Skocz do zawartości

Optymalne karty graficzne 100-2000zł


Recommended Posts

hd4850 ddr5 od vertexa polecać w przedziale do 300 zł to jakaś kpina, już wolałbym za 150 jakieś pożądnej firmy na pamięciach ddr3 i tak obydwie karty nie nadają się do wyższych rozdzielczości, a w niższych ddr3 dobrze się sprawował (miałem 2 sztuki)

Link to post
Share on other sites

Ja bym zaliczał kartę graficzną Radeon HD 6670 do wydajnych jest tania sam posiadam ten model od asusa ale np: taki wiedźmin 2 : Zabójcy Królów chodzi na trochę na prawie maksymalnych ustawieniach praktycznie bez ścięć  Mój sprzęt :  

Intel core 2 duo e 6300

zasilacz chieftec 450 w

pamięć 3 gb ram kingston

karta graficzna : ASUS Radeon HD 6670

Link to post
Share on other sites
Ja bym zaliczał kartę graficzną Radeon HD 6670 do wydajnych jest tania sam posiadam ten model od asusa ale np: taki wiedźmin 2 : Zabójcy Królów chodzi na trochę na prawie maksymalnych ustawieniach praktycznie bez ścięć  Mój sprzęt :  

Intel core 2 duo e 6300

zasilacz chieftec 450 w

pamięć 3 gb ram kingston

karta graficzna : ASUS Radeon HD 6670

Chyba w rozdzielczości smartfona ;p

Link to post
Share on other sites

Kolego tą kategorię powinieneś sobie darować do 700zł "W tym przedziale cenowym znajdziemy hd 7850 w wersji z 2 gb pamięci .Zwiększona ilość pamięci da nam możliwość na granie na większej rozdzielczości lub wyższych detalach."

 

Niepotrzebnie wprowadzasz niewtajemniczonych w błąd, i narażasz ich na stratę ponieważ nie od dzisiaj wiadomo że 2 GB pamięci za prawie 100 zł różnicy względem 1GB jest tyle że o kant rozbić, na dowód proszę;

 

ttp://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/radeon-hd-7850-1gb-vs-2gb.html

Link to post
Share on other sites

Dzięki ci wielki znawco wszystkim się podoba, ale hejt się zawsze znajdzie nie mam możliwości edycji tak ale ktoś nie kupuje karty na rok wiec lepiej mieć więcej pamięci przyda się to np przy okazji nowych gier.

Link to post
Share on other sites

Znam doskonale poziom tego forum przez różnorodny wiek użytkowników którzy ten poziom niepotrzebnie zaniżają, przykładem jest tego słownictwo i sposób wyrażania. Co do tematu z pewnością te akceleratory poradzą sobie zapewne w wysokich rozdzielczościach, przypomnisz sobie swoje cenne słowa "bardziej przyszłościowa" kiedy nadejdzie czas na przykładowo nowe gta.  nie mogę się  więc doczekać jak zaczną się dławić te 2 GB w pozostałych nowych tytułach, ale dzięki tak dużej pamięci na pewno rozwiną skrzydła :), także też przy okazji najlepiej kupić monitor z rozdzielczością przynajmniej  2560×1600.

Link to post
Share on other sites

PeterD

 

To co wskazują testy a rzeczywistość to czasem zupełnie inna bajka... ludzie grający w BF3 na multi nie raz pisali, że karty ciągną wtedy więcej niż 1gb, myślę, że w innych grach też z czasem to będzie normalka.

 

Przypomina mi się jak kiedyś kupowałem lapka z kartą 512mb, to kumpel "po co Ci, mi śmiga a mam tylko 256", śmigało mu z rok a potem zaczęły się kłopoty... wszystko zależy od tego na ile kupujesz i do czego.

Link to post
Share on other sites

zużycie ram zależy w dużej mierze od tekstur (przede wszystkim) i wodotrysków typu AA,  blur itp. Jak ktoś ma Max Payne 3 to w ustawieniach graficznych od razu nam pokazuje, co, o ile zwiększa zużycie - co do powyższego przykładu z BF3 - nie ma znaczenia czy grasz na multi czy na singlu, zależy jakie ustawienia dałeś - w multi jedynie znaczenie ma procesor, bo ma więcej do liczenia

Link to post
Share on other sites

nie gram w bf3, ale myślałem, że dla karty graficznej(dla procka oczywiście też i to w większym stopniu) ma znaczenie wielkość mapy i liczba uczestników, tak było w serii Total War, gdzie mój procek i karta dostawały po du**e w grze 3v3 czy 4v4...

 

Masz oczywiście rację z tym AA itd., teraz gram na full detalach i ktoś kto lubi "bajery" musi mieć więcej niż ten 1gb.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

 

To co wskazują testy a rzeczywistość to czasem zupełnie inna bajka... ludzie grający w BF3 na multi nie raz pisali, że karty ciągną wtedy więcej niż 1gb, myślę, że w innych grach też z czasem to będzie normalka


True story, niekiedy BF3 rezerwuje sobie stolik przy 2GB, lecz zazwyczaj są to okolice ~1,5GB.
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Wydajne
Do wymagających gier i do filmów Full HD

~500 zł

W tym przedziale cenowym znajdziemy hd7770 karta pozwoli nam na granie w 1920x1080 po odpowiednim zredukowaniu szczegółów obrazu.Karta też dobrze się podkręca co pozwoli na na zwiększenie jej wydajności .

Moja propozycja : ASUS Radeon HD 7770/Gigabyte Radeon HD7770 OC

Ceneo:http://www.ceneo.pl/...kaj-HD 7770.htm

 

Zasilacz:XFX ATX Core 450W 120mm 80+ SLI PSU

 

 

ja bym tutaj zmienił i dał Radeon HD 6870. Mimo że starszy to jednak widocznie szybszy.

 

Edytowane przez Adonim85
Link to post
Share on other sites

raczej nie zmienić a dopisać, już w najnowszych grach hd7770 depie po piętach po wyjściu nowych sterowników hd6870, a jeszcze na koniec 2012 roku, wszyscy krzyczeli, o ile ten drugi jest wydajniejszy   :)

 

http://pclab.pl/art51968-5.html

http://pclab.pl/art51626-4.html

http://pclab.pl/art51551-4.html

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

chyba ledwo dogania 6850 a nie 6870. W 6870 napewno nie poza jedną grą.

dałem ci linki, prostego wykresu nie umiesz odczytać? Różnica 1 klatki to dla ciebie ledwo? Nie wspomne o przestarzałych teselatorach w serii hd6xxx, które leżą i kwiczą w grach , gdzie jest teselacja

Link to post
Share on other sites

Wróć do postu 45 i przeczytaj jeszcze raz, wyraźnie napisałem PO WYJŚCIU NOWYCH STEROWNIKÓW, a ty mi jakimś linkami ze starymi grami rzucasz robionymi pewnie w połowie 2012 roku (oprócz Lary w której oczywiście nie ma hd6870, no ale to szczegół).

Także  w tym samym poście napisałem, że w najnowszych grach i podałem do takich odnośniki

No kurde ręce opadają, żeby postem post tłumaczyć, jak w przedszkolu normalnie.

W dodatku nigdzie nie napisałem, że jest tak samo wydajny, jak nie wiesz co oznacza zwrot deptać komuś po piętach, proponuje się dokształcić.

Koniec wyjaśniającego OT.

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

Crysis 3 i Lara to odstęp rzędu kilku tygodni - gry były testowane na 13.2 (beta) więc Twój argument o starych sterach odpada.

 

Poprostu nie ma możliwości aby 7770 był lepszy od 6870 i tyle.

 

Skoro sumarycznie można mieć lepszą kartę w tej samej cenie niemal, to nie widzę sensu kupowania 7770 i tyle.

 

Zasada nie obowiązuje gdy ktoś się uprze na nówkę - tu tylko 7770. Dla używek na gwarce tylko 6870.


Wróć do postu 45 i przeczytaj jeszcze raz, wyraźnie napisałem PO WYJŚCIU NOWYCH STEROWNIKÓW, a ty mi jakimś linkami ze starymi grami rzucasz robionymi pewnie w połowie 2012 roku (oprócz Lary w której oczywiście nie ma hd6870, no ale to szczegół).

 

Skoro na tym wykresie 7770 jest wolniejszy od 6850 to tymbardzej od 6870 ... brnij dalej.

 

http://www.abload.de/img/tomb_raider_gpu_cpu_t1dswq.png

 

AMD Catalyst 13.2 Beta 6 - Radeon HD 6000 / HD 7000

 

W Crysisie 3 tez jak widać ten Twój 7770 dostaje sporo

 

http://www.abload.de/img/crysis3h_evil_19204llml.png

http://www.abload.de/img/crysis_3_gpu_cpu_test5rjcf.png

Edytowane przez Adonim85
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...