Skocz do zawartości

Intel Core i7-3610QM Przegrzewa się


Recommended Posts

Witam, mam takie pytanie dotyczące procesora (jak i komputera), o dokładnej specyfikacji:

 

  • Procesor Intel Core i7-3610QM 2,3GHz-3,30GHz
  • Dysk twardy o pojemności 750 GB
  • 16 GB pamięci operacyjnej 1600MHz
  • Karta graficzna nVidia GeForce GT630M z 2GB pamięci
  • Matowa matryca 17,3" HD+ z podświetleniem LED
  • Oryginalny system Microsoft Windows 7

Komputer (dokładniej procesor) podczas grania w mało wymagające gry (takie jak World of Warcraft) nagrzewa się do około 70-80 stopni. Czasem ekran zaczyna migać i gra lagować się, po zminimalizowaniu   gry i odczekaniu kilku minut komputer wraca do swej początkowej wartości 45-55 stopni.

 

Od razu napiszę, że nie jest to kurz ponieważ komputer był kupiony 3 tygodnie temu.

 

Prosiłbym o odpowiedź, co może być przyczyną tak dużego nagrzewania się procesora.

Link to post
Share on other sites

A nie robisz najcześćiej popełniającego błędu jakim jest trzymanie go sobie w pościeli w łóżeczku i granie?znam mase ludzi co się dziwiła właśnie takim objawą.

Tak wogóle to 70c to nie wiem czy to jest dużo,wg. mnie w czasie gry to jest normalna temp.nawet te 80c,ja bym obstawiał bardziej na grafike,sprawdz temp. grafiki i daj znać.

A jako że to jest laptop sprawdź czy niemasz włączonych jakiś trybów oszczędzania,najszybciej zobaczysz czy taki objaw występuje na podłączonym zasilaczu.

Edytowane przez decrypterie
Link to post
Share on other sites

No cóż. Dlatego nie rozumiem ludzi którzy kupują "mocne i drogie" laptopy.

 

Podkładka chłodząca? To nie jest rozwiązanie problemu tylko prowizorka. Albo laptop był źle złożony (np. pasty termo. jest za mało albo chłodzenie nie jest wystarczająco wydajne) albo zasyfiony jest układ chłodzenia (co jest bardziej prawdopodobne).

 

Proponuję oddać na gwarancję - rozłożą i złożą. Na pewno przy okazji wyczyszczą.

 

PS. Chyba taniej i lepiej mieć mocną stacjonarkę i taniego laptopa niż mocnego laptopa droższego niż mocna stacjonarka i tani laptop - nie dość tego - mieć z nim problemy. A takie są zawsze kiedy coś co wydziela dużo ciepła zamknie się w obudowie laptopa. Ani to ciche, ani tanie, ani wydajne. 

Edytowane przez walassios
Link to post
Share on other sites

stoppie,

Z mocnymi lapkami trzeba po prostu uważać, bo więszkość ma beznadziejne chłodznie. W takim wypadku lepiej wybrać model z 3612QM 35W, bo 3610QM jest tani ale z TDP 45W. Tyle w teorii.

 

Moim zdaniem powienieś skorzystać z pomocy ThrottleStop. Mały i bardzo prosty programik do zarządzania parametrami procesora. 3610QM ma turbo dla 4 rdzeni 3,1GHz. Wystarczy, że ustawisz go na 2,8GHz i TPD spadnie o ponad 10W. Dla układu chłodzenia to spora różnica. Najwidoczniej ten laptop nie jest przystosowany do współpracy z procesorami 45W.

 

Mam akurat mobilnego procka o podobnej charakterystyce, a na screenach zwróć uwagę na zegary i TDP przy róznych taktowaniach:

 

MAX Turbo 4c ~50W

 

http://public.arch3d.fr/img/throttlestop1.jpg

 

2,5 GHz 25W

 

http://public.arch3d.fr/img/throttlestop2.jpg

 

 

 Ani to ciche, ani tanie, ani wydajne. 

 

Ten 3610QM ma wydajność na poziomie tego Twojego E3.

 

Edit: W sumie nawet wyższą, bo ten E3 1220 jest bez HT.

Edytowane przez saddam
Link to post
Share on other sites
Tyle że ja dałem za swój CPU mniej niż 1/5 ceny lapka (z problemami) z zachwalanym przez Ciebie procesorem.

 

Panie, kogo to w ogóle obchodzi?

 

Zadnego procesora nie 'zachwalałem'. Poćpałeś ostro w weekend, czy po prostu masz zwyczaj wypisywania niestworzonych historii? Nie ogarniam takich koleżków.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...