Skocz do zawartości

Obudowa czy zasilacz? ok. 200zł


Recommended Posts

Witam!

Zastanawiam się nad następną małą modernizacją mojego komputera. Na koniec wakacji kupiłem parę nowych części:

procesor AMD Phenom II x4 965

Karta graficzna: Gigabyte 6850

Chłodzenie: Fortis HE1225

 

Do wymiany pozostało:

Płyta główna: Asrock M3770DE

Zasilacz: Fortron FSP400-60GHN 80+

Obudowa: logic B20

no i dokupienie 4GB pamięci RAM (w tej chwili mam x2 2GB Elixir 1600, dokładnego modelu nie pamiętam)

 

Tak jak napisałem, mam około 200zł do wydania. Zastanawiam się nad wymianą zasilacza lub obudowy. Tu pojawia się dylemat, ponieważ źle obliczyłem długość chłodzenia, wstyd się przyznać ale nie mogę zamknąć obudowy, brakuje jakieś 0.5cm. Z drugiej strony chciałbym podkręcić procesor i kartę graficzną, ale boje się że zasilacz nie wytrzyma. Co byście zrobili na moim miejscu, wybrali wymianę obudowy czy zasilacza, a może płyty głównej?

 

Napiszcie swoje propozycje modeli :)

Link to post
Share on other sites

Z tej plyty glownej co masz duzego OC nie bedzie, a nawet nie ma co krecic....Wymiana obudowy i plyty glownej byla by najlepsza opcja, jesli nie chcesz krecic mozesz zostac przy tej mobo co masz......a kupic obudowe.

Edytowane przez 06radcho
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

wydaje mi sie, ze doplacania nawet 20zl za porty USB 3.0 w brutusie 430 jest bez sensu, bo i tak prawie zaden sprzet nie wykorzysta tego...

 

Seriously ? Zdecydowana większość nowych płyt głównych ma wyjście USB 3.0 na przedni panel. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Bardzo dziękuję za pomoc. Troszeczkę pooglądałem obudowy, zastanawiam się jeszcze nad zalman z9/z9 plus. Mam troszeczkę dziwny gust jeśli chodzi o obudowy, lubię czasami spojrzeć przez szybkę na swój sprzęt który "świeci". Jednak wykonanie i wentylacja są najważniejsze. Jeśli chodzi o głośność, to dla mnie ma to najmniejsze znaczenie. Cały czas siedzę w słuchawkach, które dobrze wygłuszają. Nawet z otwartą obudową zaraz obok ucha nie słyszę chłodzenia. Jak na razie według ceny i wyglądu na pierwszym miejscu znajduje się zalman z9. Myślicie że to by był dobry wybór? 

Link to post
Share on other sites
Zalman Z9 to dość dobra obudowa ale trzeba było by kupić filtry przeciw kurzowe albo częściej czyścić komputer.

Komputer czyszczę co tydzień ponieważ mam astmę. Jest to chwila roboty ze sprężarką, a komputer wygląda jak nowy :)

Chyba zdecyduje się na z9, kosztuje akurat tyle, ile mam pieniędzy. Wolę więcej przeznaczyć na dobrą płytę główną.

Link to post
Share on other sites
Komputer czyszczę co tydzień ponieważ mam astmę. Jest to chwila roboty ze sprężarką, a komputer wygląda jak nowy :)

Chyba zdecyduje się na z9, kosztuje akurat tyle, ile mam pieniędzy. Wolę więcej przeznaczyć na dobrą płytę główną.

Spx, skoro i tak będziesz co tydzień czyścił kompa to śmiało :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...