Skocz do zawartości

Komputer dla gracza 2700zł


Recommended Posts

Zastosowanie komputera:  Gry, 
Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 2700 zł
Czy będziesz podkręcać sprzęt? : nie
Których części potrzebujesz?: Zestaw z monitorem 
Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? : Nie
Specjalne wymagania: Dobry zestaw w tej cenie na procesorze AMD
Własna propozycja zestawu: brak

 

W sumie to co u góry. Proszę coś na Procku AMD ponieważ Intelowi nie ufam. Mam upatrzony jeden z procesorów AMD, a mianowicie Phenom X6 FX - 6300. 

 

Mam nadzieję że pomożecie. 

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
Gość rezerwuar

jak nie straszne Ci składanie komputera w domowym zaciszu to możesz obniżyć koszty kupując w różnych sklepach (nie przesadzająć, koszty wysyłki też robią swoje), zestaw co proponuję, przy cenach z Agito.pl:

 

http://i.imgur.com/RJjMM.jpg

 

zaoszczędzić możesz na dysku i procesorze, biorąc te co proponuje kolega Rezerwuar.

 

Dlaczrgo procesory AMD są fuj ? po prostu architkektura AMD FX się świetnia sprawdza w profesjonalnych zastosowaniach, które czerpią ogromne korzyści z wielowątkowości, dla gier ważna jest wydajność pojedyńczego wątka i tutaj póki co intel jest nie do pobicia. O ile planujesz tego FXa 6300 mocno podkręcić to może nawiązać walkę z core i3, z core i5 (sandy bridge/ivy bridge) nie ma najmniejszych szans, a biorąc pod uwagę to jak dobrze 2500K się kręci...

Link to post
Share on other sites

jak sie spojrzy na wyniki testow w full hd, to tam gdzie karta pozwala na plynna gre >50 fps i tak nie ma jakis specjalnie dramatycznych roznic w wydajnosci pomiedzy prockami. na obu prockach pograsz plynnie i bez jakis spadkow wydajnosci.

widac, ze zdecydowanie gry strategiczne lubia intela, a strzelankom to z grubsza wszystko jedno.

i tak najwazniejsza jest jak najmocniejsza karta graficzna, nawet troche kosztem procka.

 

ile na monitor chcesz zwydac?

Link to post
Share on other sites

No to tak : System operacyjny mam ( win. 7 HomePremium 64bit nowy ) a na kompa z monitorem mam do wydania 3000zł więc dla tego chciałem na Mocniejszym a trochę tańszym AMD co by zaoszczędzić troszke na ten monitor. Ja w strategi to nie gram. Strzelanki, Rpg itp. 

Link to post
Share on other sites

I powiadasz że ten zestaw na AMD z tymi podzespołami będzie dobrze śmigał ? 



Kurde Intel wyszedł taniej....  nie wiem co robić...  Wujashek mam prośbę możesz mi zrobić konfig na Intelu na jakimś tanim sklepie w Krakowie ?  Ponieważ przegladałem duuużo stron. i tak mi się wydaje że bardziej mi się na tym intelu opłaci. Sorki za problem

Link to post
Share on other sites

roznicy w cenie pomiedzy tymi zestawami nie ma. na intelu bedzie z pewnoscia wydajniej. test na 7950

http://techreport.com/review/23750/amd-fx-8350-processor-reviewed wszystko zalezy od gry. np. taki skyrim ma dosc slaba optymalizacje i lubi 2 szybkie rdzenie.

http://www.pcper.com/reviews/Processors/AMD-FX-8350-and-FX-6300-Processor-Review-Vishera-Breaks-Cover/Results-Skyrim-and- tu na 5870.

sam decyduj.

am3+ bedzie dluzej zywa niz lga 1155. tylko pytanie czy nastepne procki beda lepsze niz obecne na lga 1155

Link to post
Share on other sites
Gość rezerwuar

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...