Skocz do zawartości

Rozbudowa Komputera do 1500zł


Recommended Posts

WItajcie.

Na początku może podam zestaw jaki posiadam aktualnie .:

 

-Płyta - Gigabyte EP35-DS3L

-Grafika- Palit GeForce GT440 1gb DDR3

-Procesor- C2D E8400

-Pamięć - Kingston 4GB (2x2) (800mhz) DDR2

-Zasilacz- CoolerMastert M620

 

Rozbudować się tego raczej sensownie nie da więc.:

 

Zastosowanie - Gry, obróbka foto

Max Kwota - 1500zł (można lekko naciągnąć)

Potrzebne części - Płyta, grafika,procesor i ewentualnie pamięć gdyż obecna demonem szybkości nie jest ( co do pamięci nie widzę sensu ładowania więcej jak 4gb tak więc uznajmy, że to jest odgórny limit wielkości pamięci)

Rozdzielczość Monitora - 1920x1080
Czy będę podkręcać sprzęt - Nie. Aczkolwiek bawiłem się się kiedyś podkręcając obecny procesor i wciąż zadziwia mnie potencjał tych dwóch rdzeni :) Niestety boxowe chłodzenie nie daje rady a nigdy nie miałem na tyle czasu by sprawić mu nowe ;)
Specjalne wymagania - jeśli procesor ma jeszcze jakiś potencjał a i płyta pozwoliła by na coś sensownego to taka propozcyja (zachowania obu tych elementów) wchodzi w grę nie mniej jednak warto byłoby przesiąść się na jakieś I3 (któreś miało wydajność i5 bodajże  :o) bądź I5. Karta graficzna raczej ze stajni Nvidii.

Edytowane przez t-m-z
Link to post
Share on other sites

Oczywiście że mogłaby, ja nie narzekam mój kolega ma tą co ci podałem na B75 od roku i działa wyśmienicie, ja od 2 tyg mam również swoją i jest spoko. Nw. jakie płyt miałeś od msi ale dzisiejsze msi to nie te same co kiedys :) Jednak ja bym ci polecił coś na chipsecie B75, przystosowany do ivy.  Widzę że preferujesz Gigabyte tak jak mój wójek który zna msi i asrocka z dawniejszych lat i tak jak ty uważa że to syff :D Więc proponuję z tańszych http://www.kurtmedia.pl/product-pol-273631-Plyta-Gigabyte-GA-B75M-D3V-.html a z droższych to jedyną słuszną opcją jest właśnie msi Z77. Tyle od siebie, jeśłli zestawik się podobał proszę o plusiki :)

 

 

A i nie kupuj w komputroniku bo ceny to tam maja po zbuju dosłownie.

Edytowane przez kargulec12
Link to post
Share on other sites

Czy zamiast płyty głownej którą podałeś mogłaby być ta http://www.komputron..._H61MA_D2V.html

 

Pamiętaj że będziesz musiał prawdopodobnie zaktualizować BIOS tej płyty, gdzie do tego zabiegu będzie Ci potrzebny Sandy :menda: 

 

Zastosowanie - Gry, obróbka foto

 

W jakim stopniu zajmujesz się obróbką zdjęć, jeżeli intensywnie to warto inwestować w kary z CUDA (nvidia)

Link to post
Share on other sites
W jakim stopniu zajmujesz się obróbką zdjęć, jeżeli intensywnie to warto inwestować w kary z CUDA (nvidia)

Fotografuje powiedzmy, że trochę lepiej niż amatorsko ale do profesjonalizmu mi daleko (nazwijmy to etapem półprofesjonalnym) ;)

Zestaw jaki mam przy obróbce foto nie sprawiał większych problemów chyba, że faktycznie już sporo warstw nakładałem w PS wtedy potrafiło przymulić ;)

 

Większość zestawów jakie sam sobie składałem opierało się o Gigabyte i nigdy mnie te płyty nie zawiodły zaś MSI jakie miałem wiecznie albo się paliły albo były problemy z SATA o problemach ze zintegrowaną dzwiekówką itp rzeczami nie chcę wspominać.. ;)

 

Jeśli w cenie MSI będzie dobry Gigabyte to chętnie widziałbym go w tym zestawieniu ;)

 

Link to post
Share on other sites

w oparciu o sklep w moim mieście wyglądałoby to tak

http://i.imgur.com/YkzKfaH.png

To czego nie było w Twoim zestawieniu zastąpiłem najbliższym podobnym produktem - tylko nie bardzo wiem skąd oni te ceny wzieli... :/
Może dałoby sie utargować do 1700

Link to post
Share on other sites

no zestawik ok

 

Ehe ....  :ups:

 

Co najważniejsze zmień pamięć, pamięci SODIMM są to pamięci do laptopów i nie pasują do PC - tutaj potrzebna jest pamięć DIMM

 

No ceny mają dość wysokie, możesz śmiało zamówić z jakiegoś sklepu przez neta, proponuję sklepy jednopunktowe jak techplanet.pl czy esc.pl aby w przypadku wielu punktów jak w morele.net nie nastąpiło "kompletowanie towaru" które potrafi trwać dniami a czasami nawet zbliżyć się do 7-10 dni. 

 

Dodatkowo w tym budżecie zmieścisz się z pytą na Z77 ... która pozostawi Ci furtkę poprawy wydajności przez delikatne OC procesora.

Edytowane przez killahill
Link to post
Share on other sites
Ehe ....  :ups:

 

Co najważniejsze zmień pamięć, pamięci SODIMM są to pamięci do laptopów i nie pasują do PC - tutaj potrzebna jest pamięć DIMM

 

No ceny mają dość wysokie, możesz śmiało zamówić z jakiegoś sklepu przez neta, proponuję sklepy jednopunktowe jak techplanet.pl czy esc.pl aby w przypadku wielu punktów jak w morele.net nie nastąpiło "kompletowanie towaru" które potrafi trwać dniami a czasami nawet zbliżyć się do 7-10 dni. 

 

Dodatkowo w tym budżecie zmieścisz się z pytą na Z77 ... która pozostawi Ci furtkę poprawy wydajności przez delikatne OC procesora.

Nie zauważyłem tego sodimm, bo ram to wiadomomo że jaki nie kupi będzie ok. ale nie pomyślałem o tym że ktoś może dać do lapka :sciana:  Trzeba byc czujnym :) Co do z77 to wymieniałem mu zalety tego chipsetu i sam polecam żeby wziąl jednak płytkę na z77, lecz jedynym słusznym wyborem będzie msi z77A-G43 a autor nie ma dobrych doświadczeń z msi. A oc nie takie delikatne, ja wyciskam prawie 4GHZ.

Edytowane przez kargulec12
Link to post
Share on other sites

O z mojej strony też niezły fail i nie dopatrzyłem pamięci do laptopa xD z tego co widzę to w tej samej cenie jest PC`towa wersja (złotówka róznicy xD).

W OC nie chce się bawić na Box`owym chłodzeniu bo raz ze w domu mam dość ciepło to jeszcze budy nie idzie ustawić tak by miała dobre chłodzenie więc mimo, że posiadam SIlentium to czasem bywa gorąco :P

Z internetowych sklepów nie chciałbym wpaść w jakiś "noname" tak więc pozoistają Morele z kiepskim BOK`iem i Komputronik z kosmicznymi cenami xD  Dzięki za rady. :)

 

W tech planet ten zestaw wychodzi 175zł taniej wliczając koszt wysyłki tak więc jakiejś wielkiej róznicy nie ma... ;)

Edytowane przez t-m-z
Link to post
Share on other sites

Nie zauważyłem tego sodimm

 

Spoko :P  Każdemu się zdarzy 

 

Techplanet czy esc to nie są sklepy no-name, są to renomowane marki na forach internetowych, sprawdź sobie jeszcze agito.pl czy arest.pl 

 

W tech planet ten zestaw wychodzi 175zł taniej wliczając koszt wysyłki tak więc jakiejś wielkiej róznicy nie ma...

 

Uważam że różnica jest ogromna, podobnie jak przedmówca. W takim budżecie możesz dołożyć te pieniądze już do 7870. No ale ok, nie zmuszajmy nikogo do tego gdzie ma robić zakupy 8)  

Link to post
Share on other sites

w sumie po dzisiejszym wypadku w pracy mam troche wolnego więc na sprzęt mogę poczekać xD

@kargulec - chodzi o to, że nie chcę się później użerać  tak jak to mialo miejsce z AGITO gdy zamawiałem aparat... dotarł po miesiacu setkach maili i straszeniu pozwami ;) Niby pewne źródło a i tak krwi napsuli :)
 

Duża różnica w wydajności będzie przy 7870 a tym podkręconym 7850 ?
Głownie chodzi mi o BF3 w sieci na full rozdzielczosci i grywalnej ilosci klatek w online bo w single to sie nie martwie ;)

Link to post
Share on other sites

Najlepiej to weź: http://www.ceneo.pl/20356703 Po oc szybsza od Hd 7950 i na tej karcie spokojnie śmigasz na ultra w full hd :)

 

 

Ai do BF3 weź 6-8gb ramu, na 4 są lagi, wiem po sobie. Gdy dołożyłem kostkę 4GB jak ręką odjoł.

Edytowane przez kargulec12
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Witajcie.
Trochę się to wszystko przeciągnęło ale dzisiaj właśnie przed chwilą złożyłem zamówienie.
Mam nadzieję, że najpóźniej do środy dostanę towar.
Wygląda to tak .:

Płyta Główna - MSI Z77A-G43
Procesor - Intel Core i5 3350p
Karta Graficzna - sapphire ATI Radeon HD7850 2GB OC
Pamięć - crucial DDR3 8GB 1333MHz

Obudowa -  silentiumPC Gladius M40 Pure Black

 

Cena 207zł

 

Mam nadzieje, że posłuży parę lat...

Edytowane przez t-m-z
Link to post
Share on other sites

zamówienie jest już złożone, sęk w tym, że w zamówieniu (po jego złożeniu) wyskoczyło mi w mailu, że pamięci są niedostępne a nie mgę skorygować zamówienia... Lekko stresująca sprawa i jak zwykle pewnie przedłuży realizacje zamówienia.. Właśnie dlatego nie cierpie sklepów internetowych.. :/

Link to post
Share on other sites

Zadzwoń do sklepu i się dowiedz ;) Tak najłatwiej i najszybciej skorygujesz/zamienisz na dostępne RAM'y zamiast czekać na dostępność tych ;).

 

Są wady sklepów internetowych ale jednak to jedyna opcja w której idzie sporo zaoszczędzić.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...