Skocz do zawartości

Przesiadka z 9600GT na HD7750 ?


Recommended Posts

Zauważyłem, że karty 7770 od Sapphire mają różne kody producenta. Ten który podałem ma: 11201-17-20G

Czymś się to różni? Modelem chłodzenia? W podobnej cenie jest też kilka innych modeli od Sapphire, Asusa, MSI i Gigabyte.

Który model byłby najlepszy? Pamiętajmy, że nie chcę przekroczyć 430zł. I tak już przekroczyłem zakładaną kwotę o 80zł.



Czy tak naprawdę nie ma to żadnego większego znaczenia?

Edytowane przez Sivek
Link to post
Share on other sites

Nr.mają znaczenie,może być ta sama karta,to samo chłodzenie nie będzie fabrycznie miała oc i będzie wtedy inny nrumer.Dla przykłafu moja karta ma oc i boost i przez to ma inny nr niż tak samo wyglądająca karta tego samego producenta bez wcześniej wspomnianych fodstków.

Link to post
Share on other sites

Tylko są niezłe różnice cen. Taki Sapphire o nr. 11201-17-20G kosztuje 418 a z kolei inny Sapphire prawie 500.

A nie chcę przepłacać jak sam mogę podkręcić do takich samych wartości. Czyż nie?

 

Więc podsumowując (jutro chcę zamówić kartę):

Najlepszym wyborem pasującym do mojego sprzętu i kwoty 430zł. jest Radeon 7770?

Jeszcze takie malutkie pytanie: Jeśli wybiorę tego 7770 to, który model polecacie?

1. http://www.komputronik.pl/product/153369/Sprzet_komputerowy/Podzespoly/Radeon_7770_XFX_1GB_HDMI_DVI_miniDP_PCI_E_Aluminium_Cooler_Core_Ed_.html

2. http://www.sferis.pl/produkt/67994.html

Link to post
Share on other sites

Ten Club3D odpada. Ciekawi mnie ten Sapphire lub XFX. Problem w tym, że nigdzie nie mogę znaleźć opinii o tym Sapphire: 

http://www.emarket.pl/pic/partspics/C9201023.JPG

Może ktoś z forumowiczów ma go i może się wypowiedzieć?

 

 

Panowie i Panie... potrzebuję szybkiej rady! Mam okazję kupić używanego radka MSI 6850 1GB DDR5 OC za 420zł. z gwarancją na 2 lata. Czy będzie to lepszy wybór niż 7770? No i czy mój zasilacz i procek sobie z tym poradzi? 

 

 

I jeszcze jedno... o dużo wzrosną rachunki za prąd niż miałbym 7770? ;)

Edytowane przez Sivek
Link to post
Share on other sites
Bez przesady, różnica między tymi kartami to raptem parę watów aby to odczuć na rachunku trzebaby obciążać kartę 24/7.

taaak, oczywiście "kilka watów"

http://www.hwcompare.com/11925/radeon-hd-6850-vs-radeon-hd-7770/

dokładnie 47 W , tyle , co np taki hd7750 prawie samemu łyka :)

 

czyli mógłbyś mieć crossa z hd 7770 + hd7750 i byłby raptem o 8 wattów bardziej priądożerny od pojedynczego HD6850 :D 

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

Jak ja nie lubię kupować sprzętu... chyba dla tego, że w takich sprawach jestem wiecznie niezdecydowany...

Cały czas mam dylemat.. 7770 to nowsza konstrukcja, pobiera mniej prądu no i sterowniki cały czas polepszają wydajność.. z kolei 6850 jest troszeczkę lepsza i ma szynę 256 bitową...

Gram w rozdzielczości 1440x900 więc i tak FPS będą w normie na wysokich ustawieniach w nowszych tytułach?

Jutro muszę zamówić kartę - wybór prawdopodobnie padnie na 7770 ale nadal mam dylemat czy tego Sapphire czy XFX.

Edytowane przez Sivek
Link to post
Share on other sites

taaak, oczywiście "kilka watów" http://www.hwcompare...radeon-hd-7770/

Nie wiem skąd oni wzięli te wyniki, ja bardziej wierzę techpowerup:

http://www.techpowerup.com/reviews/Sapphire/HD_7770_Vapor-X/26.html

Różnice ok. ~15W można sobie podarować.

 

Jak ja nie lubię kupować sprzętu... chyba dla tego, że w takich sprawach jestem wiecznie niezdecydowany...

Dla pocieszenia dodam, że karty które rozważasz są tak zbliżone, że prawdopodobnie żadnej różnicy między nimi nie zauważysz. Inaczej mówiąc co nie wybierzesz będziesz zadowolony.  

Link to post
Share on other sites
 ja bardziej wierzę techpowerup:

http://www.techpowerup.com/reviews/Sapphire/HD_7770_Vapor-X/26.html

Różnice ok. ~15W można sobie podarować.

jak to skąd wzięli? Przecież to TDP podane przez producenta (w linku który zamieściłem) - ja raczej jestem skłonny bardziej uwierzyć tym , co kartę wyprodukowali, niż jakiemuś serwisowi, tym bardziej takiemu, którego często wyniki są dalekie z tymi rzeczywistymi :)

Link to post
Share on other sites

XfX sobie daruj,model cluba też msi lub sapphire,znane i lubiane,bierz nową konstrukcje która będzie dłużej wspierana przez amd jeśli chodzi o sterowniki,prądem się nie przejmuj bo komp nie chodzi obciążony non stop,a przy paru godzinach dziennie ktoś liczył podobne karty i wyszło w skali roku 40zł :-/ tak więc darujmy sobie.

Link to post
Share on other sites
Liczy się zmierzona wartość a nie TDP (btw. chyba nie bardzo wiesz co to jest).

weź mnie nie rozśmieszaj, bo zajadów dostanę :roll:

 

btw, TDP jedynie teoretycznie w założeniach producentów czy to kart czy procesorów jest osągalne, w praktyce, można je przekroczyć jedynie przy ekstremalnym OC i zabawą z napięciami (co jest oczywiste) - w linku , co podałeś, według Ciebie "świetnego" serwisu nie zauważyłem, żeby przy kartach było coś o OC napisane - a może ci fachofcy tak dokonują pomiarów, że karta na standardowych taktowaniach przekracza max TDP podane przez producenta o 20 Wattów - no comments

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

Polecam Ci lekturę tego artykułu (co prawda jest tam o CPU niemniej te same zasady dotyczą GPU):

http://pclab.pl/art52110.html

Dowiesz się tam czym jest TDP bo widzę, że dalszym ciągu nie bardzo to pojmujesz. Na szybko abyś się nie zmęczył czytaniem:

 

To skrót od słów Thermal Design Power, oznaczający klasę układu chłodzenia, jaką zaleca producent. (...) TDP nie jest miarą poboru energii! Ta wartość to tylko ocena i nie musi być proporcjonalna w żaden sposób do zużycia energii, temperatury działania, przepływu powietrza, głośności schładzacza itp.

 

w linku , co podałeś, według Ciebie "świetnego" serwisu nie zauważyłem, żeby przy kartach było coś o OC napisane - a może ci fachofcy tak dokonują pomiarów, że karta na standardowych taktowaniach przekracza max TDP podane przez producenta o 20 Wattów - no comments

Po pierwsze TDP nie ma tu nic do rzeczy (patrz wyżej) a po drugie nie przekracza - czytaj opisy do wykresów i później odczytuj te wykresy ze zrozumieniem wtedy nie będziesz się dziwić.  

Link to post
Share on other sites

TDP (ang. Thermal Design Power) to ilość wydzielanego ciepła, którą trzeba odebrać z jednostki centralnej.

Rozumienie terminu jest różne w przypadku wiodących producentów procesorów.

.....

 

W rozumieniu AMD 'TDP' to teoretyczna (w rzeczywistości nieosiągalna) moc jaką procesor komputera mógłby pobierać (i oddawać w postaci ciepła). Wartość taką łatwo wyliczyć, jednak nie ma wiele wspólnego z rzeczywistością (i w dodatku źle wypada z marketingowego punktu widzenia) - w związku z tym, AMD również zaczęło podawać moc procesora uzyskiwaną w realnych warunkach, nazywając ją ACP (Average CPU Power)[2]. Niestety warunki pracy przy których jest uzyskiwana wartość ACP przez AMD są najprawdopodobniej inne niż warunki pracy przy których uzyskiwana jest wartość TDP przez Intela – więc nadal są to wartości nieporównywalne.

 

Rozmawiamy o produktach AMD, przypominam

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

No i stało się... Zamówiłem Sapphire 7770 - tego, którego pokazywałem na zdjęciu. W poniedziałek będę miał do odbioru.

Mam nadzieję, że będę zadowolony z zakupu :) Jak już podłączę i wszystko sprawdzę to zdam tutaj małą relację ;)

 

Dziękuję wszystkim, którzy wspomogli mnie w tym wątku, samemu byłoby mi o wiele trudniej.



Karta doszła, działa bez żadnych problemów na tak starej płycie :) Nie widziałem nigdzie krótkiej opinii tego modelu, który pokazywałem więc się wypowiem.

 

Temperatura w spoczynku ~25 stopni a w stresie (testowane na Bad Company 2 oraz Guild Wars 2) wynosi około 45~ stopni z czego jest w 80% wykorzystywana w przypadku drugiej gry. Ale wiadomo, GW2 korzysta dużo z procka a mój już ma swoje lata.

Chłodzenie bardzo ciche, w ogóle niesłyszalne - jeden wentylator i dość duży radiator. Co mnie cieszy to to, że karta jest krótsza od mojego poprzedniego 9600GT, który był na styk z dyskami i ledwo podpinałem dodatkowe zasilanie.

Wzrost wydajności ogromny względem starej karty :)

 

Dzięki jeszcze raz wszystkim za wybór, nie zawiodłem się. Karta kosztowała 429zł.

Edytowane przez Sivek
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...