Skocz do zawartości

ASUS VivoBook X202E Wymiana Dysku a Licencja


Recommended Posts

Witam, zakupiłem ostatnio Ultrabooka ASUS VivoBook X202E.

Chciałbym w nim zmienić dysk z talerzowego na SSD, czy wobec tego muszę kupić jeszcze jedną licencję na Windows 8, czy też przy instalacji nie zostanę poproszony o klucz gdyż ten jest już przypisany do sprzętu ? Jak to wygląda ?



Czy ktoś jest w stanie odp. mi na to pytanie ?

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Rozumiem że winde masz preinstalowaną na partycji dysku talerzowego?

Jeśli na kompie masz naklejkę z informacja o legalności systemu to śmiało możesz instalować, upewnij się że instalujesz taka samą wersję jak ta zakupiona z Ubookiem tzn jeśli miałeś 7 Ultimate to nie możesz zainstalować Home Edition czy Profesional.

Link to post
Share on other sites

Hmm. Na większości laptopów, z którymi miałem do czynienia była możliwość utworzenia dysku przywracania systemu właśnie z tej partycji. Jeśli nie masz takiej opcji to może spróbuj zrobić klona partycji systemowej. Poczytaj na ten temat bo jest kilka programów/sposobów rozwiązania, np. http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2273560.html, http://forum.purepc.pl/topic/211111-przenoszenie-systemu-pomiedzy-dyskami/, http://www.pcformat.pl/Systemowe-przeprowadzki,a,1841

Edytowane przez maniek_100
Link to post
Share on other sites

nie powinno być najmniejszego problemu. po prostu ściągnij niemodyfikowany obraz Win8 z internetu i nagraj na pendrive'a (instrukcje tworzenia bootowalnego pendrive'a znajdziesz na internecie), a z niego zainstaluj windowsa. Windows powinien sam sobie dopisać klucz (bo podejrzewam że nie masz klucza nigdzie wpisanego na obudowie) także nic nie powinieneś dodatkowo robić.

Ja miałem podobną sytuację z laptopem klienta - klient chciał podzielić jedną wielką partycję na parę mniejszych (windows 8 preinstalowany + partycja recovery) i program którym to robił coś skaszanił i partycja sytemowa + recovery poszły się *****...

Ściągnąłem obraz systemu jaki był wcześniej zainstalowany (Win8 64bity) i go zainstalowałem. System sam sobie dopisał klucz po instalacji (podczas niej nie było monitu o wpisanie klucza) i pozostało mi wtedy tylko zainstalować antywirusa, kodeki itp ;)

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Witajcie!

Dołączam się do tematu. Mam ASUSA X202E i długo szukałem sposobu na uporządkowanie systemu z niepotrzebnych aplikacji producenta oraz na porządek w partycjach na tym notebooku. 

 

1. Za pomocą napędu DVD na USB odpaliłem instalację Windows 8 z oryginalnego nośnika  Windows 8 OEM 64 bit. System nie pytał o klucz licencyjny - wczytał go od razu z biosu komputera.

2. Usunąłem wszystkie partycje na dysku (recovery też - nie jest mi potrzebna, bo mam nośnik i sterowniki)

3. Ustaliłem rozmiar pierwszej partycji, system sam utworzył dwie (zastrzeżoną przez system - 100MB oraz partycję odzyskiwania - 300MB). Partycjonowanie pozostałego miejsca na dysku już z poziomu Windows 8.

4. Instalacja przebiegła błyskawicznie i bezproblemowo. Wraz z zainstalowaniem sterowników zajęło mi to około 50 minut. Dla porównania - całkowity reset notebooka do ustawień fabrycznych z recovery Asusa to prawie 4 godziny.

 

System aktywował się automatycznie i bezproblemowo.  Polecam!!!

 

Darek

Edytowane przez Euroset
Link to post
Share on other sites
Zapraszam do kontaktu ze wsparciem technicznym urządzeń mobilnych ASUS.

 

Infolinia pod numerem 22 571 80 40, na automacie tonowo dwukrotnie należy wybrać jedynkę. Konsultanci dostępni są od poniedziałku do piątku w godzinach 8:30-17:00.

 

Jeśli wolisz pisać, formularz kontaktowy dostępny jest na stronie:

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...