Skocz do zawartości

Problem z uruchomieniem komputera po wymianie zasilacza


Recommended Posts

Ostatnio padł mi zasilacz w komputerze więc wymieniłem go na nowy. Po wymianie włączyłem kompa i wszystko działało ok. Miałem jakieś aktualizacje windowsa do zainstalowania więc zrestartowałem komputer i gdy chciałem włączyć go z powrotem to już niestety nie działał.
Diody się świecą, wiatraczki pracują, ale na monitorze nic się nie wyświetla. Po krótkim czasie takiej pracy komputer się wyłącza i od razu uruchamia ponownie(wciąż nic nie wyswietla sie na monitorze). W czym problem? Jeszcze przed chwilą wszystko było ok.

Link to post
Share on other sites

Wyjmowałeś ram ze slotów lub zamieniałeś je? Miałem ostatnio podobny problem gdy układałem kable w obudowie. Po zamienieniu slotów RAMów komputer zachowywał się właśnie w sposób opisany przez Ciebie. Profilaktycznie możesz spróbować zresetować BIOS. Wszystkie kable na pewno dobrze podłączyłeś? Nie "zapomniałeś" o niczym?:) np zasilanie GPU, CPU etc.

Link to post
Share on other sites

ok,

Mój komp:

PROCESOR

Intel® i3® 540 (4 MB L3 cache, 3,06 GHz),

 

PŁYTA GŁÓWNA

chipset Intel® H55

 

PAMIĘĆ RAM

4 GB DDR3-1333 MHz

 

DYSK TWARDY

1000 GB 7200obr/min, 32 MB, SATA2

 

KARTA GRAFIKI

NVIDIA GeForce GT320 1 GB

 

i zasilacz

silentiumpc deus G1 500W 80plus bronze

 

Ramu w ogóle nie ruszałem, wszystko jest dobrze podpięte bo tak jak mówię przy pierwszym włączeniu było ok, wszystko działało, i BIOSa już próbowałem resetować nie pomogło

Link to post
Share on other sites

Dla świętego spokoju, proponuję odpiąć i wpiąć ponownie wszystkie kable na zewnątrz (zasilania, monitora, myszka, klawiatura!) i w środku kompa wychodzące od zasilacza - może coś się wpięło niedokładnie itd. Chociaż pewnie już to zrobiłeś.

 

Dodatkowo możesz wyjąć kartę graficzną i włożyć ponownie. Tak samo w przypadku RAMu. Wiem, że to śmiesznie brzmi, ale uwierz, że w wielu przypadkach taka pierdoła "naprawia" komputer. :P

 

No i sprawdź, o ile masz taką możliwość na innym monitorze i najlepiej na innym kablu sygnałowym, żeby wykluczyć taką ewentualność.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...