Skocz do zawartości

Problem z Sapphire 7950 VaporX


Recommended Posts

Witam,

Wczoraj złożyłem swój komupterek, wszystko śmiga super jakoś grafiki w grach jest powalająca, ale tylko w grach...

 

- Pulpit jest strasznie jaskrawy, kolor czerwony wygląda jak pomarańcz..

- Filmy hd na youtubie wyglądają tragicznie.. z HD to nie ma nic wspólnego. Zintegrowana karta w lapku przy tym to cudo.. :(

- Podczas ogladania jakiegoś filmiku gdzie dzieje sie jakaś szybka akcja : np wstęp do gry F1 2012 na ekranie można doszukać sie takiego paseczka który załamuje ekran.

 

Sterowniki najnowsze pobrane ze strony AMD Catalyst 13.1

Grafika podłączona przez HDMI

 

Reszta podzespołów:

I5 3570k

chłodzenie Fortis He1225

MSI gd55

8 GB - Kingston

zasilacza Be quiet L8 730

 

Ktoś się może spotkał z takim problemem ?

 

Link to post
Share on other sites

Masz coś namieszane w kolorach w panelu sterowania skoro to tylko w systemie jest.

Druga rzecz ten paseczek załamujący obraz poziomy to nie zwróciłeś uwagi nato ale to jest poprostu VSYNC,jak wymusisz go w karcie to powinien zniknąć w grach,nie wiem jak z filmikiem wstępnym do gry ale tam tego raczej nie zmienisz jako że to filmik.

Możesz spróbować zainstalować stery do monitora i wejdź tutaj mimo że mam Windows 8 powinno być podobnie:

Panel sterowania\Wszystkie elementy Panelu sterowania\Ekran\Rozdzielczość ekranu i ustawienia zaawansowane i zarządzanie kolorami,pokombinuj tam.

Link to post
Share on other sites
Masz coś namieszane w kolorach w panelu sterowania skoro to tylko w systemie jest.

Druga rzecz ten paseczek załamujący obraz poziomy to nie zwróciłeś uwagi nato ale to jest poprostu VSYNC,jak wymusisz go w karcie to powinien zniknąć w grach,nie wiem jak z filmikiem wstępnym do gry ale tam tego raczej nie zmienisz jako że to filmik.

Możesz spróbować zainstalować stery do monitora i wejdź tutaj mimo że mam Windows 8 powinno być podobnie:

Panel sterowania\Wszystkie elementy Panelu sterowania\Ekran\Rozdzielczość ekranu i ustawienia zaawansowane i zarządzanie kolorami,pokombinuj tam.

 

Sprawdzę, ale dziwi mnie to że jak są ustawienia domyślne to jest taka kiszka :(

Link to post
Share on other sites

Wcześniej była jakaś karta graficzna, bo może sterowniki po starej karcie takie kłopoty robią.

Wtedy zostanie odinstalować  wyczyścić rejestr systemowy CCleanerem , i wyczyścić resztki po sterownikach programem DriweSweeper, i dopiero po restarcie wgrać od nowa najnowsze sterowniki.

A skoro są problemy z filmikami  na YT zobaczył bym czy flash jest zainstalowany w najnowszej wersji, bo może to on tak miesza, w ostateczności zobaczył bym jak wygląda to na innych przeglądarkach.

Link to post
Share on other sites
Wcześniej była jakaś karta graficzna, bo może sterowniki po starej karcie takie kłopoty robią.

Wtedy zostanie odinstalować  wyczyścić rejestr systemowy CCleanerem , i wyczyścić resztki po sterownikach programem DriweSweeper, i dopiero po restarcie wgrać od nowa najnowsze sterowniki.

A skoro są problemy z filmikami  na YT zobaczył bym czy flash jest zainstalowany w najnowszej wersji, bo może to on tak miesza, w ostateczności zobaczył bym jak wygląda to na innych przeglądarkach.

Film pobrany z Youtube 1080p również jest w tragicznej jakości..

Wcześniej nie było innej karty.. Postawiłem goły system x64 sciągnąłem stery i tyle.

Link to post
Share on other sites

Zainstalowałem najnowszego.

Wywalę sterowniki i zainstaluje na nowo moze to coś da..



Jest troszkę lepiej..

Ustawiłem Format pikseli na Standardowy format pikseli PC RGB 4:4:4(pełen zakres)

Filmy troszkę lepiej.. mniej pikseli widać na ekranie.. ale nadal wydaje mi się że to nie ejst takie HD jakiego bym oczekiwał po tej karcie graficznej :(

Przeinstalowałem strerowniki, teraz ściągam najnowsze updaty do Windowsa i Service Pac'a 1..

Link to post
Share on other sites
A spróbuj jeszcze na sterownikach 12.11 beta.

Masz ustawione Głębie Kolorów na 32-Bit?

True Color 32 bity..

Kurcze mam takie wrażenie że fimy są taki sztuczne.. twarze jak by z plasteliny nie naturalne..

Czy to normalne że jak mam zainstalowanego najnowszego Catalysta a wchodząc w ustawienia karty we właściwościach w Windows to mam Data sterownika : 2012-12-19..

Edytowane przez sambo
Link to post
Share on other sites

Pewnie masz telewizor,nie?

To spróbuj podłączyć komputer do tv poprzez kabel hdmi i zobacz czy będzie tak samo.

Spróbuj jeszcze na sterownikach 12.11 beta bo te najnowsze trochę mieszają,sam miałem z tymi sterownikami problemy,ja pozostałem przy tych 12.11 beta.

Edytowane przez Yamakasi512
Link to post
Share on other sites

No cóż dzięki kompresji materiały HD z You Tube na pewno dostają ładnego uszczerbku na jakości obrazu i dźwięku :P

Zobaczył bym na stronach gdzie wideo w HD nie jest poddawane tak miażdżącej kompresji jak materiały na Y T.

Zobacz porównaj jak to wygląda na materiałach z poniższych linków lub sam poszukaj co by było w HD bez kompresji a la Y T.

http://www.filmyhd.com/

http://www.thehdweb.com/

Link to post
Share on other sites

Mam monitor Full Hd z tunerem wyjsciem HDMI i analog i oczywiście jestem ciągle podłączony pod HDMI, spróbuje tych starszych sterów..ale sterowniki z płyty też tak sie zachowywyały :(

 

MESSER:

Faktycznie jest troszkę lepiej, ale czerń jest tragiczna..

Pewnie da się to ustawić w opcjach Catalysta..ale wydaje mi się że standardowe ustawienia powinnny dorównywać jakości z laptopa z zintegrowaną grafiką..

Link to post
Share on other sites

Za czerń może odpowiadać monitor i tu nawet nie pomoże to że jest obsługa Full HD, jeśli ma popularną matrycę TN która nie najlepiej radzi sobie z reprodukcją barw.(Wydaje mi się że będzie właśnie ten nie najlepszy rodzaj matrycy, bo właśnie do modeli  monitorów z tunerem TV producenci najczęściej upychali  najtańszą matrycę TN  :/

Ale wiadomo Ty widziałeś wcześniej obraz to sobie przypomnij jak z tą intensywnością czerni było na tym monitorze, może coś w sterownikach źle jest ustawione.

Ja po zmianie z X800GTO (przez miesiąc była to moja karta zastępcza  na czas reklamacji padniętej HD 6950)

Zmieniałem na swój model karty VaporX, zainstalowałem sterowniki  i nie zauważyłem jakichkolwiek zmian w wyświetlaniu czerni, wszystkie ustawienia mam na tych z instalacji najnowszych sterowników 13.1.

A o barwy i czerń się nie martwię bo mam S1931 :D  (Co prawda tylko 19 cali ale jakość obrazu bije wszystkie monitory z matrycą TN :P

Edytowane przez MESSER
Link to post
Share on other sites

Podłączyłem kompa z moniotrem po analogu.. Grafika praktycznie podobna.. Twarze nie są przynjamniej tak odblaskowe jak po HDMI..



Po wielu próbach.. doszedłęm do wniosku że to wina mojego monitra z matrycą TN..

Na telewizorze 42" filmy są bajeczne... na moniotrku LCD 25" TN już gorzej..

Powiedzcie proszę czy na monitorze z matrycą IPS odczuję róznice..Zamierzam sprzedać swoj nowy moniotr z matrycą TN i kupić z IPS

LG DM2752D..

Link to post
Share on other sites
Podłączyłem kompa z moniotrem po analogu.. Grafika praktycznie podobna.. Twarze nie są przynjamniej tak odblaskowe jak po HDMI..

 

Po wielu próbach.. doszedłęm do wniosku że to wina mojego monitra z matrycą TN..

Na telewizorze 42" filmy są bajeczne... na moniotrku LCD 25" TN już gorzej..

Powiedzcie proszę czy na monitorze z matrycą IPS odczuję róznice..Zamierzam sprzedać swoj nowy moniotr z matrycą TN i kupić z IPS

LG DM2752D..

Na pewno rocznica jest i to spora w wyświetlanym obrazie.

Nawet po sobie tylko patrząc jak teraz mam monitor z matrycą MVA, nigdy nie przesiądę się na zwykłą TN-kę, bo jestem przyzwyczajony do wysokiej jakości obrazu z swojego S 1931 :D

Co do kupna monitora z matrycą ISP poszukaj jakiś model DELL(przywita jakość obrazu przy nie wygórowanej cenie z długą gwarancją jak u Eizo :)

Oczywiście warto kupić lepszy model od LG czy Benq, bo monitor kupuje się na lata.

Edytowane przez MESSER
Link to post
Share on other sites
Na pewno rocznica jest i to spora w wyświetlanym obrazie.

Nawet po sobie tylko patrząc jak teraz mam monitor z matrycą MVA, nigdy nie przesiądę się na zwykłą TN-kę, bo jestem przyzwyczajony do wysokiej jakości obrazu z swojego S 1931 :D

Co do kupna monitora z matrycą ISP poszukaj jakiś model DELL(przywita jakość obrazu przy nie wygórowanej cenie z długą gwarancją jak u Eizo :)

Oczywiście warto kupić lepszy model od LG czy Benq, bo monitor kupuje się na lata.

 Dell niestety odpada :( potrzebuję  moniotra z Tunerem.. Bardzo poważnie rozważam LG DM2752D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...