Skocz do zawartości

Recommended Posts

Tak jak w temacie komputer do gier za 3600 zł. Swój stary mam już 4 lata więc wątpię że coś z niego wyjmę monitor mam 1680x1050 ale nie biorę pod uwagę nowego chodzi o samego pieca. Ważne aby grafika była mocna kosztem płyty/zasilacza najlepiej chyba cenowo 7970. Na razie bez SSD i innych bajerów.

 

 

 

@Edit ewentualnie do 4000 zł ale lepiej by było w granicach 3800

Edytowane przez Marcinpl25
Link to post
Share on other sites
Gość rezerwuar

http://www.pcprojekt.pl/index.php?/p__konfigurator/action__2/data__eJyrViooyk8pzS5RsopWMjUwsFTSUTKxNDYCUsYWRmYgnrGlCYgyNDcCy5mbgyhTEwsgZWpsZAykDEGCsTpKmTn5xckggwxBgnhxbC0AetUZXw**

Te same podzespoły na morele net dostaniesz taniej i w 3600zł się zmieścisz.

Procesor wręcz do gier dedykowany(spore oc), chłodzenie Fortis-ciche i wydajne, ram oczywiście standardowo 8gb, zasilacz ze sporym zapasem mocy i w dodatku cichy, obudowa Gladius M40 - klasyka gatunku no i Radek 7970 oczywiście od Sapphire. Tak jak mówiłem na morelach dostaniesz to samo w niższej cenie i zmieścisz się wtedy w założonym budżecie.

Link to post
Share on other sites

Zestaw Rezerwuara, tylko dorzucił bym parę groszy do MSi Z77A g45, lub najlepiej do gd55 - MSi g43 nie jest złym wyborem, ale należało by wspomnieć o słabych właściwościach OC - model g45 wypada pod tym względem znacznie lepiej (chociaż też szału niema). Z tańszych mobasków dobrych do OC polecałbym Asrocka Pro3 P67 - legenda wśród płytek na 1155, szczególnie jeżeli chodzi o OC procka. Jedyna wada to brak usb3.0 na płycie co uniemożliwia wpięcie takowych portów na obudowie (o ile takowe posiada oczywiście) - jest na to sposób ale dosyć kosztowny (przejściówka). tak czy siak jeżeli autor poważnie myśli o OC procka to polecał bym dołożyć do ciut lepszego mobaska niż g43. Jeżeli OC będzie na niższym poziomie (okolice 4GHz) to g43 powinna podołać, w przeciwnym razie zalecałbym  MSi Z77A g45 / gd55 / AsRock Pro3 P67  ;)

Link to post
Share on other sites
Dlaczego litości? Lepsza buda, lepszy zasilacz i wiele lepsze mobo za 300zł, więc o co chodzi?

Słabsze GPU, zasilacz przy zastosowaniach domowych jeden pies, modbo wcale nie wiele lepsze bo już udowadniałem tu parę razy że odrobina pomyślunku pozwala z G43 wycisnąć baaardzo wiele - modbo bajerniejsze, ale nie o bajery tu chodzi. Zaraz mi wyskoczysz na pewno z fazami na sekcji, to ci powiem że najlepsze do OC płyty DFI pod LGA 775 miały 4 fazy a leciały jak mało które.

 

PS: Regnum to obudowa wykonana z taką jakością jak chińskie t-shirty po 5zł.

 

I oczywiście post jak zawsze nie na temat, bo wysoko ponad budżet. 

Link to post
Share on other sites
Gość rezerwuar

@up Oj pamiętam DFI, świetne płyty robili i w swoim czasie wyróżniały się właśnie cyfrową sekcją zasilającą, która na laikach nie robiła wrażenia bo wyglądała niepozornie a co potrafiła to wiadomo.Przed DFI miałem Gigabyte z pierdylionem faz a i tak nie wykręciłem proca jak na tym DFI. Ale jeśli mam być szczery to sztuki, które trafiałem miały piszczące cewki ale to i tak pikuś w porównaniu z możliwościami, które oferowały.BlodIron rulez!!!

Edytowane przez rezerwuar
Link to post
Share on other sites

Słabsze? Fanboy alert! Wystarczy popatrzeć na sygnarurkę. Zasilacz zawsze lepszy - cichszy m.in. Z mobo to nawet tego nie skomentuję  :rotfl: I tutaj widać twoje zaawansowanie - nawet nie wiesz, że GPU a karta graficzna to 2 różne rzeczy.

Co do regnuma to jeśli autor nie zamierza w niego mocno kopać/rzucać nim/strzelać do niego z wiatrówki to będzie ok.

I autor napisał - Edit ewentualnie do 4000 zł

Edytowane przez Jaazik
Link to post
Share on other sites
nawet nie wiesz, że GPU a karta graficzna to 2 różne rzeczy.

 

Graphic Procesor Unit - czyli procesor graficzny, ale od dawna używa się tego skrótu w odniesieniu do całych układów - takie czepianie się na siłę :D  

Edytowane przez stelek
Link to post
Share on other sites
Słabsze? Fanboy alert! Wystarczy popatrzeć na sygnarurkę. Zasilacz zawsze lepszy - cichszy m.in. Z mobo to nawet tego nie skomentuję  :rotfl: I tutaj widać twoje zaawansowanie - nawet nie wiesz, że GPU a karta graficzna to 2 różne rzeczy.

Co do regnuma to jeśli autor nie zamierza w niego mocno kopać/rzucać nim/strzelać do niego z wiatrówki to będzie ok.

I autor napisał - Edit ewentualnie do 4000 zł

GPU słabsze, nieznacznie ale jednak słabsze. Więc po co dopłacać do czegoś zbliżonego, skoro coś tak samo wydajnego (czasem nawet wyżej) mamy za niższe pieniądze?

http://tpucdn.com/reviews/AMD/Catalyst_12.11_Performance/images/perfrel.gif

 

GPU (od graphics processor unit) to procesor graficzny, a więc serce tworu nazywanego kartą graficzną. Od zawsze używało się tego sformułowania skrótowo... na zachodnich forach próżno szukać skrótu "GC" (od graphics card - tł. dosłowne). Używa się właśnie terminu "GPU".

 

Śmiejąc się z tego okazujesz

-debilizm

-brak znajomości języka innego niż twój (bo często język "twój" na polski też trzeba tłumaczyć)

-ograniczanie się tylko do wąskiego poletka

-jeszcze raz debilizm

Link to post
Share on other sites
I znowu testy FPS, już mówiłem, że FPSów może być dużo a sama gra może chodzić beznadziejnie.

 

I dla twojej informacji znam 3 języki na poziomie bardzo dobrym/dobrym.

 

Zrozum głąbie że Techreport jest serwisem opłacanym przez nVidię, firmuje swoim logo ich materiały marketingowe i ten pseudo test to jedna wielka lipa (dlaczego niby nikt inny go nie powtórzył? takie testy zawsze robi wiele redakcji jak coś wyjdzie na jaw)

-AMD opublikowało sterowniki które podciągnęły wydajność ich kart

-nVidia kontratakiem próbowała wmówić opinii publicznej że karty AMD mimo wyższych słupków i tak są blee

-w konsekwencji i tak obniżyła cenę GTX 680, więc jednak coś musiałobyć na rzeczy - gdyby ten GTX był taki 1000x lepszy to gwarantuję że obniżka cen byłaby zbędna

Link to post
Share on other sites

prawde gtxxor mowi, od 5 stycznia sa nowe stery on nvidii i oprocz aktualizacji profili gier nie wniosly nic. Jaazik zna 3 jezyki( polski,nasz,gware,) wiec moze jakies tlumaczenie lub translator w reke i jazda kazdy post w 3 jezykach tak zeby nasz jakze"szanowany" user zrozumial :)

Link to post
Share on other sites

Panowie podepnę się pod ten temat bo w zasadzie komputer i budżet podobny.

Komputer ma byc do pracy i oczywiscie gier :) budzet to max 3800 z przesylka kablami i pasta :P

 

Poskladalem cos takiego:

http://www.morele.net/inventory/info/TFzdAl/

na PCproject wyszlo taniej na podobnych czesciach.

 

http://www.pcprojekt.pl/index.php?/p__konfigurator/action__2/data__eJyrViooyk8pzS5RsopWMjUwsFTSUTI1NDYGUsYWRmZAysTSwAJEGZtCeObmICXGpiDKxNwYLGdqYagUq6OUmZNfnAwyyBAoiB$H1gIAeqUZYA**

 

Karta na morele jest sporo drozsza, moze uda znalezc sie cos tanszego, a mozesz wziac 7950?

Link to post
Share on other sites

na PCproject wyszlo taniej na podobnych czesciach

 

Na morelach masz procesor skierowany pod OC przez odblokowany mnożnik ... patrz końcówka K. Nie mniej warto by dołożyć do lepszej płyty głównej jeżeli myślisz o mocnym OC.

 

A najlepiej by było jakbyś mimo wszystko założył swój temat bo tutaj zaraz się śmietnik zrobi  

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wezme procesor z K, o mocnym OC nie mysle, do plyty moge dolozyc, ale nie duzo. Zastanawiam się tylko jeszcze nad karta 7970vs670 a moze zejde troche nizej i wezme 7950vs660ti... Tu mam największy problem :D Jak na razie monitor mam 1650x1080 i jeszcze przez jakies pol roku bedzie musial mi sluzyc.

Link to post
Share on other sites

najlepiej albo HD7950 albo HD7970 ,  testy z 2013r na najnowszych drv,  pcgameshardware czy pclab
http://www.pcgameshardware.de/Battlefield-3-PC-221396/Tests/Battlefield-3-Grafikkarten-Benchmarks-1042773/ Geforce 310.90 WHQL , Catalyst 12.11 Beta 11
http://img145.imageshack.us/img145/2097/battlefield3ultra31090v.png
 
 
pclab 2013r 
 Catalyst 12.11 beta11 + CAP2,
 ForceWare 310.90.
http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/chaostheory/2013/01/club3d_hd7870le/charts/bf3_1920.png

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...