Skocz do zawartości

Nagły spadek wydajności komputera.


Recommended Posts

Witam.

Otóż mój sprzęt to:

CPU: Intel Dual Core E5200

GPU: Radeon HD 4850 512mb

MOBO: GIGABYTE GA-EP31-DS3L

RAM: 3GB  DDR2

PSU: chyba iBOX 500W

 

Pewnego dnia odpaliłem sobie Skyrima i uznałem, że potrzebuję więcej mocy procesora gdyż nie wyrabiał więc podkręciłem go na 3,33 GHz na napięciu 1.3625 V. Wszystko ładnie chodziło aż do następnego dnia kiedy to "odkręciłem" procka na standardowe ustawienia i odpaliłem sobie League of Legends. Zazwyczaj na moich ustawieniach miałem ~~100 FPS lecz moim oczom ukazało się 30. Filmy na YT zacinały, tak samo muzyka w winampie (przed odpaleniem LoL-a). Zacięcia te występowały w nieregularnych odstępach czasu i były niewielkie, w tym czasie dźwięk zatrzymywał się w miejscu i powtarzał - było to wczoraj. Dzisiaj podobna sytuacja prócz zacięć w muzyce i na filmach. W Skyrimie nie mogę praktycznie nic zrobić, przy obracaniu się nagłe spadki FPS do 5-10, w LoL-u dość stałe 30 FPS spadające do 25. 

Podejrzewam, że to wina procesora lecz nie jestem pewny. Prosiłbym o pomoc. Skanowałem antywirusem, czyściłem CCleanerem, defragmentowałem dysk i nie pomogło.

 

Pozdrawiam, Psych00l.

Link to post
Share on other sites

Nie ma więcej niż 70 stopni, maks 55 jakie zanotowałem po OC gdyż nie mam boxowego chłodzenia. Ram w normie, dysk w normie.

 

@Edit: Po odpaleniu benchmarka a potem zresetowaniu komputera większość rzeczy nagle wróciła do normy. Skyrim działa poprawnie, tak samo filmy na youtube, muzyka etc. LoL sprawia problemy ale to już jest 80 fps a nie 30.

Dzięki za pomoc, ogółem zastanawiałem się nad wymianą sprzętu ale jak mi takiego psikusa sprawił to postanowiłem na zmianę i niedługo coś nowego kupię gdyż nie mam zamiar borykać się z tym co teraz mam. 

Pozdrawiam, Psych00l.

Edytowane przez Psych00l
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...