Skocz do zawartości

Modernizacja dość starego komputera.


Recommended Posts

Witam.

Sprawa wygląda tak, że kolega chciałby nieco dłużej pograć na i tak starym już komputerze. Obecny sprzęt ma się tak :

 

ASUS P5GC-MX/GBL

Intel Core 2 du E5200 2.5Ghz

Gigabyte Geforce 9500GT 

Zasilacz jakiś NoName 380W(?)

 

Więcej szczegółów mi nie ujawnił. Jednak rzecz w tym, że jest to na podstawie MicroATX i obudowa jest dość mała, to nie wiem, czy tam wejdzie coś jeszcze. Ale do rzeczy, poprosiłbym o parę wariantów, zależnych od ceny. Kolega ma w tym momencie 550zł. Jednak po jakimś czasie ta kwota może wzróść do 800zł-1000zł, i poprosiłbym o możliwości w tej cenie. Na obecną chwilę myślałbym nad jakimś HD7770 ( do wzięcia wersja Gigabyte - 430zł ) oraz zasilacz, jednak nie wiem jaki, ale myślę, że w 120zł by się wyrobił. Wiem, że karta będzie znacznie ograniczana przez procesor, jednak jeśli różnica była by znaczna, to myślę, że było by to dobre wyjście + za jakiś czas wymiana procesora na coś lepszego. Nie wiem, da radę do tego wziąć jakiegoś Quada ? W końcu podstawka 775, jednak ja się zbytnio nie orientuje. Jeśli jednak tak, to w cenie ~1000zł, można by było dorwać jakiegoś HD7850 ( ~620zł ) oraz Quada ( ~200zł ) i zasilacz za pozostałą kwotę. Jednak jest to MicroATX, i to jak na moje przyswoiło by dużo problemów. A Wy, co myślicie ? 

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem niech dozbiera tak do 1500zł to będzie można coś kombinować np:

 

Procesor:
Intel Pentium G645 /2.9GHz, 3MB, LGA1155, BOX/
230 zł

 

Płyta główna:
AsRock Z77 Pro3 /intel Z77, LGA 1155/
330 zł

 

Pamięć RAM:
GoodRam 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9
80 zł

 

Karta graficzna:
Gigabyte Radeon HD7770 OC 1GB DDR5 128bit (1050/4500)
459 zł


Obudowa:
SilentiumPC Gladius M40 Pure Black (bez zasilacza)
220 zł

 

Zasilacz:
SilentiumPC Deus G1-500W 80+ Bronze
189 zł

 

1508zł esc.pl

Link to post
Share on other sites

Moze i racja. Ja na core2duo e6300, 2 gb ramu i radku 4670 gralem w gta 4 z patchem 1.03 (nie pamietam dokladnie) bez zadnych commandlajnow i bylo git to na quadzie z gtx 260 spokojnie pogra. W bf3 na odpowiednich ustawieniach tez.

 

Akurat mam gta 4 na kompie. System mega zasyfiony..

Úrednia iloúç FPS: 41.57
Czas wyúwietlania: 37.22 sek
Zuöycie procesora: 92%
Zuöycie pamiéci RAM: 75%
Zuöycie pamiéci GPU: 100%

Ustawienia graficzne
Rozdzielczoúç: 1440 x 900 (75 Hz)
Jakoúç tekstur: Wysoka
Jakoúç renderingu: Niska
Zasiég widzenia: 1
Iloúç detali: 1

 

Statystyki gëówne
Úrednia iloúç FPS: 26.12
Czas wyúwietlania: 41.97 sek
Zuöycie procesora: 95%
Zuöycie pamiéci RAM: 74%
Zuöycie pamiéci GPU: 90%

Ustawienia graficzne
Rozdzielczoúç: 1440 x 900 (75 Hz)
Jakoúç tekstur: Úrednia
Jakoúç renderingu: Wysoka
Zasiég widzenia: 24
Iloúç detali: 36

Na parchu da sie pograc to gdzie na quadzie sie nie da:P

Edytowane przez pocio
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Panowie, może to jest odkop, ale "problem" dalej jest. Ja osobiście na chwilę obecną myślałem nad HD7770 + Zasilacz XFX550W ( kupiony ode mnie ) i po czasie Intel Core 2 Quad 8200.

 

Tylko chodzi o to, że tam jest podstawka 775T, ale to chyba nie problem ? Wejdzie tam Q8200 ? I czy to, że zasilacz ma montowany u góry obudowy to nie problem ? Oraz czy w ogóle ten XFX wejdzie do mATX ? 



No może jakaś propozycja ?

Edytowane przez mikimen003
Link to post
Share on other sites

Teoretycznie tak ale będzie miał obniżone fsb do 266 zamiast 333: http://support.asus.com/cpusupport/list.aspx?SLanguage=en&p=1&s=22&m=P5GC-MX/GBL&os=17&hashedid=RXcFkMyGB4vopssU , więc nie wiem czy jest sens wsadzania tego quada. 7770 niech bierze do tego co ma zawsze będzie lepiej.Niech spróbuje wykręcic proca ,szyna fsb na 266 a pamieci jak najniżej w biosie i powinno byc 3,33GH.ale na tej płycie chyba będzie kiepsko .Pewnie hdd i dvd ma na pata [szerokie tasmy]wiec kazda nowosc łączy się z wymianą wszystkich podzespołow a nie każdego stać można robic to stopniowo wymienic po kupnie k.graf. płytę na nowym chipie : np http://allegro.pl/asus-p5k-ig33-p4-pd-c2d-quad-chlodzenie-gw-fv-i2972340290.html . przełożyc e5200 i pamięc,znowu doskładać i wtedy docelowo np: http://allegro.pl/intel-quad-q8200-box-gwarancja-faktura-od-firmy-i2991407910.html . i ok  Dokładnie na tej płycie koledze ten quad smiga na 2,8GH. Ale jesli hdd jest na sata to wtedy po kupnie hd7770 i zasiłki dozbierac 530 zł i : http://www.morele.net/inventory/info/ssJuBa/ .  a karte niech bierze : http://www.morele.net/karta-graficzna-sapphire-radeon-hd-7770-ghz-11201-17-10g-539488/

Edytowane przez daryzda
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...