Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jeśli ktoś tu kłamie to tylko Twój dostawca internetu. Uroki życia na wsi i starych sieci. Znam to z domu moich rodziców.

 

Prędkość pobierania zależy od wielu rzeczy: odległości od serwera z którego pobierasz, jego limitów transferu/usera, wielu wielu rzeczy. Z tym serwerem w Jaworznie masz taką prędkość jak podaje speedtest.

u mnie działa jak 3 bo mam pobieranie 350+kb/s

Jak to wyliczyłeś to nie wiem.

Link to post
Share on other sites

A jeżeli ten speedtest pokazuje (wykrywa?) prędkość 2+mb, to znaczy, że są tu możliwości jednak posiadania takiego internetu? Bo zawsze mówili, że 2mb najlepiej w tej dziurze mieć. Czy jeżeli by nie można było mieć 2+mb pobierania to czy speed test by tego nie wykrywał? Pewnie głupie pytania, ale się nie znam.

http://vpx.pl/i/2013/01/24/stan.png

Tutaj mam 10mb znowu.

To co jest nie tak? Dali mi większego neta i nie działa po prostu jak wtedy to 6 ? Jak to jest?

Link to post
Share on other sites

widocznie twoja liniA nie pociagnie 6mb. To nie przypadek ze w reklamach pisza " predkosc DO 20mb" np.

 

zglos do neo ze masz za wolny net. i prawdopodobnie powiedza ze na tej lini wiecej nie bedzie. rozwiazanie zmniejsz neta do tych3mb bo po co placic za wiecej

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Twoja linia jaką masz widocznie nie daje rady pociągnąć 6 MB. Więc prędkość masz taką na jaką Ci linia pozwala. A prędkość jaką Ci system tam pokazuje, że masz 10 Mb to jest prędkość jaką masz podłączenie modemu czy co tam masz do kompa. Ja mam tam 100 Mb a neta mam drewnianego (obecnie 100 kb bo się transfer  skończył.)

Link to post
Share on other sites

dokladnie to 10Mbit\s to przepustowosc modemu a nie predkosc lacza, co do obliczania predkosci downloadu to kazdy 1Mbit\s powinien rownac sie 120~124 kilobajtom/s . tak wiec jesli masz neta 6Mb/s , mnozysz ta wartosc przez 124(dla przyklady 6 x 124 = 744) i wychodzi Ci ze twoja predkosc pobierania powinna wachac sie w przedziale od 0 do(700~750)KB/s

EDIT

dla odniesienia podaje swoj wynik dla łacza 16Mb/s

http://www.speedtest.net/result/2458872669.png

Edytowane przez silentpa100r
Link to post
Share on other sites

Amator 71 postów Napisano dziś, 12:51 dokladnie to 10Mbit\s to przepustowosc modemu

to nie przepustowość modemu bo nie wiemy jak ma modem, ten wynik 10 Mb to prędkość połaczenia twojej sieci lokalnej juz za modemem, czy tez miedzy modemem a uzdzeniami w sieci.

1 Mb/s to jest 128 KB (kilobajtów) co równa się 1024 Kb (kilobitów)=0,12 MB (megabaja na sekundę)

Masz umowę do 6 Mb czyli download powiniens miec na poziomie podręcznkiowych 768 KB u Ciebie autorze jest mniej. Więc na poczatek wymienic, sprawdzić okablowanie telefoniczne w domku, koszt znikomy, sprawdzić jak to działa na innym komputerze, oraz zadzwonić do szanownego dostawcy i upomniec sie o więcej. jesli beda mogli, a ty bedziesz stanowczy zawsze mozesz cos uzyskać

Speedtest pokazuje prawidłowo bo 2,66 Mb/s to jakies 340KB/s i tu Biafta 1987 i ty masz rację bo wyniki awsze nieznacznie beda się róznić. Są to óznice nieielkie i akceptowalne wkazdej sieci. Ale twoje 3 Mb i w umowie do 6 o to warto powalczyć :)

Link to post
Share on other sites
  • 9 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...