Skocz do zawartości

Propozycje zmian na forum


Recommended Posts

 

Ci którzy mają sporą ilość punktów reputacji, kolokwialnie mówiąc, na to leją. Natomiast negatywnie wypowiadają się tylko Ci którzy jeszcze nawet "setki" nie otrzymali. Mylę się, czy jednak coś w tym jest? ;)

 

No wiesz... Jeśli chodzi o moją osobę to ja na to ''leję'' tak jak Ci którzy mają kilkaset czy więcej tych punktów. Wiem, że przytoczyłeś to o małej liczbie plusów do mnie bo nie nazbierało mi się ich dużo i jest ich tylko 24. Ale tak jak wcześniej - ja na to wgl nie patrzę czy ktoś mi da czy nie da plusa... Tak samo mam to w głębokim poważaniu ;)

Link to post
Share on other sites

No akurat nie Ty jeden - dlatego zwróciłem na to uwagę.
Ja już dawno sugerowałem aby zmienić nazwę z Punktów Reputacji na Punkty Poparcia - nazwa tłumaczyła by cel i znaczenie tychże punktów - jako popierających daną treść przez daną osobę. 
Dodając do tego dwa powyższe argumenty, obyło by się bez większych kontrowersji i nie wymagało drastycznych zmian.
Natomiast co wnosi całkowita kasacja tego systemu? Powódź postów w stylu "+1", "QFT", "zgadzam się", "dziękuję", "popieram"... no i odebrała by resztkę satysfakcji tym którzy jeszcze tu ludziom pomocy udzielają i czasem skapnie im zielony punkcik aby się lepiej poczuli. 

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

sugerowałem aby zmienić nazwę z Punktów Reputacji na Punkty Poparcia - nazwa tłumaczyła by cel i znaczenie tychże punktów

Nie zmieniać a zawsze tez można dodać. Punkty Reputacji - przydzielane przez Adminów, Modów, Redaktorów - dawane za jakieś duże zasługi co do zmian, ulepszania forum i nie tylko (również samego serwisu benchmark.pl).

A Punkty Poparcia zastąpiłyby Pkt Reputacji(dotychczasowe) i miały takie mniejsze znaczenie - tak jak wcześniej wspomniane:

"+1", "QFT", "zgadzam się", "dziękuję", "popieram"

Edytowane przez wlodarq
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Patrząc na oferty w dziale "Sprzedam" dość często można dojść do wniosku, że żyjemy w kraju, w którym komputery biurowe oparte są na prockach z odblokowanym mnożnikiem i stricte gamingowych GPU, które oczywiście nigdy nie były podkręcane.

 

Druga sprawa to ceny, bardzo często wzięte z kosmosu. Ja rozumiem, że mamy kapitalizm, każdy chce zarobić itd. ,ale jak ostatnio zobaczyłem używkę 6870 za 550zł to mało mnie szlag nie trafił.

 

Mimo, iż z charakteru raczej bliżej mi do Człowieka-sk******a niż doktora Judyma, to rzeczą, której szczerze nienawidzę jest skrajne cwaniactwo. Ogłoszenia tego typu najczęściej zawierają również masę określeń w rodzaju "Super-hiper-turbo okazja" lub "Szybsza niż (tu wstaw model dwa oczka wyższy)".

 

Przeważnie jakiekolwiek komentarze pod takimi kwiatkami są usuwane i nagradzane (większość swoich warnów zarobiłem w ten sposób). Osoba z zewnątrz, która na forum nie jest zbytnio obyta widzi taką "okazję", pod którą brakuje jakiegokolwiek głosu rozsądku (bo został usunięty) i dokonuje świetnej, ale jedynie dla sprzedającego, transakcji. A później płacz i idąca w świat opinia, że na BMK takie "okazje" sprzedają. 

 

Osobami, które wystawiają takie ogłoszenia są zazwyczaj użytkownicy o niewielkiej liczbie postów, ponieważ nikt ze stałych bywalców nie chciałby się raczej narazić na śmieszność.

 

Jak już wspomniałem, rozumiem chęć zarobku, lub uzyskania jak najmniejszej straty przy odsprzedaży i osobiście bez najmniejszego problemu zapłaciłbym sumę raczej z górnej strony widełek za towar od osoby zaufanej, o której wiem, że podobnie jak ja dba o swój sprzęt. Widząc jednak kogoś, kto sprzedaje kartę pokroju 7850 pisząc, że nigdy nie była podkręcana, a jako powód podaje "przesiadka na wyższy model", mam mu uwierzyć, że skoro nie odpowiadały mu osiągi to nie próbował ich podnieść poprzez OC, na karcie, która kręci się jak szalona ?

 

Proponowałbym usankcjonowaną w regulaminie możliwość kulturalnego zwrócenia sprzedającemu uwagi (pisanie PM'ów przeważnie nie skutkuje, ponieważ takie osoby doskonale wiedzą co robią, wyznając przy tym zasady jednego z moich ulubionych trolli - Dariusza "skoro da się złapać jelenia, to czemu by tego nie robić?" ).

 

Absolutnie nie chodzi mi tutaj o to, by w ogłoszeniach pojawiało się po 100 komentarzy w rodzaju "za drogo", "dam tyle i tyle" etc.

 

Akcja "Stop gotowcom" spotkała się z dużym entuzjazmem, jednak uważam, że takie ogłoszenia, w przeciwieństwie do gotowców z Allegro są gorsze, ponieważ uderzają bezpośrednio w wizerunek forum.

 

Druga sprawa to "Okazje cenowe", gdzie również wszelkie komentarze są natychmiast usuwane i nagradzane. Uważam, że jeśli ktoś umieszcza w tym dziale link, to w przypadku, gdy druga osoba  stwierdzi, że ogłoszenie wcale nie jest okazją, bardziej od usunięcia postu wskazana jest krótka dyskusja i pokazanie, że cena produktu wcale nie jest atrakcyjna. Nie wszyscy śledzą na bieżąco sytuację na rynku, więc uświadamianie, zamiast kasowania, byłoby, według mnie, bardziej wskazane.

  • Popieram 8
Link to post
Share on other sites

W regulaminie powinno być ujęte to, że cena jest ustalana na podstawie widzi mi się sprzedającego jednak powinna odzwierciedlać aktualny poziom cen na rynku.

Ja ostatnio np. zdobyłem 6850 za 280zł co jest w miarę rozsądną ceną za tą kartę i jak widzę ogłoszenie, że ktoś sprzeda 9800GTX za 200zł to coś mi się robi.

Wiem, że są idioci na allegro którzy kupują takie karty w takiej cenie ale bez przesady, to już nawet nie jest smaczne.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dobrze ujęte... Mnie także zastanawia fakt że np już kilkuletnie procesory i5 2500k są po cenie niższej 100zł od nówki sztuki.. Ludzie!! Opamiętajcie się :/ Wiadomo że dosyć popularny procesor ale osobiście wolałbym dołożyć do nówki sztuki a nie kilkuletniej jednostki nie wiadomo jak użytkowanej.

Link to post
Share on other sites
i5 2500k są po cenie niższej 100zł od nówki sztuki.. Ludzie!! Opamiętajcie się

Tu bardzo ciężko o regułę, bo wolny rynek funkcjonuje tak a nie inaczej - towar jest wart tyle ile ktoś jest skłonny za niego zapłacić.

Osobiście bardzo nie lubię tego stwierdzenia "używane to 30% ceny mniej" gdyż patrząc na to z drugiej strony, często jest to łupienie sprzedającego poprzez łasych na okazję kupujących.

 

 

Należy tylko odnaleźć tą bardzo cienką i zatartą różnicę, pomiędzy czymś sprzedawanym "drogo" a chęcią złupienia kupującego, poprzez wystawianie oferty na granicy dobrego smaku/rozsądku/uczciwości.

Lecz jest to szalenie trudne, ze względu na to co napisałem w pierwszym zdaniu.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ale weźmy pod uwagę 2 rzeczy... kiedy wystawiłem na forum 2500K za 7 stów z kw, masa ludzi wyjechała że widzieli ogłoszenia za 2 stówy mniej że drogo, że sranie w banie... w konsekwencji i tak sprzedałem ten CPU za 670+kw, a więc prawie tyle ile proponowałem na wstępie. Kupujący powiedział że woli kupić sprzęt ode mnie gdy widzi że się na nim znam i widzi że traktowany był należycie niż w ślepo z pseudo okazji Allegro. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@gtxxor:

Tak tak. W pełni Cię popieram - od Ciebie to sam mógłbym nawet kupić :P Jak i od wielu osób z tego forum które widzę, że się troszczą o swoje maszynki :) Ale jak widzę jakiegoś kolegę z 20postami natrzaskanymi na szybko w byle jakim dziale i nie wiadomo o czym i chce za procesor bez gw 700zł to jest jakiś żart. Jeszcze niech powie że chłodzony Spartanem i wykręcił z niego 4,8GHz ...

Mały off się zrobił.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Kupujący powiedział że woli kupić sprzęt ode mnie gdy widzi że się na nim znam i widzi że traktowany był należycie niż w ślepo z pseudo okazji Allegro. 

 

Dokładnie o to mi chodzi. Niestety te "okazje" z Allegro bardzo często pojawiają się na forum, stąd moja propozycja.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
06radcho : (11 maj 2013 - 21:32) walker a nie jest tak...nie szukam tutaj wrogów/ ale jak widzę tego typa i jego klikę i te teksty 06radcho : (11 maj 2013 - 21:34) walker, nom, ale chce sobie tutaj pogadac z majorem/ malym/ black ale wejdzie ten i ....;/ 06radcho : (11 maj 2013 - 21:34) nie udawaj/ i nie pisz do mnie. mulator : (11 maj 2013 - 21:35) zamknąć SB dla kliki reza GazowanySer : (11 maj 2013 - 21:35) no to rozmawiajcie. moze mamy stąd jeszcze wyjść, co? Mozesz rozmawiac, przeca nikt Ci tu nic nie robi /NO SPINA 06radcho : (11 maj 2013 - 21:35) nie mial dostepu na sb bylo elegancko sid vicious : (11 maj 2013 - 21:35) do tego z resztą powstał - jak z mst/biafrą/dodo/kimkolwiek chcieliśmy pogadać a tu był bajzel to szliśmy na irca

 

 

Może dobrze by było wprowadzić więcej niż 1 shoutbox bo robi się ciasno i jak widać nie każdy ma ochotę ze sobą pogadać ;)

Link to post
Share on other sites

 

 

Patrząc na oferty w dziale "Sprzedam" dość często można dojść do wniosku, że żyjemy w kraju, w którym komputery biurowe oparte są na prockach z odblokowanym mnożnikiem i stricte gamingowych GPU, które oczywiście nigdy nie były podkręcane.
 

 

A pro po wysokich cen :P tyle że na allegro

 

http://forum.benchmark.pl/topic/77995-allegro-i-zawy%C5%BCanie-cen-starego-sprz%C4%99tu/

 

To już jest norma

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Witam,

zgłaszam się z prośbą o wyłączenie usuwania wiadomości prywatnych po jakimkolwiek odstępie czasu od napisania wiadomości. W dobie wyłudzeń i oszustw te wiadomości mogą być wieloma dowodami. Nikt się niczego nie wyprze, wszystko będzie czarno na białym :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

nie nie o takie usuwanie chodzi. Mówię o usuwaniu pojedynczych wiadomości, nie całych wątków.

 

W konwersacji masz posty - które do jakiegoś czasu możesz edytować bądź co gorsza usunać.  To może zostać, ale jedynie do czasu odczytania wiadomości przez drugą osobę!

Link to post
Share on other sites

Moja propozycja to nieograniczona czasowo możliwość edycji postów (szczególnie "tytułowych" /pierwszych) dla autorów tematów w działach worklog/modding.  Chodzi o to byśmy przynajmniej na pierwszej stronie mieli możliwość po czasie dodania wszystkich oficjalnych zdjęć, aktualizacji itd i nie musieli prosić za każdym razem o pomoc modów.  Dodatkowo dla osób prowadzących changelog znacznie ułatwiłoby  to sprawę oraz poprawiłoby czytelność tematu ;)

Edytowane przez R-Koniu
  • Popieram 6
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...