Skocz do zawartości

Shure SRH 240 + jaka karta dźwiękowa?


Recommended Posts

Nie znalazłem takiego tematu, a przynajmniej nic co by mnie interesowało.

 

Właśnie zakupiłem sobie słuchawki Shure SRH 240. Wcześniej miałem Sennheiser HD 202 i zauważyłem już różnice na rzecz Shure'k. Teraz się zastanawiam czy by nie zakupić jakiejś karty dźwiękowej.

 

Zastanawiałem się nad Xonarem DG i nie wiem czy będę z niej zadowolony. Teraz mam kartę zintegrowaną także różnica na pewno będzie słyszalna. Chyba nie jestem melomanem chociaż lubię jak dźwięk się czuje a nie tylko, że coś tam gra.

Jeszcze zauważyłem na allegro trochę droższa wersję Xonara DSX ale nie wiem co to jest bo cicho na internecie o tym. Kasy za dużo nie chce wydawać, ale nie chce też kupić czegoś co będzie g warte.

Link to post
Share on other sites

Między Xonarem DG a obecnymi, w miarę przyzwoitymi już integrami nie będzie czuć różnicy.

Bardziej od karty potrzebny Ci jest op-amp (wzmacniacz słuchawkowy), który będzie wbudowany w kartę.

Minimum to Audiotrak maya u5 (choć ona ma czasami problemy ze sterownikami i "kłóci się" z integrą, przynajmniej tak było u mnie ), przyzwoita karta to prodigy cube ew. prodigy hd2

Choć i tak jakiś "cudów" z tych schure nie osiągniesz, bo one same grają przeciętnie, a bawienie się w recabling przy tej klasie słuchawek jest nieopłacalne

Link to post
Share on other sites

Głośniki te będą lekko mówiąc odstawać jakościowo od dźwięku serwowanego z tej karcioszki :) Ale nie ma z nimi problemu, bo masz na nich magiczny przycisk Matrix, który to upmiksuje ze stereo na 5.1. Jakościowo nie jest wiele gorzej niż 3 jacki wpięte prosto w 3 wyjścia na karcie, ale super to raczej też nie jest.



jakby to ująć, takie piąte, w dodatku kwadratowe koło u wozu w tym zestawie, ale jak lubisz twoja sprawa

może je już poprostu ma na biurku..

Link to post
Share on other sites

Grać grają, problemy pojawiają się dopiero jak odsłuchasz to samo na innych, lepszych głośnikach i wrócisz do nich. Wtedy nic już je jest takie jak było wcześniej i zaczynasz się zastanawiać co sie popsuło :) Ja zszedłem do nich ze startch GigaWorksów 7.1, które i tak nie maja żadnej opini wśród osób słuchających muzy na poważnie. Serio myślałem że coś źle podłączyłem :)

Link to post
Share on other sites
tylko stereo, żadne 5.1/7.1 które są bez ładu, bez składu, a że w opiniach... w opiniach piszą przeróżne bzdety, zwłaszcza na tematy audiowizualne 

no z tą przestrzennością to muszę się zgodzić. Praktycznie nie odczuwalne ;/

 

@Bandyto3xx

no tak zgadza się, ale jakie są lepsze w ~250zł ?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...