Skocz do zawartości

HD 7870 czy 7950


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez BlurgH,

Recommended Posts

Witam wszystkich.

 

Pomalutku nadchodzi czas złożenia nowej stacjonarki. Ponieważ nie umiem i raczej szybko nie nauczę się skutecznie i prawidłowo podkręcać CPU ( ahh lenistwo itp ), planuję zakup i5 3470. I tutaj pojawia się problem - spokojnie mógłbym sobie kupić HD 7950 ( np od GIGABYTE, planowałem dać max 1200 PLN za kartę ) ale zastanawiam się, czy ten procek nie będzie takiej karcie przeszkadzał, w związku z tym mogę jej nie wykorzystać w pełni - może lepiej kupić 7870 ? Grał będę w rozdzielczości FullHD, głównie strategie i RPG, ale lubię mieć full detale.

Czy szanowni Forumowicze oświecą ?

 

Z góry dzięki...

Link to post
Share on other sites
kup procka z K, wystarczy podnieść mnożnik do x45 + lekkie napięcia w góre i masz 4.5 na takim i5 2500K.

 

Ten proc (po maksymalnym dla niego OC czyli 4.0) nie ograniczy zadnej karty więc bierz 7950.

Kręcić nie umiem - jeśli bym się miał za to brać, to wolałbym to robić pod nadzorem kogoś, kto się na tym zna - żebym czegoś nie sknocił. Kusi  ta 7950, ale takim już jestem specyficznym ludkiem, że jak czegoś nie jestem w stanie wykorzystać na 100%, to nie lubię przepłacać.

Link to post
Share on other sites

Ale podkręcić mnożnikiem zrobi to ktoś kto umie sie posługiwać klawiaturą,jest to tak banalne,piszesz że pomalutku nadchodzi czas złożenia nowego piecyka tak więc zanim nadejdzie może kupisz hd 7970 bo stanieją przez ten czas.

A procka kup z K dlatego że różnica w cenie jest taka sama jak kiedyś będziesz go sprzedawać to za K weźmiesz tyle więcej co za niego dasz ,a zdecydowanie łatwiej się sprzeda.

Edytowane przez decrypterie
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ponieważ nie umiem i raczej szybko nie nauczę się skutecznie i prawidłowo podkręcać CPU

 

W podkręcaniu nie ma nic trudnego :)  W sieci (jak i tutaj na forum) jest mnóstwo poradników które ci w tym pomogą. Poza tym lepiej wziąć procesor z "K" ponieważ nawet jeśli nie będziesz podkręcał, to taki procesor łatwiej będzie w przyszłości sprzedać. A co do karty to  7950 od Sapphire będzie dobrym wyborem.

Link to post
Share on other sites

Tak jak piszą koledzy wyżej - kręcenie 2500K czy 3570K to banał. Raptem wpisanie odpowiedniej liczby, włączenie/wyłączenie bodajże dwóch opcji i dodanie ciut napięcia z listy (to już zależy od konkretnej sztuki procesora - mój 2500K chodzi na 4.6GHz z dodanym napięciem +0,015V co nie jest jakąś rewelacją). Bierz 7950.

Link to post
Share on other sites
W podkręcaniu nie ma nic trudnego :) W sieci (jak i tutaj na forum) jest mnóstwo poradników które ci w tym pomogą. Poza tym lepiej wziąć procesor z "K" ponieważ nawet jeśli nie będziesz podkręcał, to taki procesor łatwiej będzie w przyszłości sprzedać. A co do karty to 7950 od Sapphire będzie dobrym wyborem.
Kolego czuje się jakbyś dosłownie skopiował moją wypowiedź.

 

Do autora tematu,bierz K a ja się deklaruje że Ci pomogę go podkręcić.

Gigabyte karty nie bierz bo mają poblokowane napięcia a co za tym idzie nie zrobisz OC (podkręcanie).Proponuje najtańszego sapphire z chłodzeniem dual$ lub trochę bardziej cichą i lepiej chłodzoną wersje vaporX.

Co do oc ksrty jest to jeszcze prostsze niż w przypadku proca.

Edytowane przez decrypterie
Link to post
Share on other sites

Ok - skoro całe forum mówi, że OC to pikuś, to zaryzykuję - 2500K + z77g45 wyjdzie mi 250 PLN drożej niż 3470 i b75g43 ( nie będzie strzelnicy w tym miesiącu ;) )  ale skoro wszyscy uważacie, że jest o co walczyć, to ok.

7950  VAPOR X jest na morele.net za 1170 PLN, więc się mieszczę w budżecie na grafikę.

@ Decrypterie - jak sprzęcik będzie złożony w domu, to Cię z nienacka napadnę w sprawie OC ( mam akurat trochę czasu, to poszperam i popatrzę na poradniki, żebyś nie mówił do ściany ;) )

Z góry dzięki.

Link to post
Share on other sites

Do 3470 chciałem kupić Spartana, bo słyszałem/czytałem opinie, że jego box jest dosyć głośny ( mówimy o standardzie ), a jeśi chodzi o podkręcanie, to jednak zdecyduję się Fortisa, bo mocniejszy.

 

Robi nam się pogaducha o prockach - żebym jakiegoś bana nie dostał czy cuś... :P

 

Natomiast i5 2500k + SPC Fortis to chyba będzie to ( ponegocjuję z żoną, może dołoży i kupię 7970 GHZ do tego :rotfl: )

Edytowane przez BlurgH
Link to post
Share on other sites

Natomiast i5 2500k + SPC Fortis to chyba będzie to ( ponegocjuję z żoną, może dołoży i kupię 7970 GHZ do tego )

Tak to będzie to kup hd7970 od shappira czyli Vapor-X mam i sobie chwalę.Ale jak byś chciał zaoszczędzić to weź zwykłego shappira. 

Link to post
Share on other sites
Tak to będzie to kup hd7970 od shappira czyli Vapor-X mam i sobie chwalę.Ale jak byś chciał zaoszczędzić to weź zwykłego shappira. 

 

Na 99% tak nie będzie, nie wierzę w takie cuda ( CUDA ;P ), już i tak CPU + płyta + chłodzenie podnoszą mi budżet o prawie 300 PLN :(

Link to post
Share on other sites

Nie będę miał na tyle silnej woli żeby doczekać w ten sposób do 7970 :) Jak już będę miał kupować, to poczekam i kupię całego kompa te 3 miesiące później, ale pytanie - czy aż taka supermocna karta mi jest potrzebna do FullHD.

Edytowane przez BlurgH
Link to post
Share on other sites

Osobiście bym poczekał i dozbierał do Sapphire 7950 Vapor-X napewno nie będziesz żałować :) Taka karta starczy Ci na sporo czasu, a jeśli chcesz teraz kupować to myślę że zwykły sapphire 7950 jak najbardziej byłby ok.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...