Skocz do zawartości

BenQ GW2460HM opinie


Recommended Posts

Witam Proszę o opinia na temat BenQ GW2460HM i czym się różni od GW2450HM

 

tego jak na razie nikt nie wie, bo nie ma recenzji 2460

 

Czy się różnią matrycę ips od e-ips i AH-IPS i czy matryca A-MVA bd lepsza od wyżej wymienionych.?

 

IPS czy VA się mówi ogólnie na rodzaj matrycy, a te dwa rodzaje mają swoje podtypy i ogólnie masz o tym tutaj:

http://forum.benchmark.pl/topic/26242-faq-co-i-jak-czyli-co-trzeba-wiedziec-kupujac-monitor/

 

a szczególnie: e-IPS to najbardziej budżetowa wersja, cechuje się słabszymi od innych IPS'ek kątami, marnym kontrastem za co daje niezłą responsywność, AH-IPS to nowe dziecko LG i jak na razie nie wiadomo czym się różni od e-IPS

 

A-MVA to nowy wariant P-MVA od AUO, taka bardziej multimedialna wersja, o całkiem dobrej responsywności

Link to post
Share on other sites

Wg tego co pisze:

http://www.tftcentral.co.uk/reviews/benq_gw2450hm.htm

i

http://www.playwares.com/xe/26635845

 

kontrast GW2460HM jest lepszy więc można powiedzieć że seria 60 jest minimalnie lepsza niż jej poprzednik.

Lecz wg specyfikacji GW2460 ma słabsze głośniki o 1W. 

 

Jeśli ktoś teraz będzie zastanawiał się nad wyborem między tymi 2 monitorami zalecam GW2460

Edytowane przez qwerty_24
Link to post
Share on other sites
Jeśli ktoś kupuje nowy monitor to oczywiste że lepiej wybrać nowszą serię ale czy przesiadka z 50-tki na 60 ma sens ?

Nie ma najmniejszego chyba że nie będzie cię ani grosza kosztowała to wtedy można pomyśleć.

Zapewne to jest ta sama matryca, ta sama elektronika. Dali tylko słabsze głośniki i przystosowali monitor do TCO 6, ew minimalnie poprawili kalibracje

Link to post
Share on other sites
Link to post
Share on other sites
  • 10 miesięcy temu...

Tydzień temu kupiłem Benq GW 2460HM. i jak na razie nie żałuję. Obraz jest ładny nie powalający ale ładny, choć trzeba trochę zmniejszyć jasność bo fabryczne ustawienia dla mnie były za mocne, minusem saą ustawienia trybu obrazu są one mocno przejaskrawione, ja mam ustawione na standard i chyba jest to najlepsze ustawienie, kąty widzenia też są ok. Jeśli chodzi o gry,monitor  przetestowałem na batelfield 4, assassian creed 4, Far cry 3 oraz Grid 2, w tych grach nie zauważyłem efektu smużenia z wyjątkiem Grid 2 ale tylko w menu, natomiast w samej rozgrywce już tego nie było. Poziome falujące paski które miałem na starym monitorze podczas grania też znikły( przyczyną było wejście VGA, NIE KUPUJCIE MONITORÓW TYLKO Z TYM WEJŚCIEM JEŚLI MACIE NOWSZE KARTY!!!). Jeśli chodzi o podświetlenie matrycy jest ono zadowalające. Pozdrawiam!!!

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Ja mam GW2450hm i po ustawieniu: jasność-20%, kontrast-50%, ostrość-2, gamma-2, AMA-Premium, w ustawieniach karty graficznej dodatkowo lekka korekta jasnośći i gammy (według gustu), ewentualnie nasycenia i obraz jest super! Po odpaleniu BF4 mam za każdym razem opad szczęki :) Monitor ma bardzo niski inpuglag i brak smużenia. Przegrałem na nim 500 godzin w BF3 więc wiem co piszę :) Seria GW60 jest jeszcze lepsza. POLECAM.

Link to post
Share on other sites
  • 5 miesięcy temu...

Laptop (HP ProBook 4540s) podlaczony do monitora (BenQ GW2460HM) poprzez HDMI, monitor ma wejscie na glosniki i mikrofon, glosniki podlaczone do monitora dzialaja prawidlowo, ale mikrofon nie. Gdy jack od mikrofonu jest w laptopie to windows widzi mikrofon, ale jak jest w monitorze to nie widzi go, a mi wlasnie zalezy na tym aby jack od mikrofonu byl w monitorze, nie w laptopie. Pomoze ktos?

Link to post
Share on other sites

GW2460HM nie ma złącza do mikrofonu. Line-In to wejście audio - czyli podłączasz np. mp3 kablem jack 3,5mm i masz dźwięk z głośników z monitora. 

 

To złącze jest tam z uwagi na ewentualność gdy np. podłączamy monitor kablem DVI albo analogiem. Wtedy można wyprowadzić dźwięk z komputera kablem jack 3,5mm -> jack 3,5mm.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...