Skocz do zawartości

[Zestawienie smartfonów]Android&iOS&WP


Recommended Posts

Witam. W ostatnim czasie pracowałem wraz z @shaco nad zestawieniem smartfonów. W trakcie pracy poprawialiśmy wiele błędów, i uważam, że wreszcie mamy jakieś konkrety do zaprezentowania. 

Zestawienie-link

Jak widać, przeważają modele na Androidzie. Spowodowane jest to m. in. ilością dostępnych wariantów. Także ja najbardziej znam się na Androidzie, z iOS miałem do czynienia ze dwa razy. Tak więc nie mam całkowitego rozeznania i bazuję na opiniach innych, więc jeśli masz innego smartfona, i uważasz, że zasługuje na swoje miejsce w tym zestawieniu, podaj jego model i krótkie uzasadnienie, dlaczego.

 

Proszę o wyrozumiałość i ewentualne zgłaszanie błędów, gdyż nie jest łatwo dopasować tyle materiału :)

Link to post
Share on other sites

Myślę że w kategorii do 800 może spokojnie zmieścić się LG L7. Moim zdaniem jest on wart uwagi w tym przedziale cenowym. ;D Pozdrawiam.
 

taki mój przykład:
-LG Optimus (Swift) L7 (cena, wytrzymałość, lekkość, łatwość obsługi,  szybkość, atrakcyjny design, długa żywotność baterii,  silny sygnał, dobra rozdzielczość, duży wyświetlacz, dobry aparat fotograficzny, funkcjonalny gps)

CPU: Cortex A5 (Qualcomm MSM7227A) @1GHz
GPU: Adreno 200
RAM: 512MB
Cenna opinia: "Chyba najlepszy współczynnik w tej klasie cena/jakość/możliwości.Niezły wyświetlacz, i atrakcyjny wygląd. Korzystam w większości do internetu- ekran tej wielkości zdecydowanie ułatwia. Urządzenie mieści się w typowej kieszeni męskiej koszuli nie przeciążając jej nadmiernie."
OS: Android 4.0 Ice Cream Sandwich

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

LG L7 ?!?!?!... Smieszne ....
Do 800zł ja bym polecił Samsung Galaxy Ace 2:

Dwurdzeniowy procesor 800mhz.
GPU: ARM Mali 400.

Pamięc ram: 768mb
Telefon zdecydowanie lepszy od tego lg... pod względem wydajności, a pozatym samsung troche lepiej zna się na tego typu sprzętach od LG.
Ewentualnie może być Sony Xperia U, jest on tańszy, nawet troche wydajniejszy od Ace 2, ma więcej pamięci ale mniej ramu bo tylko 512mb, czego jednak nie odczujemy :P
To moje zdanie.

A pozatym w tym twoim zestawie ceny niektórych modeli mocno wygórowane ...

Edytowane przez sshadowek
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@Igoruss A co proponujesz do 500zł? Nowego... S5570 jest bardzo dobry (mimo, że stary) dla mniej wymagających użytkowników. Lumia 610-w zasadzie o tej nic nie wiem, ale bebechy rzeczywiście ma słabe... ZTE Blade i LG L9 dodam.

Link to post
Share on other sites

Ja dałbym SGS2 poniżej 1250zł. Sam kupiłem 2mies temu nówkę bez locka za 1200zł, więc teraz tym bardziej nie powinno to być problemem. I nie tylko SGS2 bo Xperię S, RAZR, Nexusa też można bez problemu kupić <1250zł(albo dodać w nawiasie orientacyjną cenę na Allegro). Aha i czy Desire HD jest w kategorii do 1500zł? Wydaje się to nieco śmieszne. Co do One X to powinien być do 1750zł. Nie pasuje też Galaxy Ace w kategorii do 800zł. Ten telefon bardzo odstaje od innych w tej kategorii, ba w codziennym użytkowaniu szybszy od niego zdaje się być nawet Galaxy Mini (na podstawie krótkiej styczności z telefonami).
Co do samej formy to dodałbym jakieś zdjęcie poglądowe oraz przynajmniej jeden test wydajności, żeby kupujący miał pojęcie. Tak jak piszecie nie jest to skierowane dla ekspertów a u mnie w rodzinie nikt nie ma pojęcia czy Mali 400 jest szybsze od SGX540. Brakuje mi też hm uciekło mi słowo ale powiedzmy trzymania poziomu, mianowicie przy Swifcie 2X twierdzicie że jest ogromna ilość custom romów a przy SGS1 nie ma o tym nawet słowa. Są też błędy rzeczowe, Xperia Neo V ma słąby aparat ale aparat w LG L7 jest zachwalany mimo że jakość zdjęć jest gorsza niż w Neo V a filmy to przepaść (LG tylko VGA). Jeśli podajecie info z gsmarena to zajrzyjcie na moment do recenzji. Ja bym też podlinkował do pełnej specyfikacji na Arenie.
To tak na szybko, gdybym poczytał dokładniej to nie wiem jakich rzeczy bym się jeszcze  dowiedział ;)

Link to post
Share on other sites

Piszemy zazwyczaj to, co akurat nam się nasunie. To, że przy SGS nie przyszło nam na myśl nic o custom romach, to zwykłe przeoczenie. We dwójkę nie jesteśmy w stanie znać wszystkich telefonów (choć tu to najzwyklejsze przeoczenie. 

-Ceny poprawię w weekend.

-Muszę popatrzyć dokładniej, bo jeśli to, co piszesz choćby z tymi aparatami, to prawda, to rzeczywiście są spore nieprawidłowości.

-Co do testów: Mogę się postarać i poznajdować wyniki z Antutu 3.x ew. Quadrant/Linpack

-Desire HD: http://www.ceneo.pl/8715623 "od 1498,98"... To niby gdzie ma być?

Link to post
Share on other sites
Bebechy to nie wszystko :) Sam mam HD2 (~500MB ram, Adreno 200) i WP7 śmiga aż miło... Wpis został zakutalizowany o Desire HD, LG L9, usunięto Lumię 610.

idąc twoim tokiem myślenia to lumia jest lepszym telefonem od s5570, którego tak wychwalasz a jedziesz po lumii, pogubiłem się zdeczko

 

do mini dodaj zaletę mnogość romów ma nawet megaa płynnego 4.2.1 :D i w mini można zainstalować flash jak się ma roota

w każdym fonie (mówie tutaj również o tych które mają proca armv6) można zainstalować adobe flasha, czyli nic szczególnego czym mini miałby się wyróżniać, również "mnogość romów" to nic, zobacz sobie lepiej ile taki sgs ma

 

jaranie się jakimś telefonem "bo ja go posiadam" to głupota...

Edytowane przez jempierozki
Link to post
Share on other sites

idąc twoim tokiem myślenia to lumia jest lepszym telefonem od s5570, którego tak wychwalasz a jedziesz po lumii, pogubiłem się zdeczko

 

Nic nie wychwalam właśnie. O Lumii nic nie wiem, i piszę, że bebechy to nie wszystko. Sami pisaliście, że lumia jest do bani. A Galaxy Mini znam osobiście i działa bardzo dobrze...

Link to post
Share on other sites

To w takim razie, będę dodawał do listy na końcu modele, i będziecie dyskutować, czy któryś zasługuje czy nie, bo sam nie ocenię, bo nigdy go nie miałem w ręku. Tel z adreno205 można niby już za 600-700zł dostać, to prawda...

Link to post
Share on other sites

Ceny z kosmosu,ale jak będzie poprawione to ok,ceny trzeba brać z allegro,a nie z ceneo. Co do samych telefonów mam sporo zastrzeżeń,niektóre modele nie powinny być polecane wcale np. Huawei Ideos X3,Desire C,Galaxy Ace,wszystkie Lumie pierwszej generacji,galaxy s+,galaxy siii mini,desire hd. Wady i zalety też pozostawiają wiele do życzenia,ale spokojnie :)

Edytowane przez DeNeB
Link to post
Share on other sites

Ceny jutro wezmę z allegro, to obniży nam ceny, więc więcej znajdzie się w tych tańszych, więc będziemy mogli usunąć te gorsze. Co do wad i zalet: w większości bazujemy na specyfikacjach, bo nie mieliśmy z nimi styczności. Z opinii też nie wszystko wynika, ale postaram się to dopracować. 

 

 

Jak ktoś jest chętny do pomocy (oczywiście będzie o nim napisane w autorach), proszę o info na PW. Wtedy podzielilibyśmy się materiałem i sprawniej by poszło...

Edytowane przez kubekpop
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...