Skocz do zawartości

Licencjonowanie, Odsprzdaż Windows 8 OEM


Recommended Posts

Zamierzam się z zakupem Windowsa 8 w wersji OEM (nie PRO).

Proszę o wytłumaczenie paru rzeczy:

 

1. Czy jeżeli szlak trafi nam jednego kompa i będę zmuszony do zakupu nowego czy system nadal będzie legalny i możliwa będzie aktywacja? (z Xp,Vista czy 7 było tak że przywiązany był on do jednego komputera i wszelkie wymiany w kompie np. płyty głównej wiązały się z tym że należało zakupić nową licencję)

 

2. Czy istnieje możliwość odsprzedania systemu w przyszłości?

 

3. Czy możliwe jest odkupienie systemu od właściciela który zakupił go z zestawem PC ale nie instalował i tym samym nie aktywował produktu?

 

Dziękuję za wszelkie odpowiedzi.

Edytowane przez Mohamedddd
Link to post
Share on other sites

1. Czy jeżeli szlak trafi nam jednego kompa i będę zmuszony do zakupu nowego czy system nadal będzie legalny i możliwa będzie aktywacja?

tak, licencja OEM 8-ki przypisuje już od właściciela, nie komputera

p.s. oem to typ licencjonowania, pro to wersja (też może być oem)

 

2. Czy istnieje możliwość odsprzedania systemu w przyszłości?

tak, licencja pozwala na odsprzedaż (tylko raz)

 

3. Czy możliwe jest odkupienie systemu od właściciela który zakupił go z zestawem PC ale nie instalował i tym samym nie aktywował produktu?

 

jak wyżej, można odkupić (tylko od pierwszego właściciela) niezależnie od tego czy był instalowany/aktywowany

 

wystarczy licencję przeczytać :)

Link to post
Share on other sites

TOFIX

 

Czytałem licencję i już sam nie wiem co o tym myśleć (PS. ad.pkt.3)

 

W licencji jest zawarte coś takiego: można odkupić/odsprzedać system który był kupiony jakby osobno, system który został zakupiony z kompem powinien być sprzedany z kompem. PS. Nie wiem czy tyczy się to również komputerów stacjonarnych

 

Więc jak z tym będzie? Znalazłem gościa który ma Win8 OEM którego zakupił/czy kupilu mu razem z kompem (wraz z podzespołami do komputera stacjonarnego) i chce go sprzedać? Z jego wypowiedzi wynika że nigdy go nie instalował ani nie aktywował. Jak ma wyglądać taka sprzedaż?

Link to post
Share on other sites

Jak ma wyglądać taka sprzedaż?

 

jeżeli kupił z komponentami, jako osobna pozycję na paragonie / fakturze - nie ma problemu z odsprzedażą. tak kupiony OEM jest osobnym produktem - sytuacja zakupu ze sprzętem jest w momencie zakupu systemu jako zainstalowanego przez sprzedawcę komputera na licencji OEM (nie mylić z DOEM) a komputer wraz z systemem jest jedną pozycją na dokumencie sprzedaży

 

pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

up@ coś w tym jest.

W rozmowie z pracownikiem M$ (o problemach związanych z zakupem aktualizacji) powiedział, że mogę kupić kopię W8 na siebie i odsprzedać koledze oraz żeby wszystko było legalnie to wystarczy napisać umowę kupna/sprzedaży

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...