Skocz do zawartości

Smartphone do 1000 zł +/-


Recommended Posts

Witam wszystkich przeglądających ten temat. 

Mianowice mam pytanie, ponieważ mam wielki dylemat, który telefon wybrać w cenie 1000 +/- zł..
Może zacznę od początku.. 

Chciałbym telefon, który wytrzyma mi przynajmniej ten 1 dzień..
tutaj wyczytałem, że L9 jest strzałem w 10 . 
Sporą wagę przywiązuję do jakości obrazu, tutaj Sony Xperia S, lecz przed jej wyborem zniechęca mnie opinia odnośnie baterii, która ponoć bardzo krótko trzyma.. Ogólnie to Sony S ma wszystko co mi sie podoba tylko kwestia baterii. To jest chyba najważniejsze. 

Choc w L9, aparat zaledwie 5mpx. Jakość obrazu też nie powala, i o to się boję. Nigdy nie miałem przed oczyma L9 ani S, więc cięzko mi ocenic jak z obrazem w obu tych telefonach. 
 

Proszę o poradę , który tel wybrać i dlaczego.. 

Mile widziane propozycje innych smartfonów.. 

Link to post
Share on other sites

l9 bardzo pozytywnie z obrazem, masz ips a i jakosc bardzo dobra;) wydajnosciowo xperia lepsza bo omap w l9 ma 2x1GHz i do tego 1 rdzeniowe power vr sgx540. jesli chodzi o antutu np to na moim tabie(ainol elf 2) mam zawsze ponad 8k ptk, l9 ma 7100. co niezmiena faktu ze l9 jest wydajna i fajna. bateria tez ladnie trzyma bo ponad 2000mAh. kumpel jest bardzo zadowolony z l9(przesiadl sie z galaxy ace)

Link to post
Share on other sites

Ja bym wziął nokię 808 pure view  .  Aparat bije na głowę  każdy inny smartphone , Bateria też wytrzyma jakies 2 dni . Jest szybka , nie tnie , nie spowalnia . złacze mhdmi , pamieć 16 gb . Tylko jeden problem , nowa stoi ok 1600 zł

Edytowane przez mateusz981
Link to post
Share on other sites

4X HD toświetny telefon, przede wszystkim pod względem wydajności- Tegra 3 robi swoje... Jakość wykonania lepsza niż przeciętne "LG". Jedyne, do czego można się przyczepic, to częstotliwość wydawania nowych softów, a właściwie ich brak. Ale to można zaradzić romami z XDA. :)

Link to post
Share on other sites

Jeśli nie jesteś power userem i nie grzebiesz w romach 5x w tygodniu to LG 4x będzie ok.  Niemal wszystkie niedociągnięcia softu są zgrabnie ukrywane przez mocny procek. Bardzo dobry wyświetlacz o naturalnych kolorach, bateria(wymienna) dość przeciętna w testach mimo swojej dużej pojemności i dodatkowego oszczędnego rdzenia. Aparat i kamerka są dość słabe jak na topowy telefon, niby 8MP ale matryca mniejsza niż SGS2 czy reszcie telefonów z podobnej/wyższej półki. Na + jest też to że jest jednym z najmniejszych telefonów w klasie 4,7" oraz to że posiada slot na karty pamięci. Co do wsparcia na XDA to owe nie istnieje(ciężko żeby były gotowane romy skoro telefon ma zablokowane wszystkie możliwości ich wgrania). 
Rozważałeś Galaxy S2? Mimo wyświetlacza tylko 480p obraz jest ostry, a nawet na ICS-ie system jest bardzo szybki(choć zawsze można wgrać przeciek JB albo poczekać jeszcze 2-3tyg na oficjalną wersję). No i do S2 masz orginalną, powiększoną baterię 2000mAh, która nie pogrubia telefonu.
PS jeśli przecieki o Jelly Beanie z odblokowanym Bootloaderem okazałyby się prawdziwe to ten LG byłby świetną propozycją w swojej cenie. 

Link to post
Share on other sites

Hej, u mnie w pracy kolega ma LG 4X HD, generalnie jest bardzo zadowolony, jednak bateria jest ogromną bolączką tego modelu,(wyśw. 4,7") ponadto w porównaniu wyświetlaczy z moim HTC One X - ten LG wypada dość blado, a dodam, że sprawdzaliśmy na kilku ustawieniach. Tu masz rzetelne testy:

LG 4X HD:

http://www.telepolis.pl/artykuly/test-telefonu-lg-p880-optimus-swift-4x-hd,3,3,551.html?p=1

Sony Xperia S:

http://www.telepolis.pl/artykuly/test-telefonu-sony-xperia-s,3,3,486.html

LG L9:

http://www.telepolis.pl/artykuly/lg-p760-optimus-swift-l9,3,3,560.html

 

A może weź pod uwagę to:

http://allegro.pl/htc-sensation-xl-ideal-jak-nowy-polecam-i2944953839.html

Link to post
Share on other sites
Co do wsparcia na XDA to owe nie istnieje(ciężko żeby były gotowane romy skoro telefon ma zablokowane wszystkie możliwości ich wgrania).

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2085710

jest? jest, marny, bo marny, ale jest

idąc jednak dalej mógłbyś rozważyć jeszcze samsunga galaxy nexus, jeśli zależy ci na wsparciu

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Jeżeli możesz dać 1,3k to bierz 4x HD.

 

Mniej, to tylko SGS II, mała rozdziałka i tak daje lepszą ostrość niż niektóre z aktualnie dostępnych lepszych Smartp. , ponieważ matryca w sgs2 nie dzieli 2 pikseli by otrzymać jakiś kolor, tylko uzyskuje go poprzez 1.

 

Co tam jeszcze jest ciekawego, chyba tylko L9 i X In.

 

UWAGA! Jeżeli zależy Ci na baterii to rozważ dość taniego Pentagram monster (4100mAh), ekran co prawda od LG, a wnętrzności takie sobie, ale trzyma dłużej niż Note 2 (bateria 3100mAh). W dodatku cena- oficjalna to 899zł, ale jest już po ok. 870zł. :)

Link to post
Share on other sites

Ja teraz brałbym właśnie tego 4X HD i wgrał jakiegoś porządnego ROMa, nie wiem czy jest, ale zapewne Cyanogen mod, albo MIUI. :)

 

Ewentyalnie poczekał z miesiąc, bo w cenie 4X HD jest już prawie One X (nie plus), który ma podobne wnętrzności, ale lepszy ekran, najlepszą nakładkę systemową i ten dźwięk- nie do przebicia + Beats. Z testów to rzeczywiście trochę poprawia jakość dźwięku (podbicie niższych i wyższych częstotliwości).

 

Na razie to i tak brałbym 4X HD. :)

Link to post
Share on other sites

A ja wtrące swoje 3 grosze.

Jeśli nie przeraża cie wielkość ekranu to na twoim miejscu brałbym LG P895 Vu. Ja nowego wyrwałem za niecałe 1k.

Do przeglądania netu wyświetlacz 5cali bajka, wszystko widać bez powiększania. Do tego tegra 3 i cztero jajowy procesor.

O dziwo bateria wytrzymuje mi spokojnie 24h z czego jestem bardzo zadowolony. Co do wielkosci można sie bez problemu przyzwyczaić, sam sie obawiałem że będzie za duży ale jak teraz patrze na swój poprzedni 4calowy telefon to wyaje mi sie że to zabawka jest :P

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...