Skocz do zawartości

DUŻY problem z grafiką


Recommended Posts

sprawa wygląda tak, jakiś czas temu zainteresowałem się OC, zakupiłem kilka fanów, powymienialem pasty, zakupilem nowe chłodzenia, nowy dysk, przeinstalowałem system, wiecej ramu i takie tam, ale do rzeczy, po reinstalu systemu mam nieco wiecej problemów z kompem niz wcześniej, najpierw był to XP SP3 32bity teraz win. 7 Ultimate x64, pierwsze problemy pojawiły sie po zainstalowaniu sterowników do grafiki, przed ich instalacją wszstko okej ale nie moglem dać max rozdzielczosci, potem zainstalowałem oczywiscie najnowsze ze strony producenta i na przykład gdy zalączam film na YouTube ekran sie wyłącza, włacza i wyskakuje komunikat ze sterownik ekranu przestał działać, znalazłem sam na to rozwiązanie którym było doinstalowanie z MSI LiveUpdate sterowników jakby z płyty głównej do grafiki, problem z tym komunikatem znikł, byłem pewien ze wszystko cacy, aż do pewnego nieprzyjemnego wieczoru, grajac sobie w Left 4 Dead 2 miałem ten problem pierwszy raz, gram normalnie wszystko cacy i wgl. i nagle ścina kompa i to totalnie go zawiesza, powtarza jeden poweidzmy jedno sekundowy kawałek w kółko i nic nie da sie zrobić (wry wry wry wry) stoi, tyle, nawet diody num lock nie da sie zgasić, a co dziwne jak go potrzymam chwile dłuzej w takim stanie klawisz reset zanim zareaguje to około 5-10sekund a zaraz po tym błędzie reaguje odrazu. A co najdziwniejsze to to ze grajac w barziej wymagajace gry an FULL ustawieniach dla przykładu Dead Space nic, zero problemów, kłopot zaczyna sie po róznym okresie czasowym, raz minuta a innym razem 23minuty gry w BattleField 2 (próbowałem na różnych ustawieniach graficznych, nawet na najniższych i najniższa rozdzielczością gdzie gra była obleśna ale wciąż to samo) i tylko podstawke bo w Modzie do Niego jakim jest Project Reality tez wszyskto okej a mod bardziej wymagajacy... wiec ja sie pytam CO JEST ? co moze być powodem tego i jak go rozwiazć? siedze nad tym chyba 2-gi tydzień, update biosu nic, podkreciłem procesor do 3.5GHz (stabilne) nic, przeinstalowałem sterowniki .. nic .... zmieniłęm chlodzenie na grafice nic .....

Dodatkowo dodam ze sprzęt jak i temperatury są w porządku (chyba ze coś z karta graficzną, tego nie wykluczam) bo jak już wcześniej wspominałem bawię się w OC wiec wszystko jest okej, temperatury tym bardziej.

chcialem jeszcze dodać ze ten sam problem wystąpił będąc na pulpicie, rozmawiając z kumplem na skype, koleżanką na gg i nagrywając frapsem właśnie to wszystko, tyle ze ścina trwała może na 2 sekundy i wszystko okej po czym wyskoczył ten sam komunikat co wcześniej z YouTube ze sterownik ekranu przestał działać.

Edytowane przez Sieku
Link to post
Share on other sites

sęk w tym ze i tego próbowałem, bo po update biosa wróciły stanardowe taktowania i proca i ramu, i chwile tak grałem, i to samo, podkreciłem go ponownie dopiero dzisiaj a dokładniej:
1. podkręciłem proca do 3.0GHz
2. reinstal systemu (z Xp na 7)
3. problem z sterownikami
4. rozwiązanie problemu
5. kolejny problem z zawieszaniem się kompa
6. podkręcenie procka do 3.5GHz

 

Jutro po praktykach pobawię się sterownikami, pokąbinuję z nimi, bo pierwszy problem rozwiązałem w ten sposób, wnioskuje ze i teraz będzie o to chodziło.
jeśli będzie taka potrzeba mogę wymusić ten problem i nagrać filmik jak to wygląda.

Link to post
Share on other sites

Siemka, a bawiles sie z dyskiem? Wiem, iz moze to banalna sprawa ale i takie sa. SSD czy talezowka? Doda, ze niedawno mialem podobny problem, zacinka i wnerw, i takze w roznych momentach, gg czy gry, nie bylo roznicy. Wzialem innego kompa i testowalem podzespoly, i trafilem po jakims czasie.

Link to post
Share on other sites

tak, dysk zakupiłem nowy po czym robiłem odrazu formata bo wczesniej jechałem na 80GB i ledwo stykało na 2 mocniejsze gry, dokupiłem dysk format i własnie to sie dzieje, ale ten problem odrazu nie wyskakiwał, tylko po pewnym (niedługim) czasie aż do tego



dziś udało mi sie wymusić bluescreena, a kod był następujący:

 0x00000124 (0x0000000000000000, 0xfffffa80036718f8, 0x0000000000000000, 0x0000000000000000

lecz niewiem jak zobaczyć co on oznacza, wiem ze win XP szło tak zrobić.
oraz zaówązyłem ze niezapisuje mi daty/godziny, za kazydm razem jest inne, przęłacza sie co restart i ponowne uruchomienie komputera, a nawet ta opcja czyli "Uruchom Ponownie" nie działa poprawnie lecz wyłącza sie monitor, myszka i klawiatura, a komputer wciąż chodzi... CO JEST ???

Link to post
Share on other sites

pwojciech kurde stary dzięki za wyczerpującą odpowiedz i pomoc, już prawie rozwiązałem ten jak że irytujący problem ;) wielki + dla Ciebie....
Ale co nieco poczytalem co moze być powodem tych 0x00000124
i głównie jest to problem z hardware...
dyski przeskanowałem nie mają bad sektorów.
własnie testuje RAM'y, na razie okej...
ale moze tez to być powód za małego napiecia na CPU bo mam bodajze 1.22V w biosie ustawione jeśli dobrze pamietam, a procesor krecony.
Jednak wciaz sie trzymam ze to wina sterowników graficznych, od zaraz po formacie coś z nimi było juz nie tak :/

Link to post
Share on other sites

mówię wprost pirat, nie zarabiam na siebie, rodzice mi kilku stówek na sam OS nie dadzą jak ciężko mi wysępić 60zł na kabel HDMI do drugiego monitora no to właśnie ... sprzęt jakim dysponuje nie jest nawet ze średniej pułki na dzisiejszy standard, dla tego dbam o niego jak mogę żeby coś jeszcze z niego wydusić i pograć do czasu zanim sam zacznę się utrzymywać. Jak Ciebie pwojciech stać to szacunek dla Ciebie, ja takimi środkami nie dysponuje, jak dobre 80%naszego społeczeństwa. Miałem nadzieje ze ktoś pomoże z tym problemem a ten o OS mnie pyta :!: .. i na nadziei się chyba zakończy :/

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

problemem okazały się sterowniki a nawet w sumie sama gra, wiec z tego miejsca pozdrawiam pwojciech'a
i na przyszłość dla wszystkich co będa mieli podobny problem, pokombinujcie z sterownikami tego typu sprawami, bo 80% tego rodzaju błędów jest spowodowane softem a NIE Hardware !!!!!!!!

Jesli by ktoś chciał wiecej info jak to zrobić zapraszam na GG: 2176786

Link to post
Share on other sites

Ja bym raczej powiedział że usterki są bardziej po stronie hardware'u ponieważ to trochę głupie instalować sterowniki dedykowane które nie chcą działać... I dodam że to ty jesteś w 20% tych ludzi którzy mają problem ze sterami... (zazwyczaj to feralny egzemplarz)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...