Skocz do zawartości

instalacja systemu windows 7 zatrzymuje się


Recommended Posts

Witam. Posiadam problem podczas instalacji Windows 7 64bit. 

Otóż gdy bootuje płytę i rusza instalacja to wszystko jest poprawnie lecz problem pojawia się gdy zaladuja się pliki systemu i powinno pokazać się okienko z wyborem języka, niestety nie pojawia się i widać tylko kursor myszki oraz tło. Nic dalej się nie dzieje. Natomiast instalacja Windowsa XP startuje bez problemu. Problem dotyczy komputera stacjonarnego. co może być powodem?

Dodam że płyta jest oryginalna. Działa na 100% bo instalacja rusza na laptopie bez problemu. 

Przeprowadziłem również aktualizację BIOSU do najnowszej wersji układu płyty głównej. Niestety nadal to samo. Sprawdziłem również na Windowsie Vista czy ruszy i to samo. Jedynie XP startuje bez problemu.

konfiguracja komputera:
Procesor: AMD ATHLON x2 Dual Core 4000+
Płyta główna: MSI MS-7327
Grafika: ATI Radeon XPress 1250
Ram: 1GB

Dysk: ExcelStor Technology J8160S (PVE301Q492GKSB)
Klawiatura: Labtec Y-SAD65 PS2 Keyboard
Mysz: Logitech Mouse M-UAE55

Przeprowadziłem próbę po dołożeniu jednej kości ram czyli razem 2GB 
Win 7 64bit powinien ruszyć, niestety nie ruszył.
Nie posiadam win7 32bit lecz sprawdziłem win Vista 64 bit jak i 32bit, niestety ten sam efekt. 
Pojawia się tło instalacji i kursor i nic więcej.

 

Ustawienia dysku w BIOSIE:

PCI IDE BusMaster - Disabled
On Chip SATA Channel - Enabled
On Chip SATA Type - Native IDE

Link to post
Share on other sites

Jeśli masz może podłączony jakiś telewizor albo inny monitor to zapewne obraz pojawił się na tym właśnie drugim i to powoduje takiego psikusa.

 

Jeśli nie masz innych monitorów/telewizorów podłączonych to nie mam pomysłu.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

monitor jest jeden. sprawdzalem też poprzez odłączenie zbędnych portów usb i czytnikow kart i to samo. Może ustawienia biosu? lub czy da się jakoś zrobić aktualizację firmware dysku? może to pomoże. Robiłem wiele komputerów ale ten problem mnie przerasta i nie mam już pomyslow

Edytowane przez Chrypek
Link to post
Share on other sites

a jak rozwiazałeś ten problem ?

 

 

Przeprowadziłem testy za pomocą płytki Hirens'a następującymi aplikacjami:

 

 

 

Memtest86 - "pass complete, no errors"
HdTune - brak błędów wszystkie kwadraciki na zielono
Victoria - Scan results: Warnings - 40, errors - 0

 

Jak dla mnie wszystko ze sprzętem gra.

 

jakieś dalsze propozycje ?

 

Edit:

Problem rozwiązałem. Sprawdziłem zasilacz pomocą miernika i okazało się że nie dostarczał odpowiedniego napięcia do podzespołów co uniemożliwiło rozruch instalacji. Wymieniłem zasilacz na mocniejszy i ruszyło wszystko bez problemów.

 
Temat można zamknąć.
Edytowane przez Chrypek
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...