Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

zastanawiają mnie temperatury mojego procesora,w spoczynku temperatura wynosi 30-40 stopni, jednak gdy odpalę np bf3 albo smite temperatury rosną do 70-90 stopni. Gdy odpaliłem intel burn test temperatury wynosiły ~ 100 stopni, procek nie kręcony na standardowym chłodzeniu. Jeszcze nigdy nie wyskoczył mi blue scren ani komp się nie zawiesił.  Zastanawiam się również nad zmiana tego chłodzenia, po przeczytaniu wielu tematów mam dylemat które wybrać :

 

macho 120

silentiumPc fortis he1225

Thermaltake Contac

 

Spec. Komp :

i5 2500k 3,3

asrock p67 extreme4 gen3

fractal 3000

radeon 7970

 

 

http://pokazywarka.pl/relrz9/#zdjecie5930473

Edytowane przez Indywidualista
Link to post
Share on other sites

Macho, później Fortis, a na końcu contact  ;)

Jak wyżej - sprawdź sobie czy masz wogólę pastę na procku, bo takie temperatury nie są niczym normalnym (nawet z boxowym chłodzeniem)

Edytowane przez stelek
Link to post
Share on other sites
chcesz usmażyć procesor !!!! albo masz zle zamontowane chlodzenie albo pasty jest za duzo 

 

co do chlodzenia to macho bedzie najlepszym wyborem przy ewentualnym pozniejszym oc

 

Temperatury w okolicach 90 stopni to żaden problem dla tych procków, to nie AMD ;).

Link to post
Share on other sites

Jeśli masz fundusze to wymień to chłodzenie jak najszybciej. i5 2500K to bardzo dobry procesor i szkoda katować go tak wysokimi temperaturami. Dla przykładu, mój 2500K wykręcony na 4.5GHz w BF3 osiąga temperaturę 50-55 max. (Scythe Mugen 2 rev.b) 

Link to post
Share on other sites
chcesz usmażyć procesor !!!! albo masz zle zamontowane chlodzenie albo pasty jest za duzo 

 

co do chlodzenia to macho bedzie najlepszym wyborem przy ewentualnym pozniejszym oc

jest dobrze zamontowane, sprawdzalem wczoraj

 

Macho, później Fortis, a na końcu contact  ;)

Jak wyżej - sprawdź sobie czy masz wogólę pastę na procku, bo takie temperatury nie są niczym normalnym (nawet z boxowym chłodzeniem)

pasta jest

lol ja na box w bf3 max 70st,   zobacz czy dobrze zamontowane chlodzenie jak nie kręcony to na bank coś nie tak z

chłodzeniem

 

 

Jeśli masz fundusze to wymień to chłodzenie jak najszybciej. i5 2500K to bardzo dobry procesor i szkoda katować go tak wysokimi temperaturami. Dla przykładu, mój 2500K wykręcony na 4.5GHz w BF3 osiąga temperaturę 50-55 max. (Scythe Mugen 2 rev.b) 

zamierzam na poczatku miesiaca

 

 

 

np teraz grajac w smite temperatura wynosi ~ 73-76 stopni

Edytowane przez Indywidualista
Link to post
Share on other sites
dziwnie wysokie temperatury

a ile stopni ma w idle ?

sprawdz hwmonitorem jakie napiecia w idle i spoczynku

jaka temperatura w pokoju ? moze radeon robi niezłą saune w obudowie i sie wszystko poci ;d

w idle tzn? na poczatku/ po rozruchu tak?

 

http://pokazywarka.pl/relrz9/#zdjecie5930473

tu jest ss z hw

w pok ok 20 stopni, a radek w norrmie czyli w spoczynku ok 55 a w czasie gry ~ 75

Edytowane przez Indywidualista
Link to post
Share on other sites

Jeśli cooler z "czystą" powierzchnią to wystarczy odrobina pasty rozprowadzonej na całej powierzchni procesora. Można użyć też sprawdzonej metody na "X" :) 

Jeśli Cooler posiada HP bezpośrednio wychodzące od rdzenia, to wtedy należy nałożyć gęstszą pastę, a przy okazji jej większą ilość. 

Ogólnie najlepiej w testach wypada metoda na "X", jednak najlepsza według wielu jest ta z rozprowadzeniem pasty po całym rdzeniu ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...