Skocz do zawartości

Optymalne karty graficzne 100-2000zł


Recommended Posts

Świetna robota z tym poradnikiem, bardzo pomocny ale mam jedno pytanie które zadawałem już na forum lecz nie dostałem jednoznacznej odpowiedzi a widze że tu wypowiadają się "spece", więc: Czy gtx650ti od palita (bo ta wersja jest chyba najlepsza) wystarczy na konsole następnej generacji i posłuży te parę lat czy nie? Nie zależy mi na wodotryskach, wystarczy że będzie płynnie śmigać w rozdziałce 1650x1050 albo Full HD (u mnie płynnie to 25-30 fps bo więcej nie zwracam uwagi podczas grania xD )

Link to post
Share on other sites

Chyba w rozdzielczości kalkulatora.

 

 

zamiast babole pisać prześledź sobie, jakie gry mają wymagania i wróć - nie każdy gra w full detalach i z maks AA - wpisz sobie "8800gtx" w YT i popatrz w co ludzie i jak na takich kartach grają, to ci ten twój "kalkulator" z rąk wypadnie :)

Link to post
Share on other sites

no i dzięki k0chan :P dla waszej wiadomości ja od 4 lat pykam na gt220 w 1680x1050 czasami Full HD (zależy od gry) w najnowsze gry :P ostatnio pykałem Tomb Raidera w medium bez  AA i miałem około 25 fps średnio :P ale trzeba już wymienić bo takiego wieśka 3 czy Watch Dogs to nawet na low nie odpale xD

Link to post
Share on other sites

Widze, że lubisz pokazy slajów. Więc 650 w zupełności ci wystarczy :)

pokaz slajdów to masz poniżej 15 kl/s w stałych 25 kl/s są prawie wszystkie filmy nagrywane - no chyba , że dla ciebie fllm jest pokazem slajdów, wtedy sorry, każdy ma swoje odchyłki :)

BTW wolę mieć stałe 30 kl/s niź 30-50 ciągle się wahające, bo wtedy zauważasz te spadki i osobą patrząca na taki cyrk powie ci , że masz poniżej 20 , bo "tnie " :) Jak sobie kiedyś pograsz na konsolach, gdzie jest stałe 30 kl/s to może zajarzysz o czym piszę

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

60 fps potrzebne jest gdy ktoś pyka w fpsy na multi, daje to wtedy widoczną różnicę i lepiej się gra, a ja w fpsy na multiku nie gram więc nie potrzebne mi więcej niż 30 fps bo nie zwracam na to uwagi i nie widzę różnicy, jestem wymierającą odmianą gracza której nie interesuje uber grafika lecz fabuła i klimacik :D

Edytowane przez Wolwgang
Link to post
Share on other sites

Mam xboxa i nie jestem zadowolony z płynności obrazu. Dla mnie minimum to stałe 50fps w grach i żadne zdanie jakiegoś zapatrzonego na wiekową już kartę graficzną, tego nie zmienią. Ale nie będę cie już karmił, bo widze, że nie potrafisz zrozumieć, że są osoby (zdecydowana większość), która ma jednak jakieś wymagania co do jakości obrazu. Nie posiadam jakiegoś monitora 17" żeby mnie pocieszało granie w byle jakiej jakości grafiki. Są różne priorytety, dla mnie gry muszą wyglądać i muszą mieć chociaż 50fps (poprostu mniej już nie toleruje, przyzwyczaiłem się). Nie porównuj też gier i filmów, bo to dwie zupełnie inne dziedziny rozrywki.

 

Co do minimalnych wymagań, to za jakiś rok, półtora, jak zaczną wychodzić porządne tytuły na nowe konsole, wtedy okaże się jak duży będzie skok wydajnościowy. Ja osobiście uważam, że będzie to jednak spora różnica.

Link to post
Share on other sites

ja gram na co dzień na gtx580, wiec nie pisz mi tutaj o "zapatrzeniu w wiekową kartę" po prostu wiem, co ta "wiekowa karta" na dzień dzisiejszy potrafi (FC3 w full hd na medium to dla ciebie 17 cali i kiepskie granie? Dużo płynniej chodzi niż na tym twoim xbox-ie)

Jakbyś chociaż miał odrobinę pojęcie, co na takiej starej karcie jak 8800gtx (wydajność gts450 jakbyś  nie wiedział tylko bez dx11) jeszcze można uruchomić i w jakich detalach, żeby te min 30 kl/s pykało, to bym z tobą zakończył już dawno dyskusję, a tak to musze cię trochę naprostować, żeby ktoś po przeczytaniu twoich bzdur znowu herezji nie szerzył

 

a to, że dla Ciebie to musi być 50kl/s i musisz mieć orgazm graficzny mnie nie interesuje - napisałeś , że na takiej karcie to na rozdzielczości kalkulatorowej można pograć i do tego piję, bo to wynika albo z twojej niewiedzy albo z ignorancji

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

Jednak większość ludzi ma albo słabego peceta albo gra na konsoli :/ :

 

A tu na płynność mało kto narzeka ;) FPS FPSowi nie równy. Dla mnie jak nie spada poniżej tych 30 kl/s  to jest ok :)

Edytowane przez Rafcio1874
Link to post
Share on other sites

Są ludzie którzy potrzebują tych 50 czy 60 fps do płynnej gry jak kastefan a są i tacy którym wystarcza 30 jak ja :) także jeśli ten gtx 650 ti wystarczy do takiego grania bez uber grafiki to jestem happy i nie będę płacił dodatkowych pieniędzy na karta lepszą i zasilacz nowy po to żeby mieć lepsze cienie albo wygładzanie krawędzi czy minimalnie widoczną różnicę w płynności. dobra panowie bo zeszliśmy z tematu koniec tego offtop'u z mojej strony :P

Link to post
Share on other sites

Aha ok 570 ciekawe za ile sprzedać można 600-700zł ? i taka 660 

 http://multimedia.agito.pl/image/700x700/898ce73ac582dd781161e29035cf4286/0/gigabyte-geforce-gtx-660-oc-2gb-ddr5-pci-e-box.1002284.2.jpg za 820 zł 

Edytowane przez kamar59
Link to post
Share on other sites

Poczuć poczuje , tylko niedużą :/ Za 600zł sprzedać powinien spokojnie jeśli ma jeszcze na nią gwarancję . Karta o wydajności HD7850 po mocnym OC :D

Edytowane przez Rafcio1874
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...