Skocz do zawartości

Recommended Posts

Zaproponowano mi zestaw, który za chwilę podam. Jako nie jestem najlepszy w składaniu komputerów proszę o krótką ocenę czy jest to sensowny zestaw. Dziękuję za pomoc.

 

 

Intel core i 5 3570k

Asus p8 z77 lx2

Radeon 7870 2GB

SSD OCZ Vertex 120 GB

Cosair vengance 16 GB 1333

Cosair 500W psu

Obudowy nie pamiętam dokładnie wiem tylko że gigabyte .

 

I jeszcze jedno pytanie czy potrzebuję chłodzenia procesora ??

Link to post
Share on other sites

Jestem w Anglii wiec nie wiem jak z tym budżetem. Miałem 450 Funtów, ale gościu z tego stoiska powiedział mi że po starej znajomości (znam go) złoży mi taniej, mocny komputer na którym będę mógł grać na dobrych grach.  Wyszło 570 ale po obniżce (znajomość ) mogę go wziąć jutro za 480. Na polskie to będzie  około 2300 zł. Gość jest arabem (nie to że jestem rasistą) i oni zawsze tak gadają że dobre, więc wolę się spytać. Windows 7 daje i instaluje gratis , choć to zbytnio nie ma znaczenia bo zamierzam kupić Win 8 (online kosztuje  24,99 funtów -100zł , ale dobrze mieć system od razu, bo nie trzeba instalować. 

  Mam również dysk wd 1tb green a on powiedział że ssd będzie do systemu a wd do innych danych.

Nie mam pojęcia o podkręcaniu, czy to chodzi o overclock ?? bo coś wspomniał przy wyborze procesora.

Jeszcze jedno pytanie, choć napisałem że kupię Win 8 nie za bardzo lubię wyglądu a 7 pasi mi i nie miałem z nią żadnych problemów. Czy 8 jest dużo lepsza od 7?

Dziękuję za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Komputer nie jest zły jak na taką cene.

Jazzik tylko tobie za niego wyszło 3100 zł a "arab" sprzedaje go za około 2300zł + windows. Widać róźnice w cenię. Złóż lepszy w takiej cenie. Oczywiście tyle ramu nie będzie ci potrzebnę. Moźna wziąść procesor i płytę główną tańszą.

Jeśli będziesz podkręcał to będziesz musiał kupić chłodzenie. Podkręcanie jest łatwe wystarczy że obejrzysz parę filmików na yt. Jeśli jednak nie chcesz się w to bawić weź procesor bez literki "k" na końcu.

Link to post
Share on other sites
Komputer nie jest zły jak na taką cene.

Jazzik tylko tobie za niego wyszło 3100 zł a "arab" sprzedaje go za około 2300zł + windows. Widać róźnice w cenię. Złóż lepszy w takiej cenie. Oczywiście tyle ramu nie będzie ci potrzebnę. Moźna wziąść procesor i płytę główną tańszą.

Jeśli będziesz podkręcał to będziesz musiał kupić chłodzenie. Podkręcanie jest łatwe wystarczy że obejrzysz parę filmików na yt. Jeśli jednak nie chcesz się w to bawić weź procesor bez literki "k" na końcu.

Ty serio jesteś taki głupi czy jak? Magicznie ten zestaw potaniał o półtora tysiąca?

Link to post
Share on other sites
Ty serio jesteś taki głupi czy jak? Magicznie ten zestaw potaniał o półtora tysiąca?

3,1 - 2,3 = 0,8 czyli 800 złotych, nie 1500 zł to raz

Za granicą jest tańszy sprzęd (Polska http://www.morele.net/karta-graficzna-evga-geforce-with-cuda-gtx-680-evga-2gb-2xdvi-hdmi-dp-pci-e-02g-p4-2680-kr-426745/ 2068zł, amazon http://www.amazon.com/EVGA-GeForce-DisplayPort-Graphics-02G-P4-2680-KR/dp/B007KC1R3A - 1426 zł) to dwa

1 i 2 to 3

Edytowane przez Gwynbleidd
Link to post
Share on other sites
3,1 - 2,3 = 0,8 czyli 800 złotych, nie 1500 zł to raz

za granicą jest tańszy sprzęd (polska http://www.morele.net/karta-graficzna-evga-geforce-with-cuda-gtx-680-evga-2gb-2xdvi-hdmi-dp-pci-e-02g-p4-2680-kr-426745/ 2068zł, amazon http://www.amazon.com/EVGA-GeForce-DisplayPort-Graphics-02G-P4-2680-KR/dp/B007KC1R3A - 1426 zł) to dwa

1 i 2 to 3

To 800zł plus buda plus dałem najtańszy wariant.

 

Do tego widać po ortografii, że dyskutuję tutaj z plebsem, tutaj kończę tę dyskusję.

Link to post
Share on other sites

Mi też się to wydaje podejrzane, na dodatek bierze od Araba, a to od dawien dawna nacja handlowa. Wcisną każdy kit, ale już na samym i7 3570k oszczędza się 170zł. Na dodatek faktycznie po znajomości może obniżyć. Nie wyjdzie to wkażdym razie taka różnica, jaką powiedział Jaazik. Pytane tylko pozostaje jedno, na co komu (do gier) 16 GB ramu?

Link to post
Share on other sites

Tak jak pisałem wcześniej, wydaje mi się, że ten pan Arab znalazł gdzieś używany sprzęt i chce go po prostu wypchnąć byle komu, ale może mu się to nie udawało, to spróbował ze starym znajomym. Bo myślał, że autor tematu mu ufa...

Ja nie jestem przeciwko Arabom, nic do nich nie mam...

...ale na miejscu autora, wstrzymałbym się i sam sobie poskładał lub ostatecznie żeby poskładał mu jakiś sklep komputerowy...

Link to post
Share on other sites

Tak daje gwarancje. Kupowalem juz u niego moj stary komputer, pozniej  monitor, a pozniej karte graficzna. Jest to taki market komputerowy ktory dziala w sobote i niedziele. Ten gosc stoi tam juz od trzech ipol roku, na pewno ,bo wtedy kupilem moj stary komputer. Co prawda wtedy kupilem gotowy, wiec byl jeden rachunek, ale jak moj ziomek kupil z czesci ktore sam wybral to dostal gwarancje od Araba na zlozony zestaw ale i pamietam ze dostal oryginalne pudelka od czesci ktore w nim sa i jesli dobrze pamietam byly tam gwarancje producenta na dana czesc. 

Jesli chodzi o zaufanie do tego goscia to nie mam duzych obiekcji, nie chce mi sie wierzyc ze chce mnie oszukac i potem co? zwinac sie ze straganu na ktorym jest co najmiej 3,5 roku za 100 funtow. 

Wszystko sie zaczelo ze z tej strony spisalem przykladowy zestaw ,ktory jak go przeliczylem wychodzil okolo 500 , awiec i5 2500k, asrock p67 pro 3 , radeon 7850 hd 2 gb itak dalej. Gdy tam poszedlem okazalo sie ze Asrocka ciezko tam dostac, wiec nie wiedzialem co zrobic bo sam nie potrafilem zlozyc wiec zasugerowalem sie jego wyborem, bo nawet nie mial radeon 7850 . Chcialem tylko 8 gb pamieci ale on mial taki secik 16 bo akurat mialem zapiisana nazwe cosair a cosair tylko taka mial.

  Dzieki za wszystkie odpowiedzi, pominmy kwestie ceny bo widze ze to zrobilo najwiecej zamieszania. Czy to zestaw ok czy nie. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...