Skocz do zawartości

Corsair 550VX vs Chieftec 600W (modularny)


Recommended Posts

Nie chcę OCZ-a, bo czytałem gdzieś, że jest głośny. Poza tym jest droższy od ww. No i nie ma go w ram.net, a tam planuję złożyć zestaw.

Te Chiefteki niby fajne i w ogóle ale ja nie wiem jak to jest z ich głośnością. Klepie je CWT, więc konstrukcje są w porządku, tylko ta głośność...

Producent podaje 25-39 dB.
Link to post
Share on other sites

O OCZ rowniez mozna duzo dobrego poczytac. Linia ModXStream jest bardzo cicha, wydajna, modularna no i oczywiscie stabilna. Nie masz sie czego obawiac. Nawet jak dostaniesz jakis felerny model to zabezpieczenia juz zadbają o to, aby poza zasiłką nic nie uleglo uszkodzeniu, no a samą zasilke wymienią Ci na gwarancji ;)

Link to post
Share on other sites

OCZ to solidna firma produkująca solidne towary i sprzedająca je w rozsądnych cenach. Z zasilacza tej firmy, zwłaszcza modularnego będziesz zadowolony. ;)

Hm... mam od nich mysz Behemoth i jest fajna, ale rolka skrzypi (i w ogóle mam wrażenie, że rolka w starym A4Techu za 15 zł była lepsza). Także moje pierwsze zetknięcie z OCZ-em jest średnio udane. :D

Link to post
Share on other sites

Mam tego Corsaira i jest relatywnie dobry, poki co trzyma ladnie napiecia. Jezeli chodzi o temperaturę, to w idle jest letni, stresujac go na podkreconym procu robi się lekko cieply. O przegrzewaniu nie ma zatem mowy. Wentylator tez pracuje bardzo cicho jak na Corsaira.

Link to post
Share on other sites

Wentylator tez pracuje bardzo cicho jak na Corsaira.

Raczej chciałeś napisać "Jak to u Corsair'a.". :rudolph:

 

Co do trzymania napięć w VX550 - Podkręcony R4850 + Phenom II x2 3.8GHz 1.425v = spadek napięcia na linii +12v pod obciążeniem o 0.02v względem "idle". Jak dla mnie rewelacja.

Link to post
Share on other sites

To chyba jednak wezmę Corsaira tak, jak planowałem na początku. Czytałem test OCZ-a na benchamrku i wyszło, że ma podbite napięcie i występują skoki.

I słusznie, jak nie przypasował Ci OCZ, to Corsair będzie najlepszym wyjściem, lepszym może być chyba tylko Enermax, ale te zasilacze są dość drogie. Chieftec jakby ostatnio jest bez formy i rzadko polecane są ich produkty. Corsair to dobry wybór. :rudolph:

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...