Skocz do zawartości

Wymiana Radeona 7950 na Radeona 7970 ghz edition


Recommended Posts

Witam,

 

Zastanawiam się nad wymianą swojego Radeona 7950 na Radeona 7970 ghz edition. Wiem, że powiecie pewnie że nie ma sensu, bo się nie opłaca ale mimo wszystko zapytam. W sumie to chciałbym szybszą karte, bo czuje niedosyt wydajnosciowy w kilku tytulach i musze schodzic np. z msaa. Ile tak konkretnie zyskam na wydajności po wymianie karty. Wiem, że w sieci są testy, ale albo są na różnych sterownikach albo na różnych taktowaniach, czasami nie wiadomo na jakich sterownikach, a ja karte mam podkręconą do 1100/5500 mhz. Na jakie OC moge liczyć na tym ghz edition? O ile w ogóle szybsza jest ta karta na takich samych skromnych zegarach? Moja karta wyżej za bardzo nie idzie, bo temperatura na sekcji zasilania dobija do 110C jak ją kręce do 1200 mhz, a nie chce karty uwalić. 

Link to post
Share on other sites

Mam prośbe, może móglby ktoś  kto ma 7970 12.11b podać gpu score z 3d marka 2011 na takich samych zegarach jak moje. Wiem, ze to dziadostwo ale zawsze jest jakis pierwszy punkt zaczepienia. Jak wam sie kręcą ghz edition na tym zmodernizowanym chipie? Podobno można mieć pecha i trafic wadliwą karte z niedziałającą zmianą napieć.

Edytowane przez memento-mori-44
Link to post
Share on other sites

Po prostu nie najlepiej podszedłeś do zakupu samej karty graficznej, ja akurat od niecałego miesiąca posiadam HD 7950, mając ograniczone fundusze ( bo gdyby było inaczej mogłem kupić HD 7970  :P  wybrałem taki model, który ma odblokowane napięcia dla GPU/GDDR 5 pozwalające dzięki jeszcze dobremu chłodzeniu na mocne O.C. znacząco podnosząc wydajność karty, wybrałem tak bo wiem że wcześniej czy później mogą być  trudności z wydajnością w grach, a tak będzie spokój na jakieś 2 lata. ( Albo i nie zobaczymy jak wymagające będą konwerty gier z nowych konsol Sony PS 4 i M$  X Box :/

Co do mocnych wersji HD 7970 i odblokowanych napięć GPU/GDDR w przypadku wersji VaporX od Shapphire, nie ma tego problemu.

Link to post
Share on other sites

Ja mam odblokowane na swoim gigusiu napiecia, boje sie ze jak zmienie karte to dostane zablokowana. Moja karta ma wysokie temperatury na sekcji zasilania jak dowale wiecej niz 1.2V dlatego mam takie marne OC. Nie chce kupic shitu dlatego sie doradzam.



Co do mocnych wersji HD 7970 i odblokowanych napięć GPU/GDDR w przypadku wersji VaporX od Shapphire, nie ma tego problemu.

Jakie jest OC, ludzie kupowali a nikt sie nie chwali OC na forach. Jaka jest wydajnosc na takich zegarach jak moje? Duzo mocniej sie kreci?

Link to post
Share on other sites

Ja mam wszystko na domyślnych i z Boost mi wystarcza, więc nie podam jak idzie MAX O.C. na moim egzemplarzu.

Moje nieśmiałe próby skończyły się 1,1 GHz dla GPU i 1500MHz dla GDDR 5, z napięciem 1,2 V dla GPU

Trochę o O.C. Vapor X  HD 7950 jest napisane w teście na starych sterownikach http://www.techpowerup.com/reviews/Sapphire/HD_7950_Vapor-X/31.html

Są testy dla Vapor X HD 7970 na starych sterownikach, jaki znalazłem http://pccentre.pl/article/show/sapphire-radeon-hd-7970-vapor-x-ghz-edition/id=17878;page=10

Edytowane przez MESSER
Link to post
Share on other sites
Mam prośbe, może móglby ktoś  kto ma 7970 12.11b podać gpu score z 3d marka 2011 na takich samych zegarach jak moje.

 

7970 zegary 1100/1525 (więcej nie da rady przez zajebistą sekcję zasilania od GB) + I5 2500K @4,6

 

http://www.3dmark.com/3dm11/5522686

 

Performance score 10013

Graphics score 10764

i t d.

 

oczywiście 12.11 beta

Edytowane przez joker5513
Link to post
Share on other sites

tu masz mój wynik po oc:

http://www.3dmark.com/3dm11/5497794

nie jest to ghz edition,

jak masz dual bios jak np. moja mogę wgrać bios od ghz edition ,ale niema sensu bo robie nią więcej niż ghz edition ma,

ja mam 7970OC+boost sapphire i itak jest nie dosyt,lepiej zrobisz kupując drugą 7950,ja wogóle odkąd kupiłem tego radka to mam jakieś takie nie miłe podejście i żałuje że nie wziąłem gtx 680.

Link to post
Share on other sites
7970 zegary 1100/1525 (więcej nie da rady przez zajebistą sekcję zasilania od GB) + I5 2500K @4,6

 

http://www.3dmark.com/3dm11/5522686

 

Performance score 10013

Graphics score 10764

i t d.

 

oczywiście 12.11 beta

 

Moja na tych taktach z drobna roznica bo 1100/1375 ma 9700 gpu score. Czyli jest co najmniej 10% roznicy. Wymienilbym na 7970 tylko, ze na cos z dobrym OC. Ja na swojej mam 1.20V i 1100 mhz, wyzszych napiec sekcja zasilania nie wytrzymuje, a karta ma slaby asic 67%. 3d marka moge przejsc przy 1250/1500 mhz ale do grania trzymam ja na 1100 mhz. 

 

 

tu masz mój wynik po oc:

http://www.3dmark.com/3dm11/5497794

nie jest to ghz edition,

jak masz dual bios jak np. moja mogę wgrać bios od ghz edition ,ale niema sensu bo robie nią więcej niż ghz edition ma,

ja mam 7970OC+boost sapphire i itak jest nie dosyt,lepiej zrobisz kupując drugą 7950,ja wogóle odkąd kupiłem tego radka to mam jakieś takie nie miłe podejście i żałuje że nie wziąłem gtx 680.

 

 

 

Wczesniej mialem CF z 5870 i  nie chce wiecej. Niby skalowanie nie bylo zle, ale nie wszedzie, no i w czesc gier nie bylo tak naprawde warto grac na dwoch gpu. Tez czuje niedosyt, gry sa coraz bardziej wymagajace a jest troche lipa, bo nowa seria kart to od paru lat juz nie 70% wiecej wydajnosci ale jedynie marne 20-30%, nawet nie warto bylo przechodzic z 5870 na 6970.

Edytowane przez memento-mori-44
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...