Skocz do zawartości

Monitor do 1500zł.


Recommended Posts

Witam,

 

będę niedługo kupować nowy komputer i poszukuje monitora do kwoty 1500zł. Poważnie zastanawiam się nad BenQ XL2420T. Ma bardzo dobre opinie i jest chwalony za kolory itd. Jestem również otwarty na inne modele. Będę wdzięczny za pomoc.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Zależałoby mi, żeby miał 120hz. Monitory od Eizo są solidne? Nigdy się nie interesowałem tym a słyszę tą firmę może drugi raz.

 

Edit.

 

Zapomniałem dodać. Tak, monitor ma być głównie do gier i czasem sporadyczne używanie photoshopa.

Edytowane przez mk2012
Link to post
Share on other sites

Monitory od Eizo są solidne? Nigdy się nie interesowałem tym a słyszę tą firmę może drugi raz.

 

nic dziwnego, Eizo dopiero od niedawna pojawił się na rynku monitorów innych niż profesjonalne, a takiego sprzętu nie spotyka się ani w marketach, ani w reklamach

 

Zapomniałem dodać. Tak, monitor ma być głównie do gier i czasem sporadyczne używanie photoshopa.

 

to albo, albo

do gier lepsze 120Hz TN, ale takie TN nie nadaje się do żadnej grafiki/pracy z kolorem

Link to post
Share on other sites

Nie wiem na ile jest to prawda ale w jednym z tematów na tym forum ktoś również zastanawiał się nad monitorem 120hz i doradzono mu xl2411t. Według osób, które się w tamtym temacie wypowiadały xl2411t to odświeżona wersja xl2410t, który jest lepszy od droższego brata nad którym się zastanawiasz. Nie wiem na ile to prawda i sam jestem tego ciekawy jednak przed kupnem takiego sprzętu polecam sprawdzić. W razie czegoś to napisz tutaj jak to w końcu jest bo sam chcę kupić xl2411t ale jeżeli opłaca się dopłacić do droższego brata to jego wezmę.

Link to post
Share on other sites

Jak głównie do gier, to musisz zwrócić szczególną uwagę na input lag, żeby sterowanie było na tyle na bieżąco z obrazem, aby nie denerwowało, dla wścipskich do 22ms, do 30ms dla przeciętnych graczy, którzy nie zauważą różnicy. Pytanie, jak wytwornym graczem jesteś :) i w co grasz? Jak w herosów to spoko xD, ale strzelanki typu quake mogą denerwować przy wysokim i-l.

Link to post
Share on other sites

Jeszcze ostatecznego wyboru nie dokonałem. Miałem wybrać BenQ XL2420T ale zaciekawił mnie trochę Eizo Foris FS2333. Ciężki wybór z tego względu, że każdy ma inne wady. W BenQ jest dobrze w grach ale jak się z nich wyjdzie i zacznie przeglądać internet itp. to już tak "różowo" nie jest z tego co wyczytałem. W Eizo z kolei wszystko pięknie, ładnie ale ponoć czerń jest bardzo słabej jakości i nie wiem, czy w szybkich grach FPS nie będzie występowało smużenie? Jako mniejszy minus dodam, że jednak ma 23'' a nie wiem, czy zniosę przejście na mniejszy monitor  :P. Aktualny ma 24'', niby różnica niewielka.

Link to post
Share on other sites

A oba monitory spisują się tak samo nieciekawie w innych sprawach (przeglądanie internetu itp.) i przeznaczone są głównie do gier?

 

EDIT.

 

Skąd wiesz, że napewno nie będzie smużenia? Pewne źródła, czy może sam masz taki monitor? Pytam z czystej ciekawości.

Edytowane przez mk2012
Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

Hehe... ale w tematach o montorach ludie to smużenie przezywaja jak stonka wykopki albo mrówka okres :)

Z recensji zapodanej przez Drachenfelesa... Eizo FS2333... Response time: 3.4 ms.

Na biurko mam LCD z 2003r. z 40ms i smużenie widac tylko w specyficznych warunkach i do tego nie przeszkadza. W większości przypadków nie widac w cale. Na LCD z 2002r. z 25ms wgl nie widać. Na LCD z 2007 z 5ms tez nic. Na LCD z 2011 z 6ms tez nie. Pisałem o grach oczywiście. Ten ma 3,4 ms. Nawet jak to marketing i jest 5 albo 6 to nie będzie problemu :) Można wyluzować :)

Edytowane przez krolik_beny
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...