Skocz do zawartości

Jaki acces point do zbudowania domowej sieci (PC, TV, Wi-Fi, DLNA)


Recommended Posts

Witam
Potrzebuję dobrego AP w celu wykorzystania szybkiej sieci PC i nowego TV
Chciałbym wykorzystać Wi-Fi w telewizorze by korzystać z internetu na nim, oraz DLNA by oglądać filmy prosto z dysku na TV. Teraz pytanie: czy potrzebuję osobno AP i routera czy istnieje rozwiązanie w postaci jednego urządzenia?

Obecnie posiadam router Netgear ze standardem 54Mbps co jak sądzę będzie niewystarczające.

Dokładnie chcę zbudować sieć w domu która połączy telewizor, komputer, konsolę PS3 oraz laptopy bezprzewodowo i smartfona.
Myślałem także nad dedykowanym serwerem by mieć zdalny dostęp do urządzeń (oczywiście jeżeli pozwolą na to ich interfejsy)

Mam nadzieję, że nie napisałem tego zbyt chaotycznie i pomożecie mi wybrać jakiś AP


Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

serwer dedykowany do zdalnego zarzadzania nie potrza.

TP-Link 1043 jak nie zapuscisz wszedzie HD bedzie działać. Wszystko zalezy od odległosci i tłumienia im wieksze tym transfer spada. Co mozesz dajesz po kablu, co nie wyrabia przez Wi-Fi albo http://www.mikrotik.org.pl/urzadz.php?gr=5&kat=35&idx=1549 i masz co chcesz to jest prawdziwy sprzęt +porządny soft.

Link to post
Share on other sites

Zależy czy w:

...elewizor, komputer, konsolę PS3 oraz laptopy bezprzewodowo i smartfona.

Masz standard N, jeżeli nie, to nawet najszybszy router nic tutaj nie da.

 

Jeżeli masz N to doradzę to co kolega wyżej WN1042ND z alternatywnym softem, u mnie przy 4 urządzeniach WiFi i telewizor po kablu daje radę.

Pytanie tylko czy masz internet z kablówki czy telefon :)

Link to post
Share on other sites

Internet mam z kablówki i jest dosyć solidny ;)

 

Standard N jak na urządzenia z 2012 jest praktycznie wszędzie, więc luz.

 

Czyli wystarczy mi TP LINK TL-WR1043ND żeby za jego pomocą bezproblemowo móc odbierać internet w Lapku , PC i TV ??

Co zaś z dlna w TV ? jak go wykorzystać ?

Oraz co masz na myśli mówiąc że masz telewzior po kablu z routerem połączony?

 

 

Oraz:

 

Kolega zaproponował  Mikrotik RouterBoard 2011UAS-2HnD-IN szczerze powiem, że nie słyszałem o tej marce, zrozumiałem, że posiadając ten sprzęt nie muszę martwić czy wszędzie leci HD czy nie bo i tak to maleństwo da sobie radę ? Co możecie powiedzieć o tym cacku?

Edytowane przez zajec
Link to post
Share on other sites

jak już wszystko skonfigurujesz zainstaluj na kompie AllMedia Server bo ten z win7 zmniejszał mi obraz filmu na ekranie tv , w allms masz opcje ustawienia rozdzielczosci w jakiej wyswietlaja sie filmy na TV.  Po kablu z routerem - zamiast wifi karta sieciowa.

Link to post
Share on other sites

Źle mnie zrozumiałeś są Tv z wifi i bez wifi a posiadające wejscie lan tak jak w kompie dlatego napisał ci ze po kablu z routera do tv.Jak najbardziej  jest mozliwosc bez kabli to nie ma się co zastanawiać. Ogolnie dlna fajna sprawa , ja mam połaczone wszystkie kompy , telefony , dekoder od N  , Ps3. Możesz sobie oglądać zdjecia z telefonu prosto na tv używajac tylko pilota , tak samo z filmami czy muzyką z pc.

 

esteta to może Linksys Dual-Band N Router E2500

Link to post
Share on other sites

Mój TV to SAMSUNG UE37ES6710 posiada Wi-Fi oraz DLNA,

 

Co będzie lepsze Mikrotik RouterBoard 2011UAS-2HnD-IN vs Linksys Dual-Band N Router E2500  czy może coś np stąd: http://www.komputronik.pl/product/167914/Sprzet_komputerowy/Sieci_i_komunikacja/TP_Link_Dual_Band_Gigabit_N600_Router_TL_WDR3600.html

 

Podpinająć takie urządzenie do kabla sieciowego, odpowiednio konfigurując mogę cieszyć się możliwością oglądania na TV poprzez Wi-Fi filmów np z weeb.tv lub przez dlna przestyłania filmów z dysku/laptopa/telefonu ?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...