Skocz do zawartości

Fortron everest 500 W 80+ czy da rade z tym sprzętem ?


Recommended Posts

Witam.

 

Niedlugo kupuje Radeona 7950 VAPOR-X. Mam takie pytanie czy moj zasilacz, taki jak w temacie da rade z procesorem i5 2500k OC 4.5 ghz + Radeon 7950 VAPOR-X, karte bede też podkrecal ? Max TDP mpjego procesora to 95 W wedlug producenta, ciekawi mnie ile pobiera pradu po OC NA 4.5 ghz?

Link to post
Share on other sites

Widze ze jak czlowiek sam sie nie dowie to nie bedzie wiedzial ^^.

 

KoksarPL@ Masz chyba malo wiedzy a wypowiadasz sie, tutaj test gdzie karta ciagnie max 347 W, caly zestaw..

 

http://www.overclockersclub.com/reviews/sapphire_7950_vaporx/14.htm

 

czyli wychodzi na to ze bede mial jeszcze zapas mocy :)

Edytowane przez gotar
Link to post
Share on other sites

Zasilacze 400W z około 360W na 12V ciągną takie konfigi ale bez OC.

Zasilacz na moje powinien dać rade.

Sprawdź kalkulatorem z OC procesora.

Edytowane przez 06radcho
Link to post
Share on other sites
Powaznie nie da rady ? A bez podkrecania karty?

 

Moj zasilacz ma 475 W Max power, to ile ta karta do licha ciagnie pradu ? :o

zalecałbym,wymiane ta karta po mocnym oc łapie nawet nawet do 330w do tego dochodzi procesor no i mamy już szczytową granicę dodając iż to stara konstrukcja nie ryzykowałbym

Link to post
Share on other sites
Witam.

 

Niedlugo kupuje Radeona 7950 VAPOR-X. Mam takie pytanie czy moj zasilacz, taki jak w temacie da rade z procesorem i5 2500k OC 4.5 ghz + Radeon 7950 VAPOR-X, karte bede też podkrecal ? Max TDP mpjego procesora to 95 W wedlug producenta, ciekawi mnie ile pobiera pradu po OC NA 4.5 ghz?

Po "OC NA 4.5 ghz" to Twój CPU może się nie zmieścić w 95W ;P

Link to post
Share on other sites

Hmm no wolalbym nie wymieniac zasilacza, kolejne koszty a ten moj fortron jest naprawde dobry. Najwyzej zmniejsze taktowanie procesora do 3.7 ghz tryb turbo, i nie bede przesadzal z OC karty, a czy bedzie jakas duza roznica w grach miedzy taktowaniem procesora 4.5 ghz a standardowym 3.3 ewentualnie + tryb turbo 3.7 ghz?

Link to post
Share on other sites

ja przy 4.5 ghz mam 130w na procku i to podczas pracy intel burn test, a ten program wyciska ostatnie soki z procka... tak jak pisałem, gdzieś w dali będzie Ci majaczyć granica OC, ekstremalnego bym nie robił ale do 4.5ghz i jakiś 1200/1600 na karcie starczy na pewno.... no chyba, że naprawdę trafi Ci się słaba sztuka procka i karty...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...