Skocz do zawartości

EVGA 2x Core I7 oficjalny temat!


Recommended Posts

Ta płyta jest chyba jeszcze bardziej nieopłacalna niż ASUS ARES ;)

Chyba nie wiesz co mowisz.

Do grania moze tak, ale jezeli robisz na PC cos poza graniem to jest to najlepsza plyta dostepna na rynku.

Link to post
Share on other sites

Nie no bez przesady...płyta zarobi na siebie przy pierwszym zleceniu ;). Na razie będzie 24GB ramu + 2 XEON 5620 z możliwie najwyższym OC jakie się da (w przyszłości jak będzie więcej zleceń to się zmieni na 6 jajek intela + kolejne 24GB ramu) . Mam trochę gratów z wodnego chłodzenia z poprzedniego zestawu więc tylko dokupić blok na CPU i mobasa i można jechać z koksem.

Link to post
Share on other sites

A jak zamierzasz zamontowac bloki na proce? Da sie cos zrobic z otworami montazowymi?

Ta płyta ma otwory zarówno pod system serwerowy jak i pod zwykłe i7..tzn jest płytka w komplecie co ma gwintowane i nie gwintowane otwory

 

zdradzisz co będziesz "tym" robił ??;)

Ano np coś takiego:

 

było 3 miesiące 24/h non stop rendering..teraz będzie dwa razy szybciej i bez dzielenia na 8km odcinki bo tylko 12Gb ramu było ;)

 

Ile zapłaciłeś ??

 

http://www.ddr2.pl/EVGA_Classified_SR_2_270_WS_W555-274.html

z małym rabatem...czekałem od marca i się doczekałem ;)

Link to post
Share on other sites

GreQonE

 

Jak złoże to dam znać jak te proce się kręcą. Na razie mam zwodowana EVGA GTX285 i przy tym zostane. Może w przysżłym roku (jak wyjdzie Crysis 2 ;)) dorzucę coś innego żeby GTX robił za Physyx, ew jak wyjdzie GPU RENDER do Mental Ray-a to się zastanowię nad dorzuceniem kilku dodatkowych grafik.

Link to post
Share on other sites

widzę ze kolega też się zajmuję grafiką komputerową czy też animacją, ja z bratem robię wizualizacje wnętrz i animacje 3d ,połączyłem 2 pc oparte na core i7 920 @ 4.2ghz i robię Render NET po przez cineme 4d r11.5 taka konfiguracja jest szybsza od 1 komputera z procesorem core i7 920 podkręconym na 4.2ghz o ponad 50% ,a u ciebie będzie jeszcze lepiej i to o wiele.

 

powodzenia ze skompletowaniem wszystkiego do całości ;)

Link to post
Share on other sites

widzę ze kolega też się zajmuję grafiką komputerową czy też animacją, ja z bratem robię wizualizacje wnętrz i animacje 3d ,połączyłem 2 pc oparte na core i7 920 @ 4.2ghz i robię Render NET po przez cineme 4d r11.5 taka konfiguracja jest szybsza od 1 komputera z procesorem core i7 920 podkręconym na 4.2ghz o ponad 50% ,a u ciebie będzie jeszcze lepiej i to o wiele.

 

powodzenia ze skompletowaniem wszystkiego do całości ;)

Też myślałem nad małą render farma ale wyszło mi za drogo...każdy z kompów musiałby mieć 24Gb ramu, win 7 64bit i inne graty. Po przekalkulowaniu wyszło mi że lepiej mieć jedną mocna "workstacje" bo i tak obłożenia robota nie mam za dużego.

 

za 10k złożył bym jakaś fajną zabawkę ??

Płyta - 2500

Procki 2x XEON 5620 3000 ew jeden procek a drugi dokupiłbyś później...z tym że muszą to być XEONY

Ram 12Gb 1500

Zasilacz 700

Buda 1100

Grafa 700-1700

Dyski i inne pierdoły

 

Może w 10K byś się zmieścił ;)

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

No dobra...trochę czasu minęło zanim udało mi się poskładać kompa do kupy. Oto rezultaty:

 

Ustawienia/podkręcanie:

XEON E5620 Vcore=1.2V, Vtt=1.3V, IOH=1.35V...bclk 195, mem divider 2/6, Uncore x12, QPI x18, Turbo ON czyli mamy 195x19=3,7GHz. W planach wodowanie mobo bo sie VRM-y mocno grzeją, wyższe BCLK możliwe ale jak na razie mało prawdopodobne, płyta startuje na 200bclk ale wymaga to napięcia Vtt=1,4-1,45V oraz IOH min 1.4V a najlepiej 1.45V...ideałem byłoby gdyby uzyskać 210 BCLK aczkolwiek śmiem wątpić czy to osiągalne....

 

Problemy:

Z problemów których jeszcze nie udało mi się rozwiązać to:

1) zwodowany GTX 285 EVGA SSC nie działa na PCI-e slot 1 i slot 3 a działa na slot 2. Niby ok ale slot dwa to tylko PCI-e x8 a slot 1 i 3 to już PCI-e x16. Mi osobiście to nie przeszkadza aczkolwiek dziwna sprawa...będę sie kontaktował w tej sprawie z tech obsługą EVGA, GF 8600GT 256 ram działał w slocie 1 bez problemu...

 

WC:

Jeśli chodzi o temperatury to muszę powiedzieć że jest OK ale może być lepiej...w loopie mam najpierw GTX285 -> CPU1 -> CPU0....CPU1 jest chłodniejsze od CPU0 o jakieś 6-10 stopni..sprawdzę jeszcze docisk na CPU0 ale podejrzewam że to może być wina tego że GTX i CPU1 są w pętli przed CPU0. Temperatura płynu chłodzącego to 41 stopni w rezie.

 

W planach:

Dołożenie TC PA 120.3 albo po grafie albo między CPU1 i CPU0 lub ew szeregowo po obecnej chłodnicy...

 

W dalekich planach

Własny projekt budy + kilka przydatnych rzeczy od koolanc-a :)

 

 

Zdjęcia będą wieczorem

Link to post
Share on other sites

CPU1 - 55st. CPU0 - 65st.

 

Co do dzielenia układu na dwie pętle (gdyby ktos pytał) to jestem przeciwny, koszta rosną, a taki E5620 to pobiera przy obecnym OC max 150W. Najpierw sprawdzę czy blok na CPU0 dobrze przylega i potem ew. dołożę jedną chłodnicę i popatrzę jak się temperatury rozłożą...

 

Sprawdziłem też pobór energii przez cały układ..a mianowicie dwa cpu 100% load, GPU 100% load, 10xHDD...wyszło 700W co przy sprawności zasilacza 90% daje nam 630W a po odjęciu GPU to jakieś 470W.

 

Jeśli chodzi o full cover koolanca to odpada..chciałem ale jest tak doży ze zapinki od Apoge XT trzeba przycinać i jedynie bloki koolanca pasują bez modyfikacji. Wezmę coś z MIPS...ew poczekam aż ktoś inny zrobi full cover.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...