dysku HDD!!! (tak jak sobie życzyłeś)  ;)

Edytowane przez stelek
Link to post
Share on other sites

Wielkie dzięki za konfigurację :]

 

Co do obróbki grafiki jest to bardziej hobby niż jakieś poważne zajęcie (GIMP i słaba wola do nauki Blendera), bardziej skierowany jestem pod CAD/CAM  - Cv20, ECAM

 

 

Pytania laika

-Odnoście płyty głównej czy w wymienionej przez ciebie modelu jest możliwość włożenia 2 grafik (GF + Quadra) ? I czy będą one sobie bardziej przeszkadzały czy coś sobie pomogą ?

 

-Co do CPU to wczoraj znalazłem temat w którym proponowałeś jednemu z forumowiczów zmianie konfiguracji PCta i zakup Core i7-3930K zamiast Core i7-3820K Czy byłbyś mi w stanie przedstawić taki zestaw ( tańsze komponenty, obudowa grafika etc).

 

Tchenkju from de mountains

Link to post
Share on other sites
Wielkie dzięki za konfigurację :]

 

Co do obróbki grafiki jest to bardziej hobby niż jakieś poważne zajęcie (GIMP i słaba wola do nauki Blendera), bardziej skierowany jestem pod CAD/CAM  - Cv20, ECAM

 

 

Pytania laika

-Odnoście płyty głównej czy w wymienionej przez ciebie modelu jest możliwość włożenia 2 grafik (GF + Quadra) ? I czy będą one sobie bardziej przeszkadzały czy coś sobie pomogą ?

 

-Co do CPU to wczoraj znalazłem temat w którym proponowałeś jednemu z forumowiczów zmianie konfiguracji PCta i zakup Core i7-3930K zamiast Core i7-3820K Czy byłbyś mi w stanie przedstawić taki zestaw ( tańsze komponenty, obudowa grafika etc).

 

Tchenkju from de mountains

Nie można za bardzo użyć dwóch różnych grafik jednocześnie - na pewno nie w SLI - ale z tego co pamiętam, można przypisać danej grafice jakieś zadania, renderowanie itd. Oczywiście obraz jest wyświetlany tylko z jednej więc jak pracujesz to działasz na Quadro, a jak chcesz pograć to shutdown, odpinasz Quadro (chyba, że da się je przełączać w BIOS) i odpalasz kartę do grania. Raczej tak to musi wyglądać o ile nic się nie zmieniło w tym temacie (nie jestem do końca na bieżąco)

Link to post
Share on other sites

 

Odnoście płyty głównej czy w wymienionej przez ciebie modelu jest możliwość włożenia 2 grafik (GF + Quadra) ? I czy będą one sobie bardziej przeszkadzały czy coś sobie pomogą ?

Taki konfig dwóch kart nie ma racji bytu.

 

Odnośnie zestawu na i7-3930K - jeżeli odpuścisz granie (na 650Ti nie poszalejesz zbytnio) i dysk SSD (zawsze można go "dorzucić") to jak widać można złożyć dosyć sensowny setup, leciutko przekraczając budżet (napisz o rabat to się w nim zmieścisz). Jeżeli mocno zależy Tobie na SSD to odpuść mobo na koszt jakiegoś AsRocka na X79, do tego tańszą budę, ale osobiście radził bym pozostać przy Msi X79A GD65.

Link to post
Share on other sites

AsRock to budżetowa płyta - posiada tylko 4 sloty ddr3 (oczywiście w trybie quad chanel), obsługa max.32GB ramu, troszkę mniej złącz usb i biedniejsze wyposażenie, słabsza sekcja zasilania i słabsze chłodzenie, ale to w sumie normalna płytka  ;)

Link to post
Share on other sites
  • 5 tygodni później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...