Skocz do zawartości

gtx 570 zamiana na...??


Recommended Posts

Fakt  procesory z serii FX nie zachwycą w grach, ale obecny zestaw powinien wystarczyć do grania na kilka lat, według mnie nie warto obecnej platformy wyprzedawać bo do tak naprawdę niewiele większej wydajności musiałbyś sporo dokładać do nowej platformy z i5 na pokładzie, jeśli masz kasę ~300zł pomyślał bym nad dobrym chłodzeniem powietrznym  i zrobieniem O.C. ile wejdzie wyniki z obecnym GeForce 570 na pewno się poprawią w grach, a sama karta graficzna nadal wystarcza do uruchomienia wymagających gier w wysokich ustawieniach :D Więc i tu nie widzę sensu wymiany.

Zasilacz powinien przetrzymać O.C. procesora

Link to post
Share on other sites
Ja zmieniłem GTX 570 taką samą jak posiada autor na GTX 660Ti i różnica jest bardzo duża w grach.

ok kolego, ty masz wykręconego i5 2500k, a autor tematu słabszego buldka, więc o czym tu mowa? ty zobaczyłeś przyrost, autor jakby wymienił, zobaczy jedynie tam , gdzie procesor odgrywa niszową rolę, a i tam nawet nie będzie to jakiś super skok

Link to post
Share on other sites

powód zmiany sprzętu był by taki że ten fx 8120 grzeje się do 60stopni w stresie i czasami więcej... mam fortisa chłodzenie i arctic silver 5 i wydaję mi się że jego żywotność (procka ) się kończy , bo po ok 6h grania łąpie lagi itp (i tem grafy 80 i proca 61 to chyba przegięcie pały :)

Link to post
Share on other sites

Jeśli są problemy z wyświetlaniem grafiki, to prędzej z winy sterowników a nie CPU, co do samego procesora zrób jak pisałem wyżej kup coś porządniejszego (sprawdź czy by zmieściło się w obudowie, bo najwydajniejsze chłodzenia  powietrzem są naprawdę niezłymi potworkami)  załóż dobrą pastę(polecam Noctua NT-H1, łatwo się smaruje i bez wygrzewania ), no i kręć ile się da, bo do wymiany na i5 sporo musiał byś dorzucić :/

A po O.C FX-a na pewno zauważysz różnicę.

Link to post
Share on other sites

Dla mnie bez sensu zmiana tej chwili tego  GTX-a 570.

 

Nie ma zbytnio nowych gier które potrzebują super karty a takie zmienianie to chyba tylko z pobudek czysto niepraktycznych. Mam ochotę to zmienie bo inni maja 660 TI, 7950 czy tam inne.

 

Nie wykorzystują w sumie potencjału własnej karty ale już narzekanie. A jak coś jest nie bardzo z wydajnością w naszej grze, to przecież można pierw zejśc z wysokiego AA czy AF bądż nawet cienie e grze ustawić z maxa na np. High i już mamy wyższą płynnośc bez utraty jakości na obrazie.

 

Od jakiegoś czasu zrobiła sie taka dziwna mania że każdy musi grać w 1920 x1080 i hiper mega maksymalnych detalach, i jak już taka dana 570-ka nie starcza, to od razy wymiana na 680 najlepiej. 

 

Trzeba to pierw przeliczyć czy to się opłaca, a nie wydawać 400 zł dla "zysku" który niekoniecznie jest przełożeniem na wydaną róznicę w kasie.

 

Pozatym do tego FX-a 8120 ocniętego na 4.5 spokojnie taki 570 może być. Wydajność będzie ok, choć wiadomo że na i5 @ 4.5 będzie wyższa gdzie gra siedzi na CPU.

 

Pozdrawiam. 

Edytowane przez Adonim85
Link to post
Share on other sites

@adonim85, żeby jeszcze po zredukowaniu cieni czy AA jakaś gorsza grafika się robiła, ale praktycznie nie ma  różnicy a klatki idą w górę - tak jak napisałeś, gracze już nie delektują se grami, ale wodotryskami, a już totalnie mnie śmieszy jak niektórzy piszą że jakaś gra w 40 kl/s jest niegrywalna :D

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

taki mały OT

mam znajomego posiadającego hd5670 ddr5 , karta nie najgorsza, ale też daleko jej do super wydajnej. Gra we wszystkie najnowsze gry, na low/medium, ustawia tak, żeby po prostu mieć najwięcej klatek. Kolekcje gier ma niesamowitą i wszystkie pokończył na tej karcie - to jest dla mnie prawdziwy gracz :)

Link to post
Share on other sites

Do procka z sygnatury ta karta i tak za mocna, może lepiej pomysl o zmianie platformy na jakiegos i5 SB/IB, wtedy ta Twoja karta dostanie kopa w grach.

trzeba mieć na prawdę, ale to na prawdę nierówno pod sufitem by takie bzdury wypisywać ...

i naucz się wreszcie korzystać z polskich znaków, zanim cokolwiek "pomyslisz"

Link to post
Share on other sites

Czesiu nie trolluj, Buldek jest słabszy od poczciwego phenoma 2 w grach i twoje zaklinanie tu nic nie pomoże, prawda jest taka, że karta ta ma dużo większy potencjał i dopiero na SB/IB pokaże na co ją stać, nierówno pod sufitem masz niestety Ty, twierdząc, że faildożer to dobry procek do gier.

Link to post
Share on other sites

Może chusteczkę ?

http://e-jutrzenka.pl/userfiles/towary/przyslane/50664.jpg

a masz nie żałuj sobie, wypłacz się i będzie ci lżej

PS. zalecam wizytę u specjalisty, jeżeli masz problemy ze wzrokiem lub masz inne zaburzenia które powodują u ciebie halucynację

Edytowane przez Anthony DiNozzo
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...