Skocz do zawartości

Płyta MSI z77A-GD55


Recommended Posts

Witam, mam problem z ta płytą

otóż na asrocku p67 pro3 mialem i5 wykręconego na 4.8 ghz na napieciu 1.450V

 

na początku na msi na tym samym napieciu dalem 5 ghz ( wkoncu o te 200 mhz powinna być lepsza)

a tu du*a

zwiększałem napiecie aż doszedłem do 1.500V i dopiero na takim napieciu jest stabilne 4.7 ghz

 

możliwe aby ta płyta miala gorsze mozliwosci oc od tego asrocka?

Edytowane przez borax321
Link to post
Share on other sites
Gość rezerwuar

Możliwe, że umknął Ci jakiś detal w ustawieniach, który powoduje obniżenie możliwości oc a poza tym to napięcie jest za duże. Ja mam 2500K na 4.5GHz na 1.38V a Ty mu walisz aż 1.5V-żebyś nie przedobrzył. Może loadlinecalibration jest źle ustawione i masz duże spadki pod obciążeniem.

Edytowane przez Igoruss
ortograf
Link to post
Share on other sites

odesłałem ją na gware, bo myślałem że coś jest zwalonego

otrzymałem nówkę, wsadzam dzisiaj podzespoły i to samo!!!!

ta płyta ssie i ma gorsze możliwośći OC od asrocka p67 którego idzie kupić za 290 zł!!

 

SZCZERZE NIE POLECAM TEJ PŁYTY

Edytowane przez borax321
Link to post
Share on other sites

skad mam wiedzieć czy g43 lepiej da radę krecić proca? :o  jak jej nie miałem, nie pomyślałeś że my może mamy słabsze sztuki procka a tobie trafiła się lepsza :cry:  i na gównianej g43 wyżej krecisz jak my na g55 :roll:  pomyśl zanim cos napiszesz równie głupiego :->

NAM chodzi o to że lepsze możliwości oc ma asrock p67 pro3 niż ta MSI



bo OBAJ mieliśmy asrock'i a teraz mamy MSI

Link to post
Share on other sites

Jedyne do czego przyczepiłbym sie w GD55 to ten ich dziwny Offset ustawiany w procentach, ale też nie kręciłem tak wysoko jak wy dlatego nie będe jej specjalnie bronił. 4,5GHza na 3570k szło bez problemu na stosunkowo bardzo niskim napięciu (chociaż to pewnie zasługa samego egzemplarza proca), wyżej nie próbowałem bo nie widziałem potrzeby ;)

Link to post
Share on other sites
Czy jesteś pewien że zrobię na nim lepsze oc , bo wszyscy mówili 100% osób pytałem na różnych forach msi z77 gd55 vs asrock z77 extreme 4 i mówili bierz msi będziesz zadowolony super oc nawet recenzja tak mówiła a wyszło :) ...

Tak jestem pewny.U siebie już na 4.7Ghz dojechałem na 1.400V i nadal lipa.A to błąd rdzenia a to blue scren.Chyba że masz porządne chłodzenie i nie mówię tutaj o Fortisie czy MACHO HR-02 tylko porządne.Na ASRocku tutaj kolega z forum uzyskał stabilne 4.7 na bodajże 1.380V.

 

dokładnie, beka z tego tak każdy zachwala, wszystkie recenzje jakie to za******e oc ma ta płyta

a bije ją sporo tańszy asrock :cry:

ASRock Z77 EXTREME 4 jest droższą płytą.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...