Skocz do zawartości

Zasilacz czy wystarczy?


Recommended Posts

Witam

posiadam taki oto zasilacz jak podany w tym linku : http://www.arest.pl/produkt/9905/CHIEFTEC-GPS-550AB-A-550-W/wlasciwosci.

I teraz mam pytanie: czy wystarczy on do zasilenia tej konfiguracji :

i5 2500k

pl gl gigabyte GA-P67A-UD3-B3

gigabyte GTX 670 oc

ram 8 gb 4x2 gb

2 dyski twarrde

2  nagrywarki dvd

 

bo mam dylemat czy zmienić zasilacz czy zakupić dysk ssd mam na to 350 zł

dzięki za wszystkie porady.

Link to post
Share on other sites
Gość rezerwuar

Hmmm, w zasadzie powinien wystarczyć ale ma już troche lat i nie jest z najwyższej półki natomiast ma komplet zabezpieczeń i nie powinien zrobić krzywdy Twojemu sprzętowi.Nie kupuj na razie ssd tylko zobacz czy zasilacz będzie trzymał stabilnie tą konfiguracje i w razie problemów kupisz np. xfxa 550W albo Silentiumpc Deus G1 600W.

Link to post
Share on other sites
Hmmm, w zasadzie powinien wystarczyć ale ma już troche lat i nie jest z najwyższej półki natomiast ma komplet zabezpieczeń i nie powinien zrobić krzywdy Twojemu sprzętowi.Nie kupuj na razie ssd tylko zobacz czy zasilacz będzie trzymał stabilnie tą konfiguracje i w razie problemów kupisz np. xfxa 550W albo Silentiumpc Deus G1 600W.

No właśnie zasilacz kupiłem ze dwa lata temu razem z gtx 460 no i teraz zmieniłem kartę na gtx 670 a starą sprzedałem a z xfxa  to co polecacie core czy xxx

Link to post
Share on other sites

Ja bym kupił SSD bo dzięki temu będzie Ci się bardzo przyjemnie korzystało z komputera i zauważysz dużego kopniaka. Ten zasilacz wystarczy ze spokojem do tej konfiguracji, wymienisz go sobie w późniejszym terminie. Mój Amacrox z sygnaturki trzymał swego czasu Phenoma II X4 955@3.8GHz i GTX470, HD5850, GTX260 czy HD4870 czy też Core i3 2120 i 8800GTX OC oraz 9600GSO do physx, a teraz i5 2400@3.81GHz i 8800GTX. Twój Chieftec ma mocniejszą dwunastkę więc nie wiem jakim cudem miałby nie poradzić sobie z zestawem, który pobiera mniej prądu niż wszystkie podane przeze mnie konfiguracje... Niektórzy koledzy są przewrażliwieni na punkcie zasilaczy.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...