Skocz do zawartości

Club3d Radeon 7870 XT Thaiti Problem!


Recommended Posts

No trudno moglem poczekac jeszcze ten jeden dzien z odeslaniem karty, i moze by dzialala. Ale moze i lepiej na tym wyjde bo kupie jeszcze wydajnieszja karte i z lepszym chlodzeniem, 7950 od gigabyte moge miec za 1000 zl juz wliczone koszty przesylki :). A do ilu mozna takiego gigusia podkrecic ? Jakie wersje radeonow 7950 sie dobrze kreca, bo lubie sie w to bawic.

Edytowane przez gotar
Link to post
Share on other sites

Ja mam wprawdzie hd 7970 sapphire wersje oc + boost ,na pierwszym biosie ma fabrycznie 950/1450  ,podkręciłem ją do 1200/1585,więcej wywala mi sterownik.Itak uważam że dobrze.

Ale prawda jest taka że możesz wziąść tą samą karte a będzie się słabiej kręcić.

Chłopak z tego forum podkręcił swoją hd 7950 wyżej niż ja moją,Jego nick adam coś tam,temat wyniki 3d mark 2011.

Link to post
Share on other sites
MSI team, mam pytanie. Ja po aktualizacji biosa (na ms-7673 1.J0) prawdzie hd7870 xt zadziałał, ale mam taki problem. Gdy wyłączam system to czasem (nie zawsze) staje to w miejscu, w win7 na "zamykanie systemu" i tak dziś przez przypadek całą noc komputer się wyłączał i się nie wyłączył. Co zrobić?

 

 

No pozniej uaktualnie ten bios. A waszym zdaniem co bedzie wydajniejsze po  OC Gigabyte gtx 660 Ti czy Radeon 7950 Gigabyte windforce x3? Do radeona musialbym doplacic tylko 40 zl, moze by sie oplacalo, teraz mam ten poprawiony bios to powinien kazdy radeon dzialac :)

Jakby były problemy ze sprzętem to proszę pisać na info.pl@msi.com lub na PW

Link to post
Share on other sites
bez zmiany napięć? Są dwa uda, albo się uda albo nie ;) 1200mhz na rdzeniu to chyba właśnie takie ostatni próg bez zmiany napięć... ja wykręciłem 1180mhz na swojej 7870 bez zmiany napięć...

Moja idzie na 1170/1250, pamięci strasznie słabo się kręcą na moim Szafirku.

Jeszcze takie pytanie ogólne, preferujecie OC ze zmianą napięcia, by z karty wyciągnąć stabilny max (na 24/7), czyli raczej kręcenie do stabilnego progu bez zmiany napięcia?

Ja na razie trzymam swoją na tym 1170 bez zmiany napięcia i chyba nie ma sensu jej męczyć dla kilkudziesięciu MHz.

Link to post
Share on other sites

ja gram teraz mnóstwo w fife, więc raczej powinienem zredukować a nie kręcić, hehe... ale tak to trzymam kartę na 1150/1400, mi wystarcza, natomiast do fify muszę coś wymyśleć, bo karta się o dziwo w tej grze najbardziej grzeje(o ile przy 25 stopniach w pokoju i 63 na karcie można mówić o grzaniu, ale i to mi niepotrzebne, bo w wiedzminie 2 tego nie ma), daje prawie na 100% i co za tym idzie kilkaset klatek, znów jak ustawie synchronizacje pionową to nie gra się za dobrze... może naprawdę zredukuję rdzeń i pamięć, zobaczymy co z tego będzie...

Link to post
Share on other sites

Witam ponownie.

Mam taki dylemat, zamowilem radeona 7950 od gigabyte, lecz w sklepie bede go mieli miedzy 1 - 7 stycznia, cena 1000 zl. Dlamnie zalezy na czasie i nie wiem czy czekac na tego radeona czy moze kupic cos innego.

 

http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-r7870-hawk-tf-oc-2048mb-gddr5-256b-478551/

 

Czy ta karta jest warta tej ceny ?

Link to post
Share on other sites

Dla mnie Power Color to jest trochę lepszy Vertex, czyli nie brałbym... z tych 3 najlepszy i wart swojej ceny jest Vapor-x.

 

Co do OC, z i bez zmiany napięć... to zależy od sztuki, jednemu Giguś pójdzie na 1100 max bez zmiany, inny wyciśnie trochę więcej, ale 1200 ciężko będzie osiągnąć, natomiast na Szafirze w większości przypadków da radę tyle i trochę więcej... układy chłodzenia pewnie mają podobne jeśli chodzi o wydajność i ciszę, Szafir zajmuje też pewnie mniej miejsca w budzie to też jakieś tam znaczenie ma...

 

ps. co do wymiarów, to sprawdziłem sobie i o dziwo tylko o cm giguś dłuższy, czyli raczej to bez znaczenia, no chyba, że ktoś ma tylko 280mm miejsca w budzie...

Edytowane przez Barsa
Link to post
Share on other sites

Przegladam testy tego szafira vapor-x, karta jest naprawde ciekawa po OC przegania nawet radeona 7970 i gtx 680. Mialem nie placic wiecej jak tysiąc zloty za karte, ale warto dolozyc do tej wersji te 177 zł, odbior osobisty i gwarancja na miejscu, i jak pisales wyzej mniej miejsca w obudowie zajmie, a w moim przypadku to duzy plus bo mam nie duza obudowe :). Wiec chyba nie bede czekal tylko kupie tego szafira.

 

Jeszcze mam pytanie czy moj zasilacz Fortron everest 500 W 80 PLUS, da rade z ta karta po OC I z procesrorem i5 2500k OC na 4.5 ghz ?

Edytowane przez gotar
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...